TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

PRM z wynikami za 2018 r.: 1,65 mln wypożyczeń
InfoBike.pl - Opublikowano: 28.11.2018 09:33:44
PRM z wynikami za 2018: 1,65 wypożyczeń

W piątek kończy się sezon roweru miejskiego w Poznaniu i Szamotułach. Rowery będzie można wypożyczać do północy, potem stacje zostaną wyłączone. Tegoroczny sezon jest w obu miastach absolutnie rekordowy.

Poznański Rower Miejski i Szamotuły Bike to dwa z pięciu systemów Nextbike Polska, z których można było korzystać w tym roku w Wielkopolsce.

Poznański Rower Miejski – wypożyczenie co 15 sekund

Tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego jest absolutnie rekordowy. Przez 9 miesięcy poznaniacy jeździli na rowerach ponad 1,65 miliona razy. To średnio 4 wypożyczenia na minutę przez cały czas trwania sezonu! W systemie zarejestrowało się w tym roku niemal 50 tysięcy nowych użytkowników, a ich liczba zbliżyła się do 150 tysięcy.

Średni czas jednego wypożyczenia Poznańskiego Roweru Miejskiego w tym roku to 16 minut i 14 sekund. Oznacza to, że łącznie poznańscy rowerzyści spędzili w jednym sezonie na rowerach ponad 445 000 godzin, czyli przeszło 51 lat.

"Za każdą z tych liczb stoją ludzie, którzy skorzystali z możliwości wypożyczenia roweru miejskiego. To dla nich, a także dla osób, które planują przesiąść się na rower, konsekwentnie rozwijamy system. Kończymy siódmy już sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego, który corocznie bije kolejne rekordy. W przyszłym roku, oprócz rozwiązań doskonale już znanych, pojawią się nowości: rowery IV generacji, czyli funkcjonujące w systemie bezstacyjnym. Kilkaset nowych rowerów w Poznaniu powinno przełożyć się na jeszcze większe zainteresowanie tym sposobem poruszania się po mieście" – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W 2019 roku mieszkańcy i turyści nadal będą mieli do dyspozycji 1200 rowerów III generacji w 109 stacjach, a dodatkowo 435 rowerów IV generacji. Wyznaczonych zostanie 97 stref (w tym strefa obejmująca ścisłe centrum), w których będzie można wypożyczyć i oddać rower najnowszego typu.

"Poznański Rower Miejski dzięki kolejnym rozbudowom staje się coraz bardziej praktycznym środkiem transportu i zyskuje nowych użytkowników. Poznań jest modelowym przykładem systematycznego i racjonalnego rozwoju tej formy komunikacji. Jesteśmy dumni, że współtworzymy ten projekt od samego początku, i bardzo się cieszymy, że będziemy go kontynuować przez kolejne 4 lata oferując poznaniakom m.in. rowery IV generacji i elektryczne" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego 2018:

Półwiejska

Kórnicka

Rondo Rataje

Plac Wiosny Ludów

Małe Garbary

Najpopularniejsze trasy 2018:

Os. Sobieskiego do UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa do Os. Sobieskiego

Półwiejska do Plac Wiosny Ludów

Rondo Rataje do Os. Oświecenia

Zielona do Kórnicka

Szamotuły Bike – podwojenie liczby wypożyczeń

Z systemu Nextbike mogli też w tym roku korzystać mieszkańcy Szamotuł. W porównaniu z poprzednim, niepełnym sezonem, podwoili oni liczbę wypożyczeń. Od marca do listopada tego roku szamotulskie rowery zostały wypożyczone ponad 22 tysiące razy (w 2017 roku odnotowano 11 tysięcy wypożyczeń). Szamotuły Bike składa się z 5 stacji i 50 rowerów. Co ważne – można z nich korzystać za pomocą tego samego konta, co z Poznańskiego Roweru Miejskiego i innych systemów Nextbike.

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek uważa, że liczba wypożyczeń rowerów potwierdza słuszność podjętej wcześniej decyzji o postawieniu na rower miejski. "Tak duża liczba wypożyczeń świadczy o zapotrzebowaniu na ten ekologiczny sposób przemieszczania się na terenie miasta, a nawet gminy. Dodatkowy powód do satysfakcji to fakt, że nasze rowery wypożyczane są bezpłatnie. System się sprawdza i będziemy go utrzymywać. Co więcej, planujemy jego rozbudowę w 2019 roku" – zapowiada Włodzimierz Kaczmarek.

"Szamotuły są modelowym przykładem, jak rower miejski może funkcjonować w różnych ośrodkach tej samej metropolii. Popularność takich punktów wypożyczeń, jak Rynek i Dworzec PKP pokazuje, że rower publiczny jest świetnym narzędziem codziennego transportu w obrębie poszczególnych miast, ale również – dzięki powiązaniu z tradycyjnie rozumianym transportem publicznym – w obrębie Metropolii" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

W tym sezonie mieszkańcy Szamotuł najchętniej wypożyczali rowery na stacji Rynek, ul. Adama Mickiewicza – Zespół Szkół i ul. Dworcowa – Dworzec PKP. Najpopularniejszą trasą była przejażdżka między Dworcem PKP a Zespołem Szkół przy Mickiewicza i z powrotem. Średni czas jednego wypożyczenia to 37 minut i 15 sekund.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Poznań
Szamotuły
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....