TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Projekty rowerowe w BO Lublina
PAP - Opublikowano: 22.09.2017 16:54:56
Projekty rowerowe w BO Lublina

Od soboty mieszkańcy Lublina będą mogli głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Do wydania jest 15 mln zł, do wyboru 126 projektów, w tym 14 projektów rowerowych. W głosowaniu po raz pierwszy będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek.

Głosować będzie można przez internet, albo w ustalonych miejscach, gdzie trzeba będzie przyjść osobiście. "Wymóg osobistego głosowania został wprowadzony na wniosek mieszkańców. Uniemożliwi to zbieranie głosów wśród sąsiadów i znajomych i zbiorowe ich składanie" – powiedział dyrektor Biura Partycypacji Społecznej lubelskiego Ratusza Piotr Choroś.

Osoby niepełnoletnie będą głosowały za zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych. "Zlikwidowanie ograniczeń co do wieku wyborców wynika z wymogów ustawy o konsultacjach społecznych, która stanowi podstawę prawną budżetu obywatelskiego. W niej nie ma żadnych ograniczeń wiekowych" – dodał Choroś.

Papierowe głosy będzie można oddawać w 20 miejscach, w samorządowych biurach obsługi mieszkańców i filiach biblioteki miejskiej. Jako dodatkowy, mobilny punkt do głosowania posłuży zabytkowy autobus komunikacji miejskiej "Gutek". Głosowanie potrwa do 10 października.

To czwarta edycja budżetu obywatelskiego w Lublinie. Mieszkańcy zgłosili do niej 158 projektów, dla realizacji których potrzebne byłoby ponad 77 mln zł. Po ocenie formalnej urzędnicy uznali, że możliwych do realizacji jest 126 projektów i one zostaną poddane pod głosowanie.

Większość zgłoszonych projektów dotyczy inwestycji w poprawę infrastruktury - remontów dróg, chodników, placów, skwerów, budowy miejsc parkingowych, ale też instalacji oświetlenia ulicznego, budowy stacji rowerowych, placów zabaw i siłowni na świeżym powietrzu. Wiele zgłoszeń to programy organizowania różnych zajęć sportowych dla dzieci i dorosłych. Jest projekt utworzenia kawiarenki językowej, w której każdy chętny będzie mógł szlifować swoje umiejętności porozumiewania się w obcym języku.

Zaproponowano prowadzenie niestandardowego placu zabaw pod nazwą Rezerwat Dzikich Dzieci, miejsca nieskrępowanych zajęć bez bezpośredniego udziału dorosłych. Innym pomysłem adresowanym do dzieci jest sensoryczny plac zabaw, na którym mali mieszkańcy miasta samodzielnie wprawialiby w ruch rożne urządzenia i obserwowali ich działanie.

Projekty podzielone są na dwie grupy: małe - o wartości od 25 do 300 tys. zł i duże – od 300 tys. zł do 1,2 mln zł. Na projekty małe przeznaczono 9 mln zł, a na duże - 6 mln zł. Każdy będzie mógł oddać głos na jeden projekt mały i jeden projekt duży. Każda dzielnica ma zagwarantowane co najmniej 150 tys. zł na projekty na jej terenie.

Do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Lublina w 2014 r., który zamykał się kwotą 10 mln zł, zgłoszono 233 propozycje. W głosowaniu wzięło udział 47 tys. mieszkańców, a najwięcej głosów zyskał pomysł modernizacji schroniska dla zwierząt oraz rozbudowy sieci bezpłatnego internetu.

W drugiej edycji budżet wynosił 15 mln zł. Mieszkańcy zgłosili ponad 200 pomysłów, a w głosowaniu uczestniczyło 64 tys. osób. Największe poparcie zyskały projekty dotyczące zorganizowania zajęć sportowych dla dorosłych i dzieci.

W ubiegłym roku rozdysponowano również 15 mln zł, a zgłoszono 149 projektów. W głosowaniu uczestniczyło ponad 73 tys. osób. Największe poparcie zdobył projekt "Aktywny Lublin", polegający na zorganizowaniu zajęć sportowych i rekreacyjnych dla wszystkich chętnych oraz remont ul. Różanej w dzielnicy Czuby Północne.

Zbigniew Kopeć (PAP)

kop/ akw/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
budżet obywatelski
infrastruktura rowerowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....