TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Radom wzorem dla innych miast
- Opublikowano: 13.06.2016 17:57:11
Radom wzorem dla innych miast

O coraz większej roli komunikacji rowerowej w zintegrowanych systemach transportowych w miastach dyskutowali uczestnicy konferencji zorganizowanej 9 czerwca w Dąbrowie Górniczej. Radomskie doświadczenia w tym zakresie zaprezentował przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wzbudziły one dosyć duże zainteresowanie.

W konferencji wzięło udział około 50 samorządowców, naukowców oraz przedstawicieli stowarzyszeń rowerowych, między innymi z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Krakowa, Rybnika, Wrocławia i Radomia. O komunikacji rowerowej w zintegrowanych systemach transportowych mówił prof. Wiesław Starowicz z Politechniki Krakowskiej. Zauważył, że powoli zmienia się podejście do rowerzystów dzięki współpracy lokalnych samorządów z rowerowymi aktywistami.

Przedstawiciel Działu Inżynierii Ruchu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu zaprezentował na śląskiej konferencji radomskie doświadczenia w kwestii wprowadzania kontrapasów dla rowerów na ulicach jednokierunkowych i dopuszczania ruchu rowerzystów "pod prąd" bez wyznaczania osobnych pasów dla jednośladów ? informuje na swojej stronie internetowej MZDiK.

Omawiał też inne usprawnienia mające na celu ułatwiać poruszanie się rowerem po mieście, między innymi łącznik pomiędzy ulicami Struga i Malczewskiego (koło Resursy Obywatelskiej), przejazdy przez ulicę Limanowskiego na skrzyżowaniu z ulicą Wałową oraz przy kościele na Borkach, a także przejazd na wprost z ulicy Rwańskiej w Żeromskiego i kilka innych. Prezentację, którą MZDiK pokazał na konferencji, można obejrzeć tutaj: kliknij, aby otworzyć plik PDF w nowym oknie.

Konferencję "Rola komunikacji rowerowej w zintegrowanym systemie transportowym miasta" zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa.

 Od redakcji

Warto podkreślić, że rowerowe rozwiązania, którymi Radom słynie w Polsce, są, w dużej części, zasługą radomskiego Bractwa Rowerowego. Np. wprowadzenie kontrapasów na 33 ulicach zostało zaproponowane przez Bractwo w Budżecie Obywatelskim w 2014 roku i pomysł ten został zrealizowany. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
MZDiK
Bractwo Rowerowe
zintegrowany system transportowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....