TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Poznań. Bezpieczniej na Poznańskiej i Jeżyckiej nie tylko dla rowerzystów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.02.2020 20:21:33
Zdj. Google maps

Poznańskie ulice: Poznańska i Jeżycka mają być bezpieczniejsze dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Miasto pracuje nad projektem, który zmieni organizację ruchu na ulicach Jeżyc.

Mniej smogu, hałasu i tempo 30

Dobiegające końca prace projektowe dotyczące ulic Poznańskiej i Jeżyckiej ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci i niepełnosprawnych oraz rowerzystów i kierowców. Kolejnym plusem zmian ma być ograniczenie hałasu i smogu.

Ulice Jeżycka i Poznańska zostaną zwężone do jednego pasa, co powinno ograniczyć tranzyt międzydzielnicowy i skłonić kierowców do przestrzegania limitów prędkości. Przejścia przez zwężone jezdnie będą bardziej przyjazne dla uczniów jeżyckich szkół i osób starszych. Na obu ulicach wyznaczona zostanie poprawiająca bezpieczeństwo pieszych strefa tempo 30. Dozwolona prędkość wyniesie tam 30 km/godz., a wszystkie skrzyżowania będą równorzędne. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Mickiewicza i Jeżycką – informuje oficjalny serwis internetowy Poznania.

Bez samochodów na chodnikach

Po przebudowie na chodnikach wzdłuż ulic Poznańskiej i Jeżyckiej nie będzie można parkować. Samochody będą mogły stawać na parkingach, które zostaną przeniesione na jezdnię. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo pieszym i osobom z wózkami.

Wg informacji podanych przez poznański Urząd Miejski, piesi na obu ulicach zyskają nowe przejścia, a bezpieczeństwo w ich rejonie dodatkowo poprawią progi wyspowe i skorygowane łuki zakrętów. W okolicach doznakowanych przejść pojawią się słupki blokujące nieprawidłowe parkowanie oraz stojaki rowerowe, co wyeliminuje nieprawidłowe parkowanie i poprawi wzajemną widoczność kierowców i pieszych. Na ul. Mickiewicza przy szpitalu pojawią się miejsca postojowe dla niepełnosprawnych.

Rowerzyści zyskają

Na zmianach skorzystają też rowerzyści - na ul. Jeżyckiej wydzielony będzie osobny kontrapas, a na ul. Poznańskiej znaki na jezdni umożliwią kontraruch rowerowy w stronę ul. Kościelnej. Dzięki temu użytkownicy rowerów będą mogli korzystać z obu ulic legalnie i bezpiecznie – informuje poznański Urząd Miejski.

Planowane zmiany, postulowane przez znaczną część mieszkańców Jeżyc i konsultowane z Radą Osiedla, powinny nie tylko poprawić bezpieczeństwo ruchu i zmniejszyć liczbę niebezpiecznych sytuacji na obu ulicach, ale także przyczynić się do poprawy jakości życia w tej części dzielnicy – dodaje Urząd Miejski.

Szczegóły zmian znajdują się w komunikacie Rady Osiedla oraz na schematach. Po pozytywnym zaopiniowaniu i zatwierdzeniu projekt może zostać wdrożony latem tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznańska
Jeżycka
droga

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....