TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Przyszłość należy do rowerów elektrycznych
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.01.2020 17:00:53
Zdj. InfoBike.pl - Paweł Błach

Nie samochody, a rowery będą w nadchodzącej dekadzie 2020-2019 najlepiej sprzedającymi się pojazdami elektrycznymi – przewiduje serwis The Verge. Według dorocznego raportu Deloitte tylko między 2020 i 2023 rokiem na świecie sprzedanych zostanie 130 mln e-rowerów.

Wzrost sprzedaży

Jak zauważył Verge, przez wiele lat elektryczne rowery były raczej niszowym rozwiązaniem. W latach 2006-2012 stanowiły one mniej niż 1 proc. całkowitej rocznej sprzedaży rowerów. W 2013 r. w Europie sprzedano 1,8 mln e-rowerów, podczas gdy w USA zaledwie 185 tys. Jednak ulepszenia w technologii baterii litowo-jonowych (w tym ceny i ich mocy) wpłynęły na rynek i spowodowały, że mieszkańcy dużych miast zaczęli przesiadać się z samochodów z napędem spalinowym na zeroemisyjne jednoślady.

Według analityków z Deloitte w nadchodzącej dekadzie trend ten będzie się nasilać. W ciągu następnych trzech lat na świecie ma zostać sprzedanych 130 mln nowych rowerów elektrycznych, a "liczba e-rowerów na drogach z łatwością przekroczy liczbę innych elektrycznych pojazdów do końca 2020 roku".

40 mln rowerów rocznie

Verge zaznacza, że biorąc pod uwagę amerykańskie podejście do samochodów (im większy, tym lepszy) i użyteczność jednośladu w niesprzyjających warunkach pogodowych (jak deszcz, wiatr lub śnieg) można by się spodziewać, że elektryczne rowery pozostaną raczej transportem rekreacyjnym. Jednak z prognoz Deloitte wynika, że w najbliższych latach na rynek trafiać będzie średnio 40 mln rowerów elektrycznych rocznie. Tymczasem pod koniec 2018 r. wyprodukowanych było 5,1 mln samochodów z napędem elektrycznym, a według prognoz Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA, ang. ) do 2025 r. sprzedanych zostanie 12 mln.

Powyższe liczby wskazują, że sposób, w jaki ludzie się przemieszczają, drastycznie zmieni się w nadchodzących latach. Deloitte przewiduje, że w latach 2019-2022 odsetek osób jeżdżących do pracy rowerem wzrośnie o jeden punkt procentowy. Dziesiątki miliardów przejazdów z wykorzystaniem roweru rocznie oznacza mniej samochodów na drogach i mniej zanieczyszczeń w powietrzu – wskazał Verge.

Większa sprzedaż w Europie

Jak zaznacza serwis, sprzedaż samochodów z napędem elektrycznym w USA rośnie wolniej niż w Europie, gdzie unijne przepisy wspierają politykę zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. W tym samym czasie administracja prezydenta USA Donalda Trumpa próbuje cofnąć przepisy jego poprzednika, Baracka Obamy, mające na celu poprawę efektywności paliwowej.

Według firmy badawczej NPD Group sprzedaż e-rowerów wzrosła w USA o 91 proc. w latach 2016-2017, a następnie o 72 proc. w latach 2017-2018. Łącznie od 2014 r. sprzedaż rowerów elektrycznych w USA wzrosła ponad ośmiokrotnie.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
USA
Europa
rower elektryczny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....