TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Powrót roweru miejskiego do Kalisza
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.03.2019 17:13:05
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z taką samą liczbą rowerów i stacji wróci na ulice Kalisza wypożyczalnia rowerów miejskich. Od 1 kwietnia będzie można korzystać z 283 rowerów rozlokowanych w 30 stacjach. Sezon kaliskiej wypożyczalni potrwa do końca października.

Obok standardowych rowerów można korzystać z tandemów, rowerów dziecięcych oraz familijnych typu cargo. W zeszłym roku sezon KRM rozpoczął się 1 maja. W tym oraz kolejnych rowery będą dostępne od 1 kwietnia. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – 1 zł kosztuje wypożyczenie nieprzekraczające godziny, a za drugą i każdą następną godzinę system nalicza po 2 złote.

Poprzedni sezon Kaliskiego Roweru Miejskiego stał pod znakiem rozbudowy. Na początku sezonu, od 1 maja, można było korzystać z 12 stacji. W czerwcu do systemu dołączyło kolejnych 7 stacji, a w lipcu następne 11. Obecnie Kalisz dysponuje wypożyczalnią złożoną z 30 stacji i 283 rowerów.

W zeszłym roku z kaliskiej wypożyczalni korzystano ponad 128 tys. razy. Za rozbudową systemu wzrosła liczba użytkowników: z ponad 3 tys. do ponad 10 tys.

"Kaliski Rower Miejski urósł, wzrosła też jego popularność wśród mieszkańców. Bardzo nas cieszy, że kolejne osoby przekonują się do tej formy transportu i spędzania wolnego czasu. Liczymy, że w tym sezonie dołączą do nas kolejni użytkownicy" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

"Kaliszanie coraz częściej i chętniej korzystają z ekologicznych środków transportu. Także z roweru miejskiego, który mieszkańcy naszego miasta wyraźnie polubili. Świadczy o tym 128 tysięcy wypożyczeń w zeszłym roku. Mam nadzieję, że także w rozpoczynającym się sezonie równie chętnie będą z rowerów miejskich korzystać" - informuje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....