TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Radom – nowa prawie gotowa droga rowerowa
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.05.2019 00:40:04
Zdj. Bractwo Rowerowe Radom

Po długim okresie oczekiwania radomscy rowerzyści mogą już korzystać z drogi rowerowej wzdłuż ul. Grzecznarowskiego. Nowa infrastruktura ma 860 metrów długości i jest wykonana z asfaltu.

Nowa droga rowerowa, która biegnie wzdłuż alei Grzecznarowskiego, od ul. Kwiatkowskiego do Centrum Handlowego M1, została odebrana przez radomski MZDiK. Droga ma 860 metrów długości i dwa metry szerokości. Ta wiadomość powinna ucieszyć rowerzystów. Droga została wybudowana przez M1 w ramach porozumienia z miastem. Teraz można bezpiecznie przejechać rowerem aleję Grzecznarowskiego.

- Projekt był z nami konsultowany, większość naszych uwag uwzględniono. Krótka charakterystyka: nawierzchnia asfaltowa, bezkrawężnikowe połączenia drogi dla rowerów z jezdniami oraz przebieg oszczędzający drzewa. Na naszą prośbę powstanie łącznik do parkingu przy Decathlon Radom – napisało na portalu społecznościowym Bractwo Rowerowe z Radomia.

15-letnia historia budowy drogi rowerowej

Sebastian Pawłowski – kanclerz Bractwa Rowerowego – przypomina, że na bezpieczne przejechanie rowerem wzdłuż Grzecznarowskiego trzeba było czekać 15 lat.

Pierwsze dwa, ok. 300-metrowe odcinki z fazowanej kostki betonowej powstały podczas remontu wiaduktu kolejowego w 2004 r. W roku 2008, w ramach remontu ul. 1905 Roku, wykonano z czerwonego asfaltu 100-metrowej długości odcinki od tej ulicy do wiaduktu. Rok później przystąpiono do budowy tras po północnej stronie ulicy na odcinku od wiaduktu do ronda Dmowskiego, powstało wtedy 650-metrowy odcinek, a w kolejnym roku wybudowano taki sam fragment po stronie południowej – mówi Sebastian Pawłowski.

Dodaje, że kolejna, 260-metrowa część trasy, została oddana do użytku w grudniu 2009 roku w ramach przebudowy skrzyżowania ulic Grzecznarowskiego i Białej. A podczas budowy obwodnicy południowej powstało też 700 metrów dróg dla rowerów w obrębie skrzyżowania Grzecznarowskiego, Radomskiego i Kuronia. Rowerzyści mogli nimi jeździć od 2014 r. Trasa z największego radomskiego osiedla do śródmieścia wciąż nie była jednak spójna.

Społecznicy w działaniu

Pawłowski powiedział radomskiemu oddziałowi Gazety Wyborczej, że Bractwo Rowerowe postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Stowarzyszenie złożyło, a następnie dzięki mieszkańcom wygrało w budżecie obywatelskim projekt zakładający scalenie porozrywanej do tej pory sieci. W sumie na tej ulicy powstały trzy fragmenty dróg dla rowerów o łącznej długości 1570 metrów. Teraz oddano do użytku 860-metrowy fragment wybudowany po stronie północnej alei przez centrum handlowe.

Kanclerz Bractwa, w podsumowaniu mówi, że to nie koniec budowy, ponieważ brakuje brakuje jeszcze 230-metrowego odcinka Biała – Słowackiego po północnej stronie ulicy. Niestety na razie nic nie zapowiada jego powstania. Ile czasu przyjdzie jeszcze czekać rowerzystom na dokończenie inwestycji?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
droga
Bractwo Rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....