TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Poznań: kolejne stacje roweru miejskiego
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 29.07.2015 18:27:16
Fot. Z archiwum Nextbike Polska

Od połowy lipca poznaniacy mają do dyspozycji 30 stacji i ponad 350 rowerów miejskich. Od piątku (31 lipca) zarówno stacji, jak i rowerów przybędzie. Trwa montaż siedmiu kolejnych stacji ? informuje Nextbike Polska.

Nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego powstają w kolejnych lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców w ramach konsultacji społecznych. Są to:

 • Os. Lecha (Chartowo/Piaśnicka),

 • Nowe Zoo,

 • Garbary (pętla autobusowa),

 • Wilczak,

 • Traugutta,

 • Malta Ski,

 • Zielona.

- Użytkownicy będą mieli zatem do dyspozycji 37 stacji PRM i ponad 440 rowerów. Ponadto, jak już informowaliśmy, system przeszedł w tym roku rewolucje technologiczną ? mówi Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. I przypomina: ? Wszystkie stacje wyposażono w nowy system zabezpieczeń, natomiast stacje w nowych miejscach ? także w ekrany dotykowe, gdzie jest możliwość płacenia  za wypożyczenia przy terminalach za pomocą kart kredytowych, debetowych i zbliżeniowych.


Zobacz mapę stacji PRM

Jak informuje Nextbike, operator PRM, uruchomienie systemu w całkowicie nowej, powiększonej formule zaowocowało rekordowym zainteresowaniem tą formą ekologicznego i taniego transportu publicznego. Od 13 lipca rowery miejskie były wynajmowane 10 090 razy. Dla porównania, liczba wynajmów od 1 do 12 lipca sięgnęła niecałe 4 000, a przez cały czerwiec ? niewiele ponad 9 000. Ponadto, 24 lipca ustanowiony został nowy dzienny rekord wypożyczeń w całej historii PRM (od 2012 roku) ? wynosi on obecnie 835 wynajmów. Rosnąca popularność PRM wpływa na to, że coraz więcej mieszkańców chce wypróbować rowery miejskie. Od 13 do 28 lipca Nextbike Polska odnotował 1 703 rejestracje, czyli więcej niż przez cały czerwiec czy maj.

Ponad dwukrotna rozbudowa poznańskiej sieci oraz wdrożenie najnowocześniejszych obecnie rozwiązań w Polsce, bezpośrednio przełożyły się na znaczący wzrost zainteresowania rowerami miejskimi. Jeżeli zestawimy czas, w którym PRM działa w nowej formule z analogicznym okresem w czerwcu, okaże się, że natężenie rejestracji wzrosło o ponad 300%, a natężenie wypożyczeń ? o ponad 200% - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

 
W sumie, od chwili inauguracji Poznańskiego Roweru Miejskiego w kwietniu 2012 roku, liczba zarejestrowanych użytkowników sięgnęła 25 553, a liczba wynajmów ? 193 929. W związku z funkcjonowaniem nowego systemu, Zarząd Transportu Miejskiego oraz Nextbike zorganizowali kampanię informacyjną. W pobliżu stacji rowerowych nasi przedstawiciele rozdawali ulotki i szkolili zainteresowanych.


Zobacz film: Jak Ejber i Gzub korzystają z Poznańskiego Roweru Miejskiego


Na podstawie najczęściej zadawanych pytań, przypominamy:

Obecnie wystarczy wstawić rower do stojaka ? sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot. Przypinanie roweru zapięciem szyfrowym, pomimo wstawienia go do elektrozamka jest niepotrzebne.

Według nowych zasad, zwrot roweru następuje automatycznie po wstawieniu roweru do elektrozamka. Żadne czynności przy terminalu nie są już wymagane, a ponowne logowanie się i próba wpisania numeru roweru, mogą zakończyć się kolejnym wypożyczeniem jednośladu.

Kiedy na stacji nie ma wolnego stojaka z elektrozamkiem do wstawienia roweru  należy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry, a następnie dokonać zwrotu przy terminalu tak, jak robiło się to w ramach ?starego? Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Nextbike Polska stale nadzoruje stabilność systemu. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości można zadzwonić na infolinię (61 666 80 80 lub 61 674 03 90), albo zgłosić je mailowo (bok@poznanskirower.pl) lub na fanpage?u systemu: www.facebook.com/PoznanskiRowerMiejski, co umożliwia jeszcze szybszą reakcję działu technicznego. 

Dla wygody rekomendowane jest ściągnięcie aplikacji mobilnej Nextbike, dzięki której można szybko sprawdzić zarówno aktualny stan konta, kod zapięcia szyfrowego aktualnie wynajętego roweru, prawidłowość zwrotu roweru do elektrozamka, jak również np. zapełnienie stacji rowerowych w okolicy.

Z okazji finału rozbudowy Poznańskiego Roweru Miejskiego, dla użytkowników przygotowano konkurs fotograficzny ? #nowyPRM?. Zadaniem uczestników będzie robienie wyjątkowych, nietuzinkowych zdjęć pokazujących, jak korzystają z rowerów miejskich, a następnie publikowanie ich na swoich facebookowych profilach z hasztagiem #nowyPRM (konkursowy post musi mieć status publiczny).

