TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Przekroczenie rowerem granicy z Ukrainą tylko do końca roku
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.12.2018 14:48:31
Przekroczenie rowerem granicy z Ukrainą tylko do końca roku

Ruch pieszych i rowerzystów na przejściu granicznym z Ukrainą w Dołhobyczowie będzie możliwy tylko do końca 2018 r. – poinformowała Straż Graniczna. Odprawy pieszych i rowerzystów odbywają się tu w ramach pilotażu na jednym z pasów przeznaczonych dla autokarów.

"Z końcem roku kończy się pilotaż ruchu pieszego na drogowym przejściu granicznym Dołhobyczów – Uhrynów" – poinformował rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. SG Dariusz Sienicki.

Przejście graniczne Dołhobyczów – Uhrynów jest w całości zlokalizowane po polskiej stronie, gdzie kontroli granicznej dokonują polskie i ukraińskie służby graniczne. Na potrzeby pilotażu dla ruchu pieszych i rowerzystów Straż Graniczna przystosowała prowizorycznie jeden z pasów przeznaczonych pierwotnie dla autokarów.

"Tymczasowy charakter infrastruktury do odpraw w ruchu pieszym stwarza wiele zagrożeń i nie umożliwia kontynuacji pilotażu w jego obecnej formie. Dodatkowo, mając na uwadze wydłużone czasy oczekiwania na przekroczenie granicy państwowej przez osoby podróżujące autokarami, zasadnym jest, aby znajdujące się na terenie drogowego przejścia granicznego pasy odpraw autokarowych wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem" – tłumaczył Sienicki.

Pilotaż ruchu pieszego w Dołhobyczowie rozpoczął się 1 lipca 2015 r. dzięki porozumieniu komendanta głównego Straży Granicznej z szefem Służby Granicznej Ukrainy, zawartego na podstawie art. 9 pkt. 1 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Ukrainy w sprawie przejść granicznych, sporządzonej w Warszawie dnia 18 maja 1992 r.

Okres trwania pilotażu był systematycznie przedłużany do końca 2018 r. Jak dodał Sienicki, celem pilotażu była "ocena zapotrzebowania społecznego na ten typ rozwiązania oraz ustalenie przewidywalnej skali ruchu granicznego pieszych".

"Obecnie w ciągu doby granicę w Dołhobyczowie przekracza około 3,5 tys. podróżnych, z czego pieszo lub rowerem – około 850 osób" – zaznaczył rzecznik.

Dodał, że uzyskane podczas pilotażu informacje mają posłużyć w przyszłości do zaprojektowania i wykonania wydzielonej odpowiedniej infrastruktury przejścia pieszego, zapewniającej bezpieczeństwo dla osób chcących skorzystać z takiej formy podróży.

Dołhobyczów to jedyne przejście z Ukrainą w Lubelskiem, gdzie umożliwiono przekraczanie granicy pieszo bądź rowerem.

Przejście graniczne Dołhobyczów – Uhryniów to jedno z najnowocześniejszych przejść na granicy zewnętrznej z UE. Przeznaczone jest dla całodobowego międzynarodowego ruchu osobowego. Powstało, aby odciążyć sąsiednie drogowe przejścia graniczne z Ukrainą w Hrebennem i Zosinie, z których korzysta wielu podróżnych udających się do Lwowa. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dołhobyczów
granica
Polska
Ukraina
  • Wojciech Twardy – 19.12.2018

    To gdzie od tego przejścia jest najbliższe przejście pieszo-rowerowe z Ukrainą od tego opisanego w artykule

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....