TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Poznań: wiaty i stojaki rowerowe od miasta dla szkół
POZNAN.PL - Opublikowano: 20.08.2015 18:32:09
Fot. Poznan.pl

13 poznańskich szkół zostanie wyposażonych w stojaki rowerowe i wiaty. W ten sposób miasto chce promować wśród młodzieży rower jako wygodny i ekologiczny środek transportu. Wraz z poznańską policją będzie też uczyć młodzież podstaw bezpieczeństwa ? informuje poznański Urząd Miejski.

- Od pierwszego września obserwujemy bardzo duży wzrost ilości samochodów w mieście. To efekt zjawiska taxi-mama, taxi-tata, czyli dowożenia dzieci do szkół, na zajęcia pozalekcyjne, do domu. To bardzo absorbuje rodziców czasowo i generuje korki - tłumaczy prezydent Jacek Jaśkowiak.

Samodzielne dojeżdżanie do szkoły ma ograniczyć ten problem. Ponadto, jak zauważył prezydent, jest też bardzo ważne edukacyjne.

- To wyrabia w dziecku samodzielność, odpowiedzialność. Poza tym 3-4 km jazdy rowerem daje dzieciom minimum ruchu i to na świeżym powietrzu, co jak wiadomo doskonale hartuje organizm. Dzieci będą dzięki temu zdrowsze - przekonywał prezydent. Program rozwoju infrastruktury rowerowej przy szkołach został przygotowany we współpracy z samorządowcami z Niemiec i Holandii. Na początek wybrane zostały te szkoły, gdzie ruch rowerowy jest duży i brakuje miejsc do zaprakowania roweru.

- To bardzo często stanowi barierę - przyznaje oficer rowerowy Wojciech Makowski - dzięki stojakom rower będzie bezpieczny. Będziemy montować stojaki u-kształtne, do których można przypiąć ramę. Stojaki na koło są mniej pewne, bo koło łatwo zdemontować. Wiaty będą stanowiły dodatkową ochronę przed deszczem.

Wytypowane przez miasto szkoły zobowiązane są do realizowania programu edukacyjnego, m.in. w zakresie bezpiecznej jazdy. Jedną z 13 placówek, gdzie już wkrótce pojawią się nowe stojaki jest Gimnazjum nr 60 przy ul. Bukowskiej.

- Dziecko musi umieć poruszać się po mieście, wiedzieć, gdzie są ścieżki rowerowe, jak jeździć bezpiecznie, jak udzielać pierwszej pomocy. Wraz z policją będziemy prowadzić zajęcia w tym zakresie - mówi Zofia Bajewska, wicedyrektor szkoły - Jest to świetna inicjatywa. Cieszyć się będą przede wszystkim uczniowie, którzy w przeprowadzonych przez nas ankietach zadeklarowali chęć dojeżdżania rowerem do szkoły. Ich głos został wysłuchany.

Obecnie w Gimnazjum nr 60 jest 10 stojaków, do każdego można przypiąć dwa rowery. We wrześniu pojawi się 9 kolejnych oraz wiata, na której zamontowana będzie kamera.

Program obejmuje głównie gimnazja.

- Dzieci w tym wieku są w stanie odpowiedzialnie i bezpiecznie dojechać rowerem do szkoły - mówił prezydent Jaśkowiak - Jeśli na tym etapie edukacji wyrobimy w młodych ludziach ten nawyk, to będą to kontynuować w dalszym życiu, dojeżdżać na uczelnię czy do pracy. Prezydent liczy, że 13 pierwszych szkół objętych programem da dobry przykład i w przyszłym roku podobną akcję będzie można przeprowadzić w szerszym wymiarze. Tutaj bardzo ważny jest też rozwój sieci ścieżek rowerowych. Jeszcze w tym roku ma powstać projekt nowego programu rowerowego na lata 2016 - 2022, w którym wyszczególnione będzie jakie trasy, gdzie i w jakim czasie zostaną zbudowane.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
wiaty rowerowe
stojaki rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....