TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Przez Bytom na kole - urzędnicy proszą rowerzystów o pomoc w planowaniu tras rowerowych.
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 03.08.2020 14:35:22
Przez Bytom na kole - urzędnicy proszą rowerzystów o pomoc w planowaniu tras rowerowych.

O pomoc w kształtowaniu planu rozwoju sieci ścieżek, dróg i tras rowerowych w Bytomiu poprosił rowerzystów samorząd tego miasta. Wystarczy, aby rejestrowali w aplikacjach trasy swoich podróży i podzielili się tymi danymi z bytomskimi urzędnikami.

"Wyrusz z nami przez Bytom na kole (po śląsku: na rowerze ) Od 3 do 31 sierpnia w ramach akcji #BytomNaKole zapraszamy każdego rowerzystę do podzielenia się przebiegiem tras, jakimi przemierza Bytom. Wystarczy dołączyć do rywalizacji w popularnej aplikacji Endomondo lub przejechać swoją ulubioną trasę z włączonym nadajnikiem GPS i przesłać swój ślad na adres mailowy" – napisano w poniedziałkowej informacji miasta.

Bytomscy samorządowcy wyjaśnili, że takie mapowanie jest elementem konsultacji społecznych przy tworzeniu planu rozwoju infrastruktury rowerowej.

"Przez wiele lat w Bytomiu kwestia dróg rowerowych spychana była na margines, a przecież jest to temat, który żywo interesuje bytomian i nie tylko. Przeprowadziliśmy już szereg konsultacji i spotkań z władzami Metropolii oraz sąsiednimi miastami, podczas których opracowana została wstępna koncepcja kierunków rozwoju sieci rowerowej. O opinię prosimy teraz samych rowerzystów" – wyjaśnił cytowany w informacji miasta jego prezydent Mariusz Wołosz.

W akcji pomocne mogą być popularne wśród osób jeżdżących na rowerze aplikacje mobilne, jak Endomondo, Strava czy Garmin Connect. Przebieg trasy można zarejestrować też za pomocą modułu GPS w smartfonie. Przejechane trasy można wysyłać na: bytomnakole@gmail.com lub udostępniać w wydarzeniu #BytomNaKole na Facebooku.

Pod tym kątem w aplikacji Endomondo powstała też rywalizacja pod nazwą #BytomNaKole. Na rowerzystów, którzy podzielą się swoimi trasami biuro promocji miasta przygotowało drobne upominki. Akcja mapowania tras rowerowych przez bytomian ma trwać od 3 do 31 sierpnia.

Dotąd w Bytomiu opracowano wstępną koncepcję kierunków rozwoju sieci rowerowej. Miasto współpracowało przy tym z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią (GZM), która pracuje nad utworzeniem międzygminnych szybkich połączeń rowerowych, tzw. velostrad), z Urzędem Marszałkowskim Woj. Śląskiego oraz

Miasto zinwentaryzowało też istniejące drogi rowerowe. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu pracuje nad koncepcją zagospodarowania tras "realnych", czyli takiej istniejącej infrastruktury, która przy niewielkich nakładach finansowych mogłaby uatrakcyjnić bytomską sieć tras rowerowych.

Do tego potrzebna jest również aktualizacja danych i identyfikacja w terenie przebiegu faktycznie wykorzystywanych przez rowerzystów dróg. Udział w mapowaniu tras w ramach akcji #BytomNaKole zadeklarowali już dotąd m.in. radni bytomskiej młodzieżowej rady miejskiej.

Zrzeszająca 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego Górnośląsko-Zagłębiowska-Metropolia m.in. opracowała i przyjęła w 2018 r. opracowanie "Standardy i wytyczne kształtowania infrastruktury rowerowej".

Prócz koordynacji przygotowania velostrad ostatnio, wobec wciąż powstających w regionie inwestycji rowerowych niespełniających standardów i niefunkcjonalnych, GZM zaoferowała swoim gminom członkowskim konsultacje eksperckie przy projektowaniu takiej infrastruktury.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....