TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Prosta mapa zachęca do jazdy rowerem
MIASTO2077.PL - Opublikowano: 21.11.2018 20:00:39
Prosta mapa zachęca do jazdy rowerem

Dzięki przejrzystej mapie rowerowej stworzonej przez Michaela Grahama, więcej osób zaczęło jeździć rowerami.

Ile razy każdy rowerzysta znalazł się w sytuacji, w której nie wziął roweru, bo nie był pewien czy jadąc na nim dotrze w łatwy sposób do określonego miejsca w mieście. A mówimy o entuzjastach rowerów, a co mają zrobić osoby, które dopiero się zastanawiają czy porzucić samochód i przesiąść się na rower.

Czasami samo odkrycie tras rowerowych w pobliżu miejsca zamieszkania albo miejsca pracy zajmuje sporo czasu, nie mówiąc o sytuacji kiedy chcemy wybrać najszybszą trasę dotarcia w określone miejsce. Wtedy z pomocą może przyjść nam klarowna mapa rowerowa, taka jak stworzył Michael Graham, wzorując się na mapie metra.

Chyba wszyscy intuicyjnie kojarzą mapy metra, gdzie wszystkie linie zaznaczone są odpowiednimi kolorami, przecinają się one pod kątem 45 lub 90 stopni oraz wyróżnione są miejsca dogodne do przesiadek Jest to wersja uproszczona mapy, ale dzięki temu łatwo pozwala się orientować gdzie jesteśmy, mimo że, znajdujemy się pod ziemią i nie widzimy miasta. Ale nie zawsze to było takie proste, na pomysł schematycznego przedstawiania tras poszczególnych linii metra wpadł dopiero Harry Beck w 1931 w Londynie. Chodziło mu o ułatwiała zrozumienie czasami złożonych informacji związanych z systemem transferów i szybkim przemieszczeniem się po mieście. Nowa mapa spodobała się pasażerom i zaczęła być przenoszona do kolejek podziemnych w innych miastach na świecie.

Ale Michael Graham był pierwszy, który postanowił wykorzystać jej schemat do stworzenia mapy ścieżek rowerowych w swoim rodzinnymi mieście Denver oraz Waszyngtonie, gdzie pracował. Zaczęło się banalnie, od tego kiedy się zorientował, że zamiast jeździć do pracy komunikacją miejską, dwukrotnie się przesiadając, łatwiej dojedzie ścieżką rowerową. Problem pomagał na tym, że jej wcześniej nie widział. Dlatego postanowił zrobić mapę dla wszystkich ważnych ścieżek w mieście. Nauczył się w tym celu korzystać z programu Adobe Illustrator, a w swojej rpacy opierał się na mapach drukowanych z Google. Na razie stworzył cztery mapy oprócz Denver i Waszyngtonu, również Londynu i San Francisco.

Źródło

Tekst udostępniony w oparciu o licencję Creative Commons


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
mapa rowerowa
Michael Graham
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....