TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Poznań. Bezpieczniej na Poznańskiej i Jeżyckiej nie tylko dla rowerzystów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.02.2020 20:21:33
Zdj. Google maps

Poznańskie ulice: Poznańska i Jeżycka mają być bezpieczniejsze dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Miasto pracuje nad projektem, który zmieni organizację ruchu na ulicach Jeżyc.

Mniej smogu, hałasu i tempo 30

Dobiegające końca prace projektowe dotyczące ulic Poznańskiej i Jeżyckiej ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci i niepełnosprawnych oraz rowerzystów i kierowców. Kolejnym plusem zmian ma być ograniczenie hałasu i smogu.

Ulice Jeżycka i Poznańska zostaną zwężone do jednego pasa, co powinno ograniczyć tranzyt międzydzielnicowy i skłonić kierowców do przestrzegania limitów prędkości. Przejścia przez zwężone jezdnie będą bardziej przyjazne dla uczniów jeżyckich szkół i osób starszych. Na obu ulicach wyznaczona zostanie poprawiająca bezpieczeństwo pieszych strefa tempo 30. Dozwolona prędkość wyniesie tam 30 km/godz., a wszystkie skrzyżowania będą równorzędne. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Mickiewicza i Jeżycką – informuje oficjalny serwis internetowy Poznania.

Bez samochodów na chodnikach

Po przebudowie na chodnikach wzdłuż ulic Poznańskiej i Jeżyckiej nie będzie można parkować. Samochody będą mogły stawać na parkingach, które zostaną przeniesione na jezdnię. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo pieszym i osobom z wózkami.

Wg informacji podanych przez poznański Urząd Miejski, piesi na obu ulicach zyskają nowe przejścia, a bezpieczeństwo w ich rejonie dodatkowo poprawią progi wyspowe i skorygowane łuki zakrętów. W okolicach doznakowanych przejść pojawią się słupki blokujące nieprawidłowe parkowanie oraz stojaki rowerowe, co wyeliminuje nieprawidłowe parkowanie i poprawi wzajemną widoczność kierowców i pieszych. Na ul. Mickiewicza przy szpitalu pojawią się miejsca postojowe dla niepełnosprawnych.

Rowerzyści zyskają

Na zmianach skorzystają też rowerzyści - na ul. Jeżyckiej wydzielony będzie osobny kontrapas, a na ul. Poznańskiej znaki na jezdni umożliwią kontraruch rowerowy w stronę ul. Kościelnej. Dzięki temu użytkownicy rowerów będą mogli korzystać z obu ulic legalnie i bezpiecznie – informuje poznański Urząd Miejski.

Planowane zmiany, postulowane przez znaczną część mieszkańców Jeżyc i konsultowane z Radą Osiedla, powinny nie tylko poprawić bezpieczeństwo ruchu i zmniejszyć liczbę niebezpiecznych sytuacji na obu ulicach, ale także przyczynić się do poprawy jakości życia w tej części dzielnicy – dodaje Urząd Miejski.

Szczegóły zmian znajdują się w komunikacie Rady Osiedla oraz na schematach. Po pozytywnym zaopiniowaniu i zatwierdzeniu projekt może zostać wdrożony latem tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznańska
Jeżycka
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....