TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Rekord wypożyczeń rowerów miejskich w Katowicach
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 06.07.2017 19:40:38
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Już ponad 100 tysięcy razy mieszkańcy Katowic skorzystali z rowerów miejskich City by bike. Tylko od początku tego sezonu wypożyczono rowery prawie 55 tysięcy razy.

Z systemu korzysta już niemal 17 tysięcy osób, a od startu sezonu przybyło 7500 nowych użytkowników. Katowice uruchomiły system rowerów miejskich jako pierwsze w Aglomeracji Śląskiej. Dziś City by bike to największy i najpopularniejszy system rowerów miejskich na Śląsku.

"Przez cały ubiegły rok w Katowicach wypożyczono rowery 38 tysięcy razy i był to dobry wynik. W tym roku, w dwa i pół miesiąca, już mamy 55 tysięcy wypożyczeń!" – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora City by bike, i podkreśla, że wzrost popularności rowerów miejskich jest efektem niemal trzykrotnej rozbudowy systemu w tym roku. – "Mieszkańcy mogą to zawdzięczać władzom miasta, które zdecydowały, że zamiast 10, w skład systemu wchodzi 20 stacji, a zamiast 80 rowerów, będzie ich 160." W rozbudowie systemu wzięli również udział prywatni sponsorzy, którzy dodatkowo sfinansowali 84 rowery i 10 stacji, co daje łącznie 244 rowery i 30 stacji City by bike. "Katowice są miastem, w którym udział podmiotów prywatnych i innych instytucji w tworzeniu systemu roweru miejskiego jest największy. To świetny przykład dla innych miast" – podkreśla Wojtkiewicz.

W 2016 roku rowery City by bike wypożyczono 38 tysięcy razy. W tym sezonie, na początku lipca wypożyczeń jest już prawie 55 tysięcy, a ogólna liczba wypożyczeń przekroczyła 100 tysięcy. W tym roku padł również dzienny rekord wypożyczeń. Stało się to w czwartek 18 maja, kiedy jednego dnia rower wypożyczono 1333 razy! Każdy rower tego dnia miał średnio ponad 5 wypożyczeń.

"Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej – w tym roku wydamy ok. 6 mln zł na utworzenie 11 km nowych dróg rowerowych i wspólnie z Nextbike oraz podmiotami prywatnymi uruchomiliśmy aż 30 stacji wypożyczalni rowerów, a to nie jest nasze ostatnie słowo. Bardzo się cieszę, że sprawdza się nasza strategia, by rowery pełniły w Katowicach funkcję zarówno rekreacyjną, ale też transportową" – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Rekordzista w tym roku wypożyczył jak dotąd rower 265 razy, czyli średnio ponad 3 razy każdego dnia! Średni czas jednego wypożyczenia City by bike w tym sezonie to 34 minuty i 20 sekund.

System katowickiego roweru miejskiego City by bike działa już trzeci sezon. Począwszy od 2015 roku jest nieustannie rozbudowywany. W tym roku operator systemu, firma Nextbike Polska, uruchomił też m.in. system w Gliwicach (Gliwicki Rower Miejski) oraz systemy pilotażowe w Tychach i Pszczynie, w przyszłym roku rozpocznie działanie rower miejski w Sosnowcu, a użytkownicy tych systemów mogą korzystać z rowerów miejskich Nextbike we wszystkich miastach, w których są one dostępne.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń City by bike: 1. Katowice Rynek – 9496 wypożyczeń 2. Murapol Mariacka – 2705 wypożyczeń 3. Silesia City Center – 2627 wypożyczeń 4. KTBS – Krasińskiego 14 – 2570 wypożyczeń 5. Dolina 3-ch Stawów – 2485 wypożyczeńNajpopularniejsze trasy: 1. KTBS – Krasińskiego 14 do Katowice Rynek – 925 przejazdów 2. Katowice Rynek do KTBS – Krasińskiego 14 – 881 przejazdów 3. Politechnika Śląska do Katowice Rynek – 619 przejazdów 4. Katowice Rynek do Murapol Mariacka – 557 przejazdów 5. Ul. Powstańców – Biblioteka Śląska do Katowice Rynek – 551 przejazdów 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
rower miejski
City by bike
Nextbike Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....