Zabawa zostaje podzielona na cztery etapy: 31 lipca ? 10 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 3.08 do 10 sierpnia, godz. 10.00), 10 sierpnia ? 17 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 10.08, godz.10.01 do 17 sierpnia, godz. 10.00), 17 sierpnia ? 24 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 17.08, godz.10.01 do 24 sierpnia, godz. 10.00), 24 sierpnia ? 31 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 24.08, godz.10.01 do 31 sierpnia, godz. 10.00).

W każdym z nich autorzy trzech najciekawszych zdjęć wyłonieni przez jury zostaną nagrodzeni voucherami o wartości 50 zł na przejazdy rowerami miejskimi!


Regulamin konkursu fotograficznego #nowyPRM

1. Organizatorem konkursu jest Nextbike Polska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, ul. Przasnyska 6B wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000362899, NIP 895-198-10-07, REGON 021336152.

2. Czas trwania konkursu: 31 lipca ? 31 sierpnia 2015 roku.

3. W Konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne, które najpóźniej w chwili przystąpienia do konkursu ukończyły 18 lat, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, miejsce zamieszkania, adres do doręczeń na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz konto w jednym z systemów rowerów miejskich, którego operatorem jest Nextbike Polska Sp. z o.o.

4. Zadaniem uczestników jest opublikowanie na prywatnym profilu Facebook zdjęcia lub zdjęć pokazujących, jak korzystają z Poznańskiego Roweru Miejskiego wraz z tagiem w treści statusu: #nowyPRM- konkursowy post musi mieć status publiczny.

5. Konkurs podzielony jest na następujące etapy:

 • 31 lipca ? 10 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 3.08 do 10 sierpnia, godz. 10.00)

 • 10 sierpnia ? 17 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 10.08, godz.10.01 do 17 sierpnia, godz. 10.00)

 • 17 sierpnia ? 24 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 17.08, godz.10.01 do 24 sierpnia, godz. 10.00)

 • 24 sierpnia ? 31 sierpnia (zdjęcia opublikowane od 24.08, godz.10.01 do 31 sierpnia, godz. 10.00)

Spośród zdjęć opublikowanych w czasie trwania każdego z etapów, w dniach 10, 17, 24 i 31 sierpnia komisja wyłoniona przez Organizatora wybierze trzy , których autorzy zostaną nagrodzeni doładowaniami konta Poznańskiego Roweru Miejskiego o wartości 50 zł.

6. Doładowanie jest bezterminowe i nie podlega zwrotowi w formie pieniężnej  oraz zostanie wykorzystane w pierwszej kolejności na poczet usług oferowanych przez Nextbike Polska.

7. Konkurs zostanie rozstrzygnięty, a wyniki ogłoszone najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych od momentu zakończenia procesu przyjmowania odpowiedzi w każdym z etapów. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie w wiadomości prywatnej na Facebooku wysłanej przez Organizatora. Wyniki zostaną też opublikowane na fanpage?u Poznańskiego Roweru Miejskiego: facebook.com/PoznanskiRowerMiejski.

8. Każdy uczestnik przystępując do konkursu oświadcza, że jest wyłącznym autorem zdjęcia i posiada do niego nieograniczone prawa majątkowe. Z chwilą przystąpienia do konkursu wyraża zgodę na publikację zdjęcia w kanałach Organizatora (strony www, fanpage?e na Facebooku) oraz wykorzystywanie materiału w działaniach marketingowych organizatora, bez względu na ilość nadań, emisji i wytworzonych egzemplarzy.

9. Zabronione jest wysyłanie przez uczestników jakichkolwiek treści, które naruszają dobre obyczaje, obowiązujące prawo lub naruszają jakiekolwiek prawa bądź dobra osób trzecich, w szczególności treści wulgarnych, propagujących przemoc, spożywanie alkoholu, palenie papierosów lub dyskryminujących. Wiadomości zawierające takie treści będą automatycznie odrzucane.

10. Uczestnik ponosi wyłączną odpowiedzialność za naruszenie autorskich praw majątkowych i/lub osobistych osób trzecich w związku z przesłanym organizatorowi w odpowiedzi konkursowej.

11. Reklamacje, dotyczące konkursu mogą być składane przez uczestników na adres konkurs@nextbike.pl do dnia 31 sierpnia 2015 roku. Reklamacje winny wskazywać dane wnoszącego reklamację (imię, nazwisko, adres e-mail, adres korespondencyjny), zwięzłe wskazanie przyczyn reklamacji oraz określenie oczekiwanego sposobu jej załatwienia. Skutecznie złożone reklamacje będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji, a zgłaszający reklamację zostanie powiadomiony o sposobie rozpatrzenia reklamacji na podany w zgłoszeniu adres e-mail lub listem poleconym.

12. Organizator zastrzega sobie prawo zmian niniejszego regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny przy zastosowaniu odpowiednich form informacji i zawiadomień uczestników konkursu.

13. Konkurs prowadzony na podstawie niniejszego regulaminu nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym ani loterią promocyjną, których wynik zależy od przypadku w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U z 2004 r. Nr 4, poz. 27 ze zm.)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
konkurs
stacje

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....