TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Pomorski Rower Metropolitalny to Koło, Metrower czy MEVO?
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 16.04.2018 08:46:45
Pomorski Rower Metropolitalny to Koło, Metrower czy MEVO

Koło, Metrower, MEVO – tak nazywać się może System Roweru Metropolitalnego na Pomorzu. Nazwa zostanie wyłoniona w rozpoczętym w poniedziałek głosowaniu internetowym. Finałowe propozycje zostały wybrane spośród 1344 złoszonych.

Jarosław Maciejewski z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot poinformował PAP, że trzy finałowe słowa wybrała Komisja konkursowa złożona głównie z przedstawicieli trójmiejskich mediów.

O wyborze ostatecznej nazwy Systemu Roweru Metropolitalnego na Pomorzu zdecydują internauci w głosowaniu na stronie www.rowermetropolitalny.pl Głosowanie rozpoczęło sie w poniedziałek i potrwa do następnej niedzieli. Można oddać tylko jeden głos.

  • Wybór słowa Koło wym: kłeło, w j. kaszubskim - koło Komisja uzasadniła tym, że "nazwa wzbudza zaskoczenie i ciekawość. Podkreśla regionalny charakter roweru, odnoszący się do obszaru Metropolii".

  • MEVO (w języku esperanto słowo oznacza mewę). "Na obszarze Metropolii te ptaki można spotkać niemal wszędzie" – tłumaczy Komisja.

  • Do wyboru jest jeszcze Metrower. "Skoro nie ma możliwości budowy metra, będziemy mieli… Metrower. Nazwa łącząca Metropolię i rower" – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot Michał Glaser wyjaśnił, że Kapituła konkursowa wybierając finałowe trzy nazwy brała pod uwagę to, aby przyszła nazwa Systemu Roweru Metropolitalnego była łatwo zapamiętywalna, krótka i nie stwarzała trudności w wymowie obcokrajowcom.

Przyznał, że w trakcie dyskusji Komisja "ze smutkiem żegnała się" z takimi propozycjami jak "Metropolitalny Pomykacz", "YoloBike", "Neptunello", "Pomelo" (rower pomorski), "Merol", "Wanoga" (kaszub. podróż) czy "Dorszower".

Nazwa Roweru Metropolitalnego ma być ogłoszona 24 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. Zwycięzca wygra 6-letni karnet na Rower Metropolitalny. Pozostali finaliści otrzymają roczne karnety. Natomiast spośród uczestników głosowania nagrody mogą otrzymać internauci, którzy uzasadnią wybór nazwy, na którą oddają głos. Najbardziej kreatywne odpowiedzi mają szansę na m.in. miesięczne karnety na Rower Metropolitalny, bilety do kina oraz gadżety od partnerów akcji.

Rower Metropolitalny będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Do dyspozycji podróżnych ma być prawie 4 tys. rowerów publicznych. Niespełna miesiąc temu ogłoszono przetarg na dostawcę i operatora Systemu.

System ma być oparty o rowery czwartej generacji wyposażone w moduły GPS, GSM i elektrozamek. System teleinformatyczny będzie wyposażony w moduł geolokalizacji, wypożyczeń i rezerwacji. Wypożyczenie roweru ma się odbywać za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie (system operacyjny Android oraz iOS), poprzez moduł NFC (zbliżenie smartfona do terminala w rowerze), skanowanie kodu QR lub przy pomocy karty zbliżeniowej.

Zaletą systemu ma być m.in. przystępny cenowo taryfikator. W systemie abonamentowym opłata miesięczna nie będzie mogła przekroczyć kwoty 10 zł. W cenie użytkownik otrzyma każdego dnia aż 90 minut na przejazdy. Koszt abonamentu rocznego oszacowano na nie więcej niż 100 zł. Rower będzie można wypożyczyć i zostawić na jednej z 660 stacji postoju. Całość projektu ma być uruchomiona do 1 marca 2019 r.

Realizacja projektu ma przyczynić się do zwiększenia mobilności podróżnych i stworzenia atrakcyjnej alternatywy wobec środków komunikacji samochodowej na Pomorzu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt projektu to ponad 20 mln zł, z tego 17,2 mln zł pochodzi z funduszy unijnych. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
rower miejski
Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....