TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Przetarg na strategiczny odcinek R-10 w Gdyni
InfoBike.pl - Opublikowano: 30.01.2019 11:30:04
Przetarg na strategiczny odcinek R-10 w Gdyni

Miasto Gdynia ogłosiło przetarg na budowę kolejnego odcinka europejskiego szlaku rowerowego R-10. Tym razem chodzi o brakujący fragment drogi rowerowej w rejonie skrzyżowania alei Zwycięstwa i ulicy Stryjskiej. Kiedy prace zostaną ukończone, rowerzyści zyskają szeroką, pozwalającą na jazdę w obu kierunkach drogę rowerową, którą bez żadnych przeszkód będzie można jechać od granicy z Sopotem do Śródmieścia Gdyni i dalej, w stronę bulwaru nadmorskiego.

- Celem tej inwestycji jest zapewnienie ciągłości ruchu rowerowego w rejonie skrzyżowania al. Zwycięstwa i ul. Stryjskiej. To newralgiczny fragment, który znacząco usprawni ruch rowerów w pobliżu Łużycka Office Park i Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Długość tego odcinka to 153 metry. Budowa nie dotyczy tylko drogi rowerowej, ale przebudowany zostanie także chodnik oraz wjazd na stację paliw. Pojawi się próg zwalniający i nieprzejezdna wyspa, zabezpieczone zostaną kable elektroenergetyczne oraz przebudowane sieci teletechniczne i sieć trakcyjna, zasilająca trolejbusy – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Unia wspiera

Inwestycja jest kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu "Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Do chwili obecnej w ramach projektu R-10 wykonane zostało połączenie istniejących dróg rowerowych poprzez budowę drogi rowerowej w al. Marsz. J. Piłsudskiego wraz z parkingiem rowerowym i toaletą publiczną przy wjeździe na bulwar nadmorski (ścieżka o nawierzchni bitumicznej łączna dł. 281 m, wyznaczone pasy rowerowe w jezdni o łącznej dł. 360 m). W trakcie jest budowa drogi rowerowej w al. Zwycięstwa, na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Orłowskiej, która zgodnie z umową powinna się zakończyć jeszcze przed wakacjami.

- W ramach trasy R-10, gdyński Zarząd Dróg i Zieleni wyremontował ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż al. Marsz. J. Piłsudskiego (prawie 600 m wzdłuż budowanego Parku Centralnego), został wyznaczony kontraruch na ul. Starowiejskiej oraz pasy rowerowe na ul. J. Wiśniewskiego. Trasa R-10 przebiega też przez Park Kolibki, gdzie na największym wzniesieniu wyremontowano nawierzchnię w technologii wodoprzepuszczalnej. Ponadto ostatni fragment drogi rowerowej na bulwarze nadmorskim, tuż za Browarem Port, również został utwardzony. Cały nadmorski fragment zyskał także odnowione oznakowanie – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Sieć tras

Jednym ze strategicznych turystycznych przedsięwzięć samorządu województwa pomorskiego jest stworzenie na Pomorzu tras rowerowych o znaczeniu międzynarodowym. Takim projektem jest trasa rowerowa R-10. Ma ona biec wzdłuż morza – od Ustki przez Łebę, Władysławowo, Trójmiasto oraz Krynicę Morską, aż do wschodniej granicy województwa. Skorzystać z niej będą mogli nie tylko mieszkańcy Pomorza, ale także osoby z kraju i zagranicy, które odwiedzają nasz region.

Część trasy R-10 będzie przebiegać przez Gdynię – od granicy z Kosakowem do granicy z Sopotem. Łącznie długość R-10 w granicach Gdyni to 19 kilometrów. W ramach jej budowy powstaną 4 kilometry nowych dróg rowerowych. Pozostałe 2 kilometry będą wyremontowane. Nowe odcinki zostały zaplanowane wzdłuż ul. płk. Dąbka, ul. Kwiatkowskiego, al. Marsz. Piłsudskiego oraz wzdłuż al. Zwycięstwa - od ul. Stryjskiej do ul. Orłowskiej. Do czasu budowy ulicy Nowej Węglowej, przebieg trasy wyznaczony będzie wzdłuż ul. Janka Wiśniewskiego (pasami rowerowymi) oraz ul. Starowiejskiej (w strefie uspokojonego ruchu Tempo 30).

Przedsięwzięcie jest realizowane ze wsparciem ze środków UE (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) w wysokości 8 160 600 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, zaś całkowite koszty projektu wynoszą 14 070 000,00 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gdynia
Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....