TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Polscy pracownicy Michelin wspierają rowerzystów
INFOBIKE - Opublikowano: 06.10.2016 23:03:25
Polscy pracownicy Michelin wspierają rowerzystów

Uczenie zasad bezpiecznej jazdy rowerem, zachęcanie do codziennego używania roweru oraz przerabianie starych barierek drogowych na stojaki rowerowe, to część działań pracowników olsztyńskiej fabryki Michelin.

To już drugi sezon takiej aktywności wolontariuszy z fabryki Michelin. Poświęcając swój wolny czas, propagują zasady bezpiecznej jazdy na rowerze wśród najmłodszych oraz całych rodzin ? informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Inicjatorami projektu są Jarosław Romanowski, Marek Kostrzewa i Zygmunt Bondaruk. Przy wsparciu dyrekcji zakładu oraz współpracowników prowadzą Klub Turystyki Rowerowej.

- Już rok temu zaczęliśmy dawać coś od siebie młodym rowerzystom - mówi Jarosław Romanowski. - Nasz klub integruje osoby o podobnych zainteresowaniach i jest naszym sposobem na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Już w poprzednim sezonie zrodził się pomysł uświadamiania najmłodszym cyklistom jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy ? dodaje.

Oponiarska fabryka wspiera finansowo projekt "Michelin sprzyja olsztyńskim rowerzystom!". Zadanie polega na organizowaniu konkursów wiedzy na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, przeprowadzeniu rowerowych lekcji w szkołach podstawowych i przedszkolach oraz mini-rajdów rowerowych dla całych rodzin.

- Szybko okazało się, że szkoły, w których gościmy, mają problem w postaci zbyt małej liczby stojaków rowerowych - mówi Marek Kostrzewa. ? Postanowiliśmy skorzystać z pomysłu przerabiania starych barierek drogowych na nowe stojaki. Dzięki temu już po kilku godzinach wspólnej pracy otrzymujemy kilkanaście sztuk gotowych stojaków ? dodaje Kostrzewa.

Wolontariusze nawiązali także współpracę z założycielami szkolnego klubu rowerowego w Gimnazjum nr 13, którym przekażą podstawowe narzędzia niezbędne do funkcjonowania szkolnego warsztatu rowerowego.

? Usłyszeliśmy o tej inicjatywie podczas zajęć w tym gimnazjum - przyznaje Jarosław Romanowski. - Od razu zdecydowaliśmy o wsparciu młodych rowerzystów, którzy tak jak my próbują zachęcić uczniów do codziennego korzystania z rowerów ? dodaje.

Współpracy z rowerzystami z fabryki Michelin idealnie wpisuje się w działania jakie prowadzimy na terenie Olsztyna przy okazji programu Rowerowa Szkoła.

? Służymy im wszelką pomocą w realizacji tego projektu - informuje oficer rowerowy, Mirosław Arczak. - To bardzo cenna inicjatywa i mam nadzieję, że dotychczasowe dwa lata dają szansę na znacznie dłuższą współpracę. Z kolei inne zakłady pracy otrzymują dobry przykład jak niewiele trzeba, aby pracownicy realizowali swoje pasje i bezinteresownie dzielili się nimi z dziećmi i młodzieżą ? dodaje.

Projekt jest realizowany przy okazji wolontariatu pracowniczego w Michelin Polska S.A. pod hasłem "Moc Dobra 2016" we współpracy z miejskim programem Bezpieczny Olsztyn oraz Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Młyn.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Michelin
wolontariat
stojaki rowerowe
edukacja rowerowa
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....