TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Radom - W Dzień bez samochodu za darmo rowerem
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.09.2017 19:51:09
Radom - W Dzień bez samochodu za darmo rowerem

Darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej, rowerami miejskimi i… zabytkowym "ogórkiem" z Warszawy - wszystko to będzie możliwe już 22 września w Radomiu. Atrakcji będzie jednak znacznie więcej.

Z okazji Dnia bez Samochodu miasto orgainzuje w godz. 12:00-17:00 festyn na placu Corazziego (przed gmachem Urzędu Miejskiego, od strony ulicy Żeromskiego).

W piątek, 22 września korzystanie z radomskiej komunikacji miejskiej będzie darmowe dla wszystkich pasażerów. To nowość, bo w poprzednich latach taka zachęta dotyczyła tylko kierowców samochodów osobowych, którzy musieli w tym celu okazać dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz nie trzeba już mieć ze sobą żadnych dokumentów - każdy chętny może po prostu wsiąść do autobusu i jechać – informuje oficjalna strona internetowa Radomia.

Z okazji Dnia bez Samochodu zostanie uruchomiona okolicznościowa linia turystyczna. Do Radomia przyjedzie zabytkowy autobus Jelcz 043 czyli tak zwany "ogórek" z Warszawy. Autobus wykona dziewięć kursów po mieście z przewodniczką turystyczną. Odjazdy z placu Corazziego zostały zaplanowane co pół godziny - od 12:15 do 16:15. Uwaga! Aby uczestniczyć w tej podróży, należy najpierw pobrać bezpłatny bilet okolicznościowy. Będą one wydawane w ikarusie ustawionym w pobliżu sceny. Na zakończenie festynu odbędzie się natomiast parada autobusów po Radomiu. Przejadą w niej wspomniany "ogórek", ikarus oraz współczesne solarisy.

Coś dla rolkarzy i rowerzystów

Dzień bez Samochodu to promocja środków transportu alternatywnych do samochodów. Nie muszą to być wyłącznie autobusy. To także na przykład rowery czy rolki. Zachęcamy wszystkich radomian, by w piątek przyjechali na festyn rowerami lub na rolkach. Jeżeli znajdzie się minimum 20 rolkarzy, to o godzinie 14:40 ulicami Śródmieścia przejedzie parada miłośników tej formy spędzania wolnego czasu. Również przy minimum dwudziestce chętnych rowerzystów o 15:40 zorganizujemy podobny przejazd właśnie dla nich. Ale uwaga - jeżeli ktoś nie będzie miał możliwości przyjazdu własnym jednośladem, to zachęcamy do skorzystania z Radomskiego Roweru Miejskiego. Tego dnia firma Nextbike umożliwi wszystkim zarejestrowanym użytkownikom systemu korzystanie ze swych pojazdów za darmo przez godzinę (uwaga, tutaj nastąpiła istotna zmiana w stosunku do wcześniejszych planów, podanych między innymi na plakacie)! Rowery miejskie będzie można wypożyczać i oddawać również na dodatkowej stacji ustawionej na placu Corazziego. Dla tych, którzy przyjadą własnymi jednośladami, będzie poza tym możliwość oznakowania ich na stoisku policyjnym – informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Radom włączył się także w ogólnopolską akcję "Łączy nas krew". W Dniu bez Samochodu przy ulicy Żeromskiego (obok Łaźni) będzie stał mobilny punkt poboru krwi. Dla pierwszych osób, które skorzystają z tej możliwości, będą przygotowane nagrody niespodzianki. Podczas festynu nie zabraknie także oczywiście występów - na scenie będą prezentować się wykonawcy związani z Radomską Szkołą Rocka. Będą konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wiele innych atrakcji! Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej zabawie i przyłączenia się do świętowania Dnia bez Samochodu!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Dzień bez samochodu
rower miejski
zrównoważony transport
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....