TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Przyszłość należy do rowerów elektrycznych
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.01.2020 17:00:53
Zdj. InfoBike.pl - Paweł Błach

Nie samochody, a rowery będą w nadchodzącej dekadzie 2020-2019 najlepiej sprzedającymi się pojazdami elektrycznymi – przewiduje serwis The Verge. Według dorocznego raportu Deloitte tylko między 2020 i 2023 rokiem na świecie sprzedanych zostanie 130 mln e-rowerów.

Wzrost sprzedaży

Jak zauważył Verge, przez wiele lat elektryczne rowery były raczej niszowym rozwiązaniem. W latach 2006-2012 stanowiły one mniej niż 1 proc. całkowitej rocznej sprzedaży rowerów. W 2013 r. w Europie sprzedano 1,8 mln e-rowerów, podczas gdy w USA zaledwie 185 tys. Jednak ulepszenia w technologii baterii litowo-jonowych (w tym ceny i ich mocy) wpłynęły na rynek i spowodowały, że mieszkańcy dużych miast zaczęli przesiadać się z samochodów z napędem spalinowym na zeroemisyjne jednoślady.

Według analityków z Deloitte w nadchodzącej dekadzie trend ten będzie się nasilać. W ciągu następnych trzech lat na świecie ma zostać sprzedanych 130 mln nowych rowerów elektrycznych, a "liczba e-rowerów na drogach z łatwością przekroczy liczbę innych elektrycznych pojazdów do końca 2020 roku".

40 mln rowerów rocznie

Verge zaznacza, że biorąc pod uwagę amerykańskie podejście do samochodów (im większy, tym lepszy) i użyteczność jednośladu w niesprzyjających warunkach pogodowych (jak deszcz, wiatr lub śnieg) można by się spodziewać, że elektryczne rowery pozostaną raczej transportem rekreacyjnym. Jednak z prognoz Deloitte wynika, że w najbliższych latach na rynek trafiać będzie średnio 40 mln rowerów elektrycznych rocznie. Tymczasem pod koniec 2018 r. wyprodukowanych było 5,1 mln samochodów z napędem elektrycznym, a według prognoz Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA, ang. ) do 2025 r. sprzedanych zostanie 12 mln.

Powyższe liczby wskazują, że sposób, w jaki ludzie się przemieszczają, drastycznie zmieni się w nadchodzących latach. Deloitte przewiduje, że w latach 2019-2022 odsetek osób jeżdżących do pracy rowerem wzrośnie o jeden punkt procentowy. Dziesiątki miliardów przejazdów z wykorzystaniem roweru rocznie oznacza mniej samochodów na drogach i mniej zanieczyszczeń w powietrzu – wskazał Verge.

Większa sprzedaż w Europie

Jak zaznacza serwis, sprzedaż samochodów z napędem elektrycznym w USA rośnie wolniej niż w Europie, gdzie unijne przepisy wspierają politykę zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. W tym samym czasie administracja prezydenta USA Donalda Trumpa próbuje cofnąć przepisy jego poprzednika, Baracka Obamy, mające na celu poprawę efektywności paliwowej.

Według firmy badawczej NPD Group sprzedaż e-rowerów wzrosła w USA o 91 proc. w latach 2016-2017, a następnie o 72 proc. w latach 2017-2018. Łącznie od 2014 r. sprzedaż rowerów elektrycznych w USA wzrosła ponad ośmiokrotnie.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
USA
Europa
rower elektryczny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....