TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Przetarg na rowerowe parkingi przy wrocławskich dworcach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.09.2018 07:00:44
Wiaty rowerowe przy stacjach kolejowych we Wrocławiu

Przetarg na wiaty rowerowe i parkingi został ogłoszony we Wrocławiu. Nowa infrastruktura ma stanąć przy stacjach kolejowych.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe jest w tej chwili w trakcie rozstrzygania przetargu na rewitalizację trasy do Jelcza. Chodzi o 21-kilometrowy odcinek. Do przetargu zgłosiło się osiem firm. I choć ich wyceny przekraczają założenia budżetowe, Mirosław Siemieniec z PKP PLK podkreśla, że inwestycja nie jest zagrożona. – Jesteśmy w trakcie przetargu na etapie wyboru ofert. Na finał musimy jeszcze chwilę zaczekać. O dodatkowych środkach na inwestycję rozmawiamy już z urzędem marszałkowskim – mówi rzecznik prasowy PKP PLK – informuje oficjalny serwis internetowy Wrocławia.

Na tej istotnej dla mieszkańców wschodu Wrocławia i okolicznych gmin trasie kolejowej planowana jest wymiana torów, rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz elementów sieci trakcyjnej. Wykonane prace torowe pozwolą na prowadzenie ruchu pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h. Stacje i przystanki, wraz z drogami dojścia, zostaną dostosowane do obecnie obowiązujących standardów, umożliwiających dostęp podróżnym o ograniczonej mobilności. Dla zwiększenia przepustowości odcinka przewidziano budowę na tej trasie nowej mijanki oraz przebudowę układu torowego na stacji Wrocław Swojczyce.

Zrewitalizowany odcinek zapewni możliwość połączenia tej trasy ze stacją Wrocław Główny, od wschodniej strony, przez Jelcz-Laskowice i Wrocław Brochów. Odnowiona linia ma stanowić dogodną alternatywę dla zatłoczonych tras drogowych, przy dojazdach do pracy i szkół w godzinach szczytu. 

Będą też parkingi i wiaty rowerowe

Partnerami tej inwestycji jest Wrocław, Jelcz-Laskowice i Czernica. W imieniu Wrocławia spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiła przetarg na inwestycje uzupełniające rewitalizację tej linii. – Chodzi m.in. o uzupełnienie brakujących chodników, aby wygodnie dojść do stacji, budowę parkingów i dróg prowadzących do nich. Budowę wiat rowerowych i oświetlenia – wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Prace będą odbywać się w sąsiedztwie stacji Wrocław Strachocin, Wrocław Wojnów Wschód i Wrocław Wojnów. Przy tej ostatniej powstanie m.in. parking na 40 aut, wiaty rowerowe i nowe oświetlenie. Przetarg ma się rozstrzygnąć w czwartym kwartale tego roku, tak żeby prace projektowe i same roboty ruszyły jesienią 2019 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
parking
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....