TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Powstanie ponad 50 km szlaków rowerowych w Bieszczadach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.02.2019 18:46:05
Powstanie ponad 50 km szlaków rowerowych w Bieszczadach

Miłośnicy rowerowej turystyki mają się z czego cieszyć. Na pograniczu polsko-słowackim w Bieszczadach powstaną szlaki rowerowe o długości 50 km za 2,1 mln euro. Podpisano już umowę na realizację projektu.

Projekt dotyczy historycznego szlaku Porta Rusica. "Brama ruska" nawiązuje do historycznego szlaku z XIX wieku, który uchodzi za najstarszy trakt handlowy wybudowany na Górnych Węgrzech. Łączył Michalovce z Baligrodem, wiódł przez Ruske, Przełęcz nad Roztokami do Roztok. Do dziś zachowały się gdzieniegdzie przepusty, mostki, rogatki i słupki kilometrowe – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Projekt ma na celu zwiększenie poziomu wykorzystania przyrodniczego i kulturowego potencjału pogranicza polsko-słowackiego (powiat leski, powiat Snina).

Na projekt składają się cztery zadania:

  • wytyczenie, oznakowanie Porta Rusica i budowa infrastruktury towarzyszącej,
  • adaptację istniejących szlaków i ścieżek rowerowych na zrównoważoną trasę "singletrack",
  • organizację cyklu konferencji, szkoleń dla społeczności lokalnych i przewodników,
  • podjęcie działań promujących zrównoważoną turystykę rowerową.

Finalnie w ramach projektu powstanie 50 km nowych, zmodernizowanych lub udoskonalonych transgranicznych szlaków rekreacyjnych, w tym 14 km zrównoważonej trasy rowerowej typu "singletrack" oraz zbudowane zostaną nowe elementy infrastruktury turystycznej. Partnerami projektu są: Powiat Leski, Leśnictwo Ulič ze Słowacji oraz Nadleśnictwo Cisna.

Wiaty przystankowe i widokowe

Trasy nie będą bardzo wymagające i powinny być dostępne dla turystów, którzy uprawiają jazdę na rowerze rekreacyjnie. Podczas realizacji projektu powstaną nie tylko trasy rowerowe. Wybudowanych zostanie również 7 wiat przystankowych oraz 2 wiaty widokowe. To nie wszystko: zostanie wytyczony również pas dla rowerzystów, na drogach gminnych i powiatowych. Dostępna będą także aplikacje na urządzenia mobilne oraz tradycyjne mapy, drukowane na papierze.

Podpisanie umowy w Lesku

W spotkaniu w leskim starostwie uczestniczyli m.in.: marszałek Władysław Ortyl, podsekretarz stanu w MIiR Adam Hamryszczak, poseł Piotr Babinetz, poseł Bogdan Rzońca, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, starosta leski Andrzej Olesiuk, Władysław Chmurski, nadleśniczy z Nnadleśnictwo Cisna, Peter Šiška - dyrektor Leśnictwo Ulič, Ján Holinka, Starosta Gmina Ulič.

- Inwestycje w turystykę dają nowe możliwości rozwojowe. Taką szansę zyskują szczególnie regiony, które mają unikalne walory przyrodnicze i kulturowe. Taki potencjał mają Bieszczady. Nowy szlak turystyczny zachęci mieszkańców polsko-słowackiego pogranicza i osób je odwiedzających do aktywnego wypoczynku. Zwiększy się liczba turystów, co przełoży się na wzrost popytu na usługi. Przedsięwzięcie będzie także kolejnym impulsem do zacieśniania transgranicznej współpracy – powiedział wiceminister Adam Hamryszczak.

- Mamy tu piękny przykład montażu finansowego, współpracy wielu podmiotów. Dzięki temu współdziałaniu, Bieszczady i cały obszar transgraniczny zyskają turystycznie. Cieszę się, że projekt będzie realizowany z naszymi słowackimi partnerami. Ta współpraca zawsze układa się bardzo dobrze, mamy świetne kontakty i jestem przekonany, że realizacja tej inwestycji przebiegnie sprawnie, dzięki czemu niebawem będziemy mogli odkrywać walory turystyczne po obu stronach granicy – powiedział marszałek Władysław Ortyl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
Bieszczady
szlak rowerowy
Porta Rusica
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....