TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Pomorskie podsumowuje Ogólnopolską Grę Rowerową
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.11.2018 11:30:35
Pomorskie podsumowuje Ogólnopolską Grę Rowerową

Przez dwa miesiące rowerzyści z Gdańska, Gdyni, Sopotu i Tczewa rywalizowali w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej. Za wykręcone kilometry dostawali punkty, a dodatkowo premiowane były dojazdy na rowerze do pracy. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo – kręcąc kilometry dla swoich zespołów firmowych. Jeździło 5,5 tys. osób. Razem pokonali dystans ponad 2 mln kilometrów.

Rywalizacja odbywała się w poszczególnych miastach, a firmy zostały podzielone na kategorie, zależnie od ich wielkości.

Gdańsk

W Gdańsku w kategorii największych firm (powyżej 1000 zatrudnionych pracowników) pierwsze miejsce zajęła Grupa Kapitałowa Lotos, drugie miejsce należy do Gdańskiej Stoczni Remontowej, a trzecie do Urzędu Miejskiego w Gdańsku (ranking wg ilości punktów). Wśród firm między 251 a 1000 pracowników pierwsze miejsce zajęła firma Federal-Mogul Bimet S.A. W tej kategorii startował też Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, który uplasował się na 12. miejscu stawki na 49 firm (UMWP zajął także 28. miejsce w ogólnym rankingu dla Gdańska, w którym zgłoszono 302 przedsiębiorstwa).

W mniejszych firmach (51-250 pracowników) wygrała drużyna z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, delegatura w Gdańsku, a wśród firm między 11 a 50 pracownikami pierwsze miejsce zajęła firma Axes System.

Była też specjalna kategoria dla szkół i uczelni. Pierwsze miejsce należy do Politechniki Gdańskiej, drugie do Uniwersytetu Gdańskiego, a trzecie do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Gdynia

Najbardziej rowerowym przedsiębiorstwem w Gdyni, w kategorii największych firm, okazał się Thomson Reuters. Drugie miejsce zajęło Asseco Poland S.A, a trzecie Urząd Miasta w Gdyni. Wśród firm między 251 a 1000 pracowników pierwsze miejsce należy do Franke Foodservice Systems Poland, a w mniejszych przedsiębiorcach liderami okazali pracownicy Speednet.

 


Wśród uczniów i studentów najwięcej punktów zdobyli rowerzyści z XVII Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce przypadło Wydziałowi Oceanografii i Geografii UG w Gdyni, a trzecie Zespołowi Szkół Ekologiczno-Transportowych.

Sopot i Tczew

W Sopocie były dwie kategorie: firmy między 251 a 100 pracowników i między 51 a 250. W tej pierwszej zwyciężyli rowerzyści Ergo Hestia, a w drugiej – pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Z kolei w Tczewie jedyną firmą zatrudniającą powyżej 1000 pracowników jest Flex. Rowerzyści z Flexa wykręcili razem imponującą liczbę ponad 116 tys. punktów. Rywalizacja zaczęła się dopiero wśród mniejszych przedsiębiorstw. W kategorii między 251 a 1000 zatrudnionych pierwsze miejsce zajęli rowerzyści Presa Glass. W kolejnej kategorii najlepsi okazali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.Wszystkie wyniki i tabele punktowe dostępne są na stronie Ogólnopolskiej Gry Rowerowej.

Rowerowy wrzesień i październik

Rowerzyści liczyli swoje kilometry i punkty we wrześniu i w październiku 2018 przez specjalną aplikację Activy. W zabawie wzięło udział ponad 5,5 tys. osób, które razem przejechały ponad 2 mln km. To więcej niż potrzeba, by 50 razy okrążyć Ziemię. Łącznie aplikacja zrejestrowała prawie 250 tys. przejazdów, z czego aż 55 proc. to dojazdy na rowerze do pracy. – Muszę przyznać, że dojazd rowerem do pracy traktuję nie tylko jako działanie dla własnego zdrowia, ale także jako wygodny i ekonomiczny środek transportu – mówi Marcin Szumny, pracownik UMWP, który brał udział w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej. – Jadąc rowerem, nie stoję w korkach, co jest szczególnie problematyczne w godzinach szczytu. Poza tym w Gdańsku mamy dość dobrze rozbudowany system ścieżek rowerowych. Trasa z domu do pracy to w moim przypadku około 10 km, którą pokonuję w 30 minut – tłumaczy Szumny.

Dzięki temu, że uczestnicy gry postawili na rower, rezygnując z samochodów czy komunikacji miejskiej, zaoszczędzili ponad 500 ton dwutlenku węgla. Substancja ta silnie zanieczyszcza powietrze i przyczynia się do powstawania smogu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
Gdańsk
Gdynia
Tczew
Pomoskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....