TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Poznański Rower Miejski ? sukcesy, darmowy weekend i konkursy
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 05.08.2015 15:52:08
Fot. Z archiwum Nextbike Polska

Tysiąc nowych użytkowników w tydzień i ponad tysiąc wynajmów w ciągu jednej doby ? Poznański Rower Miejski rozpędza się w nowej formule! Dodatkowo przed nami darmowy weekend i konkursy ? informuje Nextbike Polska ? operator Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W momencie piątkowego uruchomienia 7 nowych stacji i 90 dodatkowych jednośladów, sfinalizowana została tegoroczna rozbudowa Poznańskiego Roweru Miejskiego. Na przestrzeni niecałego miesiąca system rozrósł się z 16 lokalizacji i 170 rowerów do 37 stacji i ponad 440 rowerów. Rozwój sieci wypożyczalni spowodował skok popularności publicznych jednośladów ? w ciągu ostatniego tygodnia do systemu zapisało się tysiąc nowych użytkowników, a rowery wypożyczano już 6162 razy, z czego wczoraj odnotowano najlepszy wynik w historii PRM ? 1093 wynajmy w ciągu doby. Już wkrótce można spodziewać się kolejnych rekordów - od 7 do 9 sierpnia będzie obowiązywać promocja ? pierwsze 60 minut każdego wypożyczenia za darmo.


Godzina na rowerach gratis!

Zgodnie z cennikiem Poznańskiego Roweru Miejskiego, pierwsze 20 minut wypożyczenia jest zawsze darmowe, następnie czas od 21 do 60 minuty to 2 złote, a każda kolejna godzina ? 4 złote. Tymczasem od piątku do niedzieli (7-9 sierpnia) gratis będzie aż 60 minut każdego wynajmu! To ukłon ze strony operatora systemu, Nextbike Polska oraz ZTM Poznań w stronę wszystkich użytkowników ze stolicy Wielkopolski, którzy od momentu rozbudowy sieci wypożyczalni, coraz częściej stawiają na rowery miejskie. Ta promocja stanowi równocześnie dobrą okazję dla nowych użytkowników, by wypróbować tę formę zdrowej, taniej i ekologicznej komunikacji na każdą kieszeń.


Operator przypomina, że zgodnie z regulaminem maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin.


Rekordowe wyniki PRM w nowej formule

Ostatniego dnia lipca na rowerowej mapie Poznania pojawiło się 7 nowych lokalizacji (Os. Lecha, Nowe Zoo, Wilczak, Traugutta, Malta Ski, Zielona). Wcześniej, 10 lipca, system zwiększył swój zasięg o 14 punktów. W sumie za sprawą lipcowej rozbudowy, poznaniacy mogą korzystać obecnie z sieci, składającej się z 37 stacji i ponad 440 rowerów. Ten, ponad dwukrotny, rozwój znalazł swoje odbicie we wzroście popularności Poznańskiego Roweru Miejskiego.


W czerwcu operator systemu odnotowywał przez cały miesiąc średnio ok. 300 wynajmów dziennie. Od chwili zakończenia rozbudowy sieci wypożyczalni, czyli na przestrzeni pięciu ostatnich dni, ta średnia wynosi 934 wynajmy na dzień, czyli ponad 3 razy więcej! Porównując natomiast czerwiec do lipca, kiedy w połowie miesiąca przeprowadzono pierwszy etap rozbudowy, odnotowano wzrost natężenia wypożyczeń o prawie 80% - z ponad 9 tysięcy przez cały miesiąc do ponad 16 tysięcy wynajmów.


Wczoraj odnotowano natomiast nowy dzienny rekord wypożyczeń w całej historii PRM (od 2012 roku) - wynosi on teraz 1 093. To równocześnie pierwszy przypadek, kiedy rowerzyści z Poznania sięgali po rowery Nextbike?a częściej niż 1 000 razy w ciągu dnia. - Uruchomienie Poznańskiego Roweru Miejskiego w nowej formule, która uwzględnia nie tylko rozbudowę siatki wypożyczalni, ale także rewolucję technologiczną, czyli na przykład wprowadzenie nowoczesnego systemu zabezpieczeń, uwolniło rowerowy potencjał drzemiący w mieście ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. ? Wrażenie robi nie tylko nagły skok liczby wynajmów, ale również fakt, że w czwartym roku funkcjonowania sieci w Poznaniu, w zasadzie z dnia na dzień, mieszkańcy lawinowo zaczęli zapisywać się do systemu, chcąc wypróbować nasze rowery. Mamy dopiero początek sierpnia, a już za kilka dni liczba rejestracji przekroczy tę, którą odnotowaliśmy przez cały czerwiec! ? dodaje.

Masz pytania? Zapytaj informatorów

Z myślą o tysiącach nowych użytkowników, którzy od połowy lipca dołączyli do grona rowerzystów miejskich, przygotowano drugą odsłonę akcji informacyjnej przy lokalizacjach PRM.

Od wczoraj do piątku  w godzinach 7.30 ? 17.30 (przerwa: 12.00-13.00; w piątek Malta Ski do godz. 14.00 i Zielona do godz. 16.00) na stacjach:

  • Garbary

  • Malta Ski

  • Traugutta (w godz. 6.30-16.30)

  • Zielona

można spotkać wykwalifikowanych pracowników ZTM Poznań, którzy  tłumaczą wszystkim chętnym zasady działania wypożyczalni, odpowiadają na pytania, jak również rozdają ulotki z instrukcją obsługi i mapą systemu.


Konkurs #nowyPRM ? do wygrania vouchery na przejazdy

W związku z rozbudową systemu, Nextbike Polska ogłosił konkurs fotograficzny dla użytkowników. Żeby wziąć w nim udział wystarczy zrobić ciekawe zdjęcie, pokazujące jak korzysta się z Poznańskich Rowerów Miejskich w nowej formule i opublikować je na swoim facebookowym profilu z hasztagiem #nowyPRM (konkursowy post musi mieć status publiczny).


Konkurs został podzielony na cztery etapy: 31 lipca ? 10 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 3.08 do 10 sierpnia, godz. 10.00), 10 sierpnia ? 17 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 10.08, godz.10.01 do 17 sierpnia, godz. 10.00), 17 sierpnia ? 24 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 17.08, godz.10.01 do 24 sierpnia, godz. 10.00), 24 sierpnia ? 31 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 24.08, godz.10.01 do 31 sierpnia, godz. 10.00).

Po zakończeniu każdego z nich, autorzy trzech najlepszych fotografii zostaną nagrodzeni voucherami o wartości 50 zł na przejazdy rowerami miejskimi ? to w sumie aż 12 szans na darmowe doładowanie! Pełny regulamin zabawy dostępny jest pod adresem: www.poznanskirower.pl





Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
konkurs

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....