TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rosja próbuje uregulować jazdę pojazdami elektrycznymi
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.10.2019 17:36:10
Rosja próbuje uregulować jazdę pojazdami elektrycznymi

Wraz z rosnącą popularnością elektrycznych hulajnóg i innych pojazdów z silnikami elektrycznymi, prawodawcy próbują uregulować przepisy dotyczące poruszania się nimi. Kolejną próbę takich regulacji podejmuje Rosja.

W Rosji, w której od dwóch lat trwają przymiarki do prawnego uregulowania poruszania się hulajnogami i innymi pojazdami elektrycznymi, pojawiła się propozycja, by do przepisów ruchu drogowego wprowadzić dla nich nowy termin: środki mobilności indywidualnej.

Nie szybciej niż 20 km/h

"Środkami mobilności indywidualnej" miałyby zostać - prócz hulajnóg zasilanych prądem - także monocykle, pojazdy typu segway i deskorolki elektryczne, a także rolki i zwykłe hulajnogi. Osoby jeżdżące na nich - w razie przyjęcia odpowiednich przepisów - będą musiały jeździć po ścieżkachrowerowych. Jeśli takich ścieżek nie ma, będą mogły poruszać się po chodnikach, ale z prędkością nie większą niż 20 km/h.

Możliwe też będzie użytkowanie tych pojazdów na jezdni, na tych samych zasadach jakrowerów, czyli trzymając się jak najbliżej prawej strony.

Nowe propozycje przepisów

O nowych propozycjach poinformował media w weekend szef ośrodka badawczego centrum bezpieczeństwa drogowego MSW Rosji Dmitrij Mitroszyn. Projekt przepisów wciąż jest omawiany i nie został jeszcze ostatecznie uzgodniony - zastrzegł Mitroszyn.

Wcześniej z apelem do ministerstwa transportu Rosji o regulacje prawne dotyczące pojazdów elektrycznych zwrócił się Związek Pieszych. Organizacja ta zaproponowała wprowadzenie klasyfikacji pojazdów elektrycznych. Związek Pieszych chce, aby hulajnogi elektryczne o mocy do 250 W i prędkości do 20 km/h jeździły po ścieżkachrowerowych, a szybsze pojazdy elektryczne po jezdniach i by te drugie zrównać ze skuterami.

Popularność hulajnóg w Moskwie

Hulajnogi elektryczne cieszą się wielką popularnością w Moskwie. Używają ich kurierzy pocztowi i pracownicy firm oferujących dostawę jedzenia do domu, a także zwykli mieszkańcy. Hulajnogę można wnieść do metra, a szerokie chodniki sprzyjają jeździe. Około 100 tys. osób korzysta w mieście z usługi wynajmu hulajnóg elektrycznych jeżdżących z prędkością do 20 km/h.

Problem zaczyna się, gdy kierowcy hulajnóg rozpędzają się na chodnikach lub wyjeżdżają na jezdnię i lawirują między samochodami. W internecie znaleźć można ogłoszenia o pojazdach o coraz większych możliwościach; przepisy nie zabraniają sprzedaży hulajnóg osiągających prędkość 80-90 km/h. Nie brak głosów, że uregulowanie ruchu pojazdów elektrycznych stało się już niezbędne.

Kolejna próba uregulowania

Próby objęcia tych pojazdów przepisami ruchu drogowego podjęto w Rosji po raz pierwszy w 2017 roku, gdy zaproponował to ówczesny wicepremier Igor Szuwałow. Kilkakrotnie przymierzały się do takich regulacji władze Moskwy. Nigdy nie doszło jednak do opracowania konkretnych dokumentów.

Od 2017 roku inspekcja drogowa zbiera dane o wypadkach na pojazdach elektrycznych. Ze statystyki tej wynika, że doszło w tym czasie do 140 wypadków drogowych z udziałem takich środków transportu.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rosja
hulajnogi
prawo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....