TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Poznań będzie miał rowery czwartej generacji
INFOBIKE.PL, PAP - Opublikowano: 18.06.2018 14:48:12
Poznań będzie miał rowery czwartej generacji

W 2019 roku system Poznańskiego Roweru Miejskiego (PRM) zostanie poszerzony o tzw. rowery czwartej generacji. Nowe pojazdy będzie można zaparkować w dowolnym miejscu, a nie - jak dotychczasowe rowery, w specjalnych stacjach.

W 2022 roku poznaniacy będą mieli do dyspozycji w sumie 2 tys. miejskich jednośladów.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak powiedział w poniedziałek, że w tym sezonie liczba wypożyczeń PRM ma sięgnąć 1,7 mln. W minionym roku było to ponad 1 mln. Zaznaczył, że sukcesywnie rozwijany system szybko zyskuje na popularności. "Następny rok będzie przełomowy dla PRM. Widząc sukces tej formuły, w której rower był wypożyczany do tej pory, chcemy zaproponować rozwiązania stosowane w Europie Zachodniej, czyli tzw. rower czwartej generacji" - powiedział.

Według zapowiedzi miasta, w kolejnych latach w Poznaniu równocześnie będą funkcjonowały dwa systemy: dotychczasowy, z ponad 1,2 tys. rowerów, które należy zaparkować w stacjach, oraz system liczący docelowo 800 rowerów czwartej generacji, wyposażonych w nadajniki GPS oraz zamki blokujące. Ich atutem będzie możliwość pozostawienia pojazdu w dowolnym lub wyznaczonym miejscu, ale bez potrzeby wpięcia w stację lub do innego roweru.

"W przyszłym roku po Poznaniu ma jeździć 500 takich jednośladów. W kolejnych trzech latach będzie ich przybywać 100 rocznie. Łącznie w 2022 roku do dyspozycji mieszkańców będzie więc ponad 2 tys. rowerów" – powiedział wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski. Wyjaśnił, że w mieście wyznaczone zostaną strefy - tzw. wirtualne stacje - w których użytkownicy nowych jednośladów będą mogli zwracać rowery. Nie zmienią się ogólne zasady korzystania z roweru publicznego oraz taryfa opłat.

W 2015 roku w Poznaniu było 37 stacji PRM i 443 rowery. W 2018 w Poznaniu działa już 113 punktów, w których można wypożyczyć 1227 rowerów. Obecny roku jest ostatnim, w którym obowiązuje umowa z dotychczasowym operatorem systemu, firmą Nextbike.

"Poznań zmaga się z problemem zakorkowanych ulic i zanieczyszczenia powietrza. Inwestujemy w infrastrukturę transportu publicznego, tabor MPK, parkingi "Parkuj i Jedź", usprawnienia dla komunikacji zbiorowej, a także w rower miejski. Efekty zaczynają być widoczne. Dzięki każdemu kierowcy przesiadającemu się z samochodu do środków komunikacji publicznej, maleje liczba aut na poznańskich ulicach. Dalsza rozbudowa systemu roweru publicznego z pewnością przyczyni się do zachowania tego trendu" – powiedział w poniedziałek Jaśkowiak.

Poznański Rower Miejski jest trzecim największym systemem rowerowym w Polsce. PRM działa w stolicy Wielkopolski od kwietnia 2012 roku. Użytkownicy systemu mogą wypożyczać m.in. rowery z fotelikami dla dzieci oraz rowerki dla najmłodszych. Dla posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA udostępniono promocyjną taryfę.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
czwarta generacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....