TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Poznań odśnieży drogi rowerowe
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.12.2018 14:51:39
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

W ramach utrzymania dróg zimą Poznań będzie odśnieżał blisko 123 km infrastruktury rowerowej. Za 22 mln zł dbaniem o drogi zajmie się 43 pługosypywarki i 18 pługów z piaskarkami. Do odśnieżenia będzie również 871,5 km dróg.

Na tegoroczną akcję zima miasto wyda prawie 2 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. Za ponad 22 mln zł odśnieżane i sprzątane będą jezdnie, chodniki, place miejskie, przejścia podziemne, kładki, a także pobocza i tereny zielone. Systemowo odśnieżanych będzie aż 871,5 km poznańskich dróg oraz 122,9 km dróg i ścieżek rowerowych – więcej niż w ubiegłym sezonie.

"Działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. W zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, a prędkość dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Apelujemy o zmianę opon na zimowe oraz o przepuszczanie pojazdów odśnieżających drogi" – powiedziała Agata Kaniewska z ZDM.

Na nadejście zimy czekają 43 pługoposypywarki, z czego prawie 30 jest w pełnej gotowości. Pozostałe – w razie takiego zapotrzebowania – wyruszą na ulice w ciągu 6 godzin od pierwszych opadów.

Przygotowano też 18 zestawów pług + piaskarka. Zajmą się one odśnieżaniem chodników, placów, dróg i ścieżek rowerowych. Dyspozytorzy ZDM będą zarządzać maszynami i koordynować działania wyłonionych w przetargu firm, które będą odśnieżać miasto.

"Dyspozytorzy ZDM na bieżąco śledzą zmiany pogody. Korzystają z własnych stacji pogodowych, z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a także z obrazów z radaru meteorologicznego w Wysogotowie pod Poznaniem. Dzięki temu na stronie: https://zdm.poznan.pl/pl/dzialania-zdm-akcja-zima każdy poznaniak może sam sprawdzić, jaka będzie pogoda i czy na jezdnie wyjadą pługopiaskarki" – poinformował poznański magistrat.

Ulice Poznania, aby odśnieżanie przebiegało sprawnie, podzielone zostały na sieci. W pierwszej kolejności udrożniane są najważniejsze trasy, jezdnie ram komunikacyjnych, dojazdy do szpitali i instytucji oraz drogi wlotowe do miasta – o łącznej długości 271,9 km.

W drugiej kolejności odśnieżane są ulice łączące osiedla mieszkaniowe z centrum miasta, pozostałe trasy wlotowe do miasta i trasy miejskiej komunikacji autobusowej – łącznie 253,2 km dróg. Następnie odśnieżane są sieci lokalne: drogi o łącznej długości 218,3 km. Ostatnie w kolejce są istotne ulice osiedlowe – ich łączna długość wynosi 128,3 km.

Kaniewska wskazała, że pozostałe drogi publiczne i wewnętrzne w administracji ZDM będą obsługiwane doraźnie na podstawie oczekiwań mieszkańców, oceny stopnia zagrożenia bezpieczeństwa ruchu i możliwości finansowych.

"W pierwszej kolejności staramy się reagować na zgłoszenia o oblodzeniu od pieszych, gdyż dla nich takie oblodzenie jest szczególnie niebezpieczne. Groźne jest także oblodzenie występujące na odcinkach dróg gruntowych o znacznym spadku. Także w takich przypadkach staramy się reagować niezwłocznie. Należy jednak podkreślić, że tego typu działania doraźne rozpoczynamy dopiero po zakończeniu pracy pługoposypywarek na drogach utrzymywanych systemowo" – podkreśliła.

Maszyny firm wykonawczych są wyposażone w urządzenia GPS, na bieżąco monitorujące ich położenie i pracę. Dzięki temu dyspozytorzy mogą reagować na zmieniającą się dynamicznie sytuację drogową w mieście.

Zgłoszenia dotyczące akcji zima są przyjmowane całodobowo od 1 listopada 2018 do 31 marca 2019 r., w siedzibie ZDM, tel. 61-64-77-231; mail: zima@zdm.poznan.pl. Zgłoszenia przyjmuje również miejska infolinia Poznań Kontakt, tel. 61-646-33-44 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-20.00. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
ZDM
zima
odśnieżanie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....