TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rower i skuter miejski w Rzeszowie – podsumowanie
INFORMACJA PRASOWA, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.11.2018 11:15:58
Zdj. blinkee.city

Zakończył się sezon wypożyczalni rowerów w Rzeszowie. Obok rowerów można było również wypożyczać skutery, które cieszyły się większą popularnością. Skutery wypożyczane były ponad 19 tys. razy, a rowery 11 tys. razy.

Operatorem rzeszowskiego systemu jest firma blinkee.city. W ciągu od 19 lipca do 4 listopada mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tys. kilometrów na skuterach i rowerach z wypożyczalni. W systemie zarejestrowało się niecałe 10 tys. użytkowników.

blinkee.city podsumowała blisko czteromiesięczny sezon. Wypożyczalnia oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać w 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. W lipcu do tego grona dołączył Rzeszów. Po 4 miesiącach przyszedł czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców.

Rzeszów na dwóch kółkach

W połowie lipca do Rzeszowa trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, w tym 30, które posiadają wspomaganie elektryczne. Jak po 4 miesiącach wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od 19 lipca do 4 listopada użytkownicy przejechali w sumie prawie 90 tys. km na skuterach i ponad 40 tys. km na rowerach. Łącznie to ponad 130 tys. km wykręconych przez rzeszowian na pojazdach blinkee.city! – Po 1,5 miesiąca obecności naszych jednośladów w Rzeszowie mówiliśmy, że kilometry wyjeżdżone przez użytkowników wystarczyłyby by objechać Ziemię. Tymczasem po niecałych 4 miesiącach rzeszowianie mogliby spokojnie objechać Ziemię aż 3 razy, i to z nadwyżką! – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Skuter wygrał z rowerem

Wciąż większą popularnością cieszą się skutery – to one w pierwszym rzeszowskim sezonie były wypożyczane ponad 19 tys. razy. – Ale i rowery miejskie cieszyły się niemałą popularnością – nasza aplikacja zarejestrowała w danym okresie ponad 11 tys. wypożyczeń. Użytkownicy chętnie korzystali zarówno z tradycyjnych rowerów, jak i z tych z napędem elektrycznym, a na siodełku spędzali średnio ok. 24 minuty – mówi Paweł Maliszewski.

Niezależność przemieszczania się

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności skuterów i rowerów na wynajem wśród mieszkańców Rzeszowa. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła ok. 4 km, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami. – Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze czy rowerze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to bardzo wygodne, zwłaszcza w miejscowościach, gdzie transport publiczny nie jest tak rozbudowany, jak w dużych miastach – tłumaczy Paweł Maliszewski. Entuzjazm użytkowników jest widoczny nie tylko w statystykach, ale także w opiniach, jakimi dzielą się z blinkee.city. "To był strzał w 10! W przyszłym roku na pewno będę korzystał z Państwa usług!" czy "Skutery uratowały mnie szczególnie ostatnio, kiedy padł mój samochód" to tylko niektóre z wiadomości przesłanych przez rzeszowian do blinkee.city.

13 listopada, z powodu zbliżającego się końca sezonu, jednoślady blinkee.city zniknęły z ulic Rzeszowa. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą już w najbliższym sezonie. Firma prowadzi na ten temat rozmowy z miastem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
Blinkee
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....