Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rower + Autobus + Tramwaj + Kolej w Poznaniu

infobike
02.03.2017 15:53
0 Komentarzy

Poznań stawia na zintegrowany transport. W stolicy Wielkopolski można wymiennie korzystać z transportu zbiorowego organizowanego przez ZTM Poznań, czyli tramwaju lub autobusu, oraz kolei i roweru miejskiego.

Od 1 marca 2017 r. użytkownicy Poznańskiego Roweru Miejskiego mają do dyspozycji jeszcze bardziej rozbudowany system obejmujący 87 stacji z 913 rowerami oraz jedną stację sponsorską. Rowery umożliwiają zdrowe, ekologiczne i tanie przemieszczanie się po mieście. Jeśli przejazd trwa nie dłużej niż 20 minut z systemu korzystamy za darmo. Dla posiadaczy ważnego biletu okresowego na karcie PEKA bezpłatne jest wypożyczenie do 30 minut! Sieć stacji jest coraz większa, co stwarza mnóstwo możliwości przesiadki na autobus i tramwaj na liniach ZTM Poznań lub na kolej ? informuje Zespół Komunikacji Społecznej poznańskiego ZTMu.

Oto przykłady tras, na których można wymiennie korzystać z transportu zbiorowego organizowanego przez ZTM Poznań (tramwaj lub autobus), kolei oraz roweru miejskiego:

Adam, student UAM: autobus + rower

– mieszkam w rejonie skrzyżowania ulicy Bukowskiej z Żeromskiego. Na Kampus UAM na Morasku dojeżdżam autobusem linii nr 93. Na Dworcu Sobieskiego przesiadam się na rower miejski i jadę na uczelnię. Tak jest najwygodniej.

Ewa z Lubonia: kolej + rower

– pracuję w Poznaniu, dojeżdżam koleją do dworca Poznań Główny. Później mam wybór: tramwaj lub rower miejski. Najczęściej korzystam z roweru, którym mogę szybko dojechać do pracy w centrum miasta.

Paweł z Naramowic: rower + tramwaj

– pracuję na Jeżycach, przy ulicy Mickiewicza. Z Naramowic do przystanku PST przy ulicy Kurpińskiego mogę dojechać autobusem, ale od ubiegłego roku wybieram rower miejski. Łączę transport rowerowy z tramwajowym.

Rodzina Nowaków: autobus + rower

– lubimy spędzać wolny czas nad Maltą. Mieszkamy na osiedlu Wichrowe Wzgórze, skąd dojeżdżamy do ronda Śródka autobusem, a potem przesiadamy się na rowery miejskie. Od ubiegłego roku możemy śmigać wokół jeziora także z dziećmi, które korzystają z miejskich rowerków dziecięcych.

Monika z Ławicy: rower + tramwaj

– łączę transport rowerowy z tramwajowym. Stację mam przy ulicy Maklakiewicza, tuż obok domu. Codziennie dojeżdżam rowerem do ulicy Bułgarskiej, gdzie przesiadam się na tramwaj, którym  pokonuję pozostałą część drogi do pracy, w okolicy ronda Kaponiera. To najlepsze rozwiązanie.

Robert z Czerwonaka: kolej + rower

– pracuję przy ulicy Wielkiej, a do Poznania dojeżdżam koleją. Wysiadam na dworcu Poznań Garbary, gdzie wypożyczam rower miejski i jadę nim do stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego Małe Garbary. W kilka minut jestem w firmie.

Takich tras jest wiele, każdy z nas może dowolnie kształtować swój przejazd, w zależności od aury lub celu podróży. Zachęcamy do wymiennego korzystania z roweru miejskiego, tramwaju, autobusu lub kolei.

Więcej informacji o rowerze miejskim: www.poznanskirower.pl

Komentarze