TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Powstanie nowoczesny system roweru metropolitalnego
PAP - Opublikowano: 13.10.2017 20:15:45
Powstanie nowoczesny system roweru metropolitalnego

Nowoczesny system roweru metropolitalnego ma powstać w 14 pomorskich gminach, m.in. w Trójmieście, Tczewie, Kartuzach i Pucku. Ma być prawie 4 tys. rowerów oraz ponad 7,5 tys. stacji rowerowych. Z roweru miejskiego w metropolii będzie można skorzystać za rok.

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął w piątek uchwałę o przeznaczeniu ponad 17 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu Systemu Roweru Metropolitalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Całkowity koszt projektu to ponad 20 mln zł, w tym 85 proc. zostanie pokryte z funduszy unijnych.

Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Jan Szymański tłumaczy, że dofinasowanie zostanie przeznaczone głównie na stworzenie niezbędnej infrastruktury systemu, m.in. rowery, stacje dokowania i systemu informatycznego, na który złożą się np. moduł geolokalizacji, wypożyczeń, rezerwacji, moduł serwisowy i integrujący system rowerowy z informacją pasażerską.

System roweru metropolitalnego będzie dostępny na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Żukowa, Redy, Rumi, Pruszcza Gdańskiego, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Kartuz, Pucka i Władysławowa. Ma być uruchomionych prawie 4 tys. rowerów (w tym 10 proc. rowerów elektrycznych) oraz ponad 7,5 tys. stacji rowerowych. Ich lokalizacje uzgadniano w ramach konsultacji społecznych.

Koordynator projektu System Roweru Metropolitalnego, Krzysztof Perycz-Szczepański uważa, że będzie to największy pod względem obszarowym projekt rowerów miejskich w Polsce.

Szymański tłumaczy, że rowery publiczne na Pomorzu będą elementem szerszego programu, przy pomocy którego region realizuje politykę spójności. "Chcemy maksymalnie efektywnie wydać pieniądze na wszystko, co związane jest z transportem zbiorowym, poprawą jego jakości i atrakcyjności" – tłumaczy. Podkreślił, że "chodzi o to, by w codziennych podróżach przesiadać się na rowery, transport miejski i rezygnować z przejazdów samochodami".

Pomorski Urząd Marszałkowski zapewnia, że rowery metropolitalne na Pomorzu będą "najnowocześniejszym systemem IV generacji, drugim w Polsce i dostępnym tylko w kilku krajach Europy". System ma być oparty o rowery z aktywnym GPS-em i wbudowanym terminalem, który ma pozwalać na łatwiejsze i szybsze wypożyczanie. Pomorski system ma też dać możliwość pozostawienia roweru przy dowolnym stojaku, wyszukania najbliższego wolnego pojazdu z poziomu aplikacji oraz umożliwić wcześniejszą rezerwację.

Pilotażowe uruchomienie projektu, z mniejszą niż docelowo przewidziana liczbą rowerów i stojaków, planowane jest na jesień 2018 roku. Ostateczne uruchomienie systemu planowane jest na lato 2019 roku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
rower metropolitarny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....