TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Policja. W środę więcej kontroli w rejonie przejazdów rowerowych
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 01.10.2019 22:25:40
Zdj. Policja

W środę, 2 października, około 5 tys. policjantów będzie kontrolowało m.in. przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe oraz skrzyżowania.

O kontrolach poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wzmożone kontrole

Wzmożone kontrole policji są związane z akcją pod kryptonimem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W ramach działań w godz. 6-22 na drogi wyjedzie około 5 tys. policjantów, czyli o około tysiąca więcej niż zwykle.

"Będziemy w szczególności w miejscach najbardziej zagrożonych, tam gdzie wypadki mogą powstawać, bądź powstają z udziałem pieszych, a więc okolice skrzyżowań, ruchliwe ulice, przejścia dla pieszych, również przejazdy dlarowerzystów" - powiedział w rozmowie z PAP podinsp. Radosław Kobryś. Jak dodaje, działania mają spowodować zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych irowerzystów.

Mniej wypadków, więcej zabitych

Z danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że w tym roku (do 30 września) na drogach doszło do 4433 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 494 z nich, a 4030 osób zostało rannych.

"Jeżeli chodzi o wypadki z udziałem pieszych i rannych to łączy się to z ogólną tendencją jaką mamy w Polsce, czyli o 10 proc. mniej wypadków, o 10 proc. mniej osób rannych, ale w tym roku liczba ofiar śmiertelnych w kategorii pieszych wzrosła o 9" - zaznaczył Kobryś.

Dodał, że od lipca widać jednak dobrą tendencję spadkową jeśli chodzi o wypadki z udziałem pieszych. "Chociażby wrzesień - o 101 wypadków mniej niż w roku ubiegłym".

"Ta tendencja jest budująca i miejmy nadzieję, że ona się będzie utrzymywać" - powiedział Kobryś.

Mniej potrąceń pieszych na przejściach

Z informacji, jakie przekazał wynika również, że zmniejszyła się liczba potrąceń na przejściach dla pieszych, które do niedawna stanowiły ponad połowę z nich. Obecnie na 4433 wypadki z udziałem pieszych 2063 to potrącenia na przejściach.

Mniej wypadków z udziałem rowerzystów

Z kolei grupą uczestników ruchu drogowego, która odnotowała największą poprawę - jeśli chodzi o bezpieczeństwo - sąrowerzyści. "Co prawda doszło do 3414 wypadków z udziałemrowerzystów, ale to o 424 wypadki mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zginęło 178rowerzystów, ale to aż o 49 osób mniej niż rok temu. Rannych zostało 3109rowerzystów, ale znowu - to o 365 osób mniej niż rok temu" - podał Radosław Kobryś.

Kobryś zauważył też poprawę jeśli chodzi o stosowanie się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Coraz częściej odblaski noszą i piesi irowerzyści.

"My jednak chcemy więcej. Chcemy, żeby ludzie nosili je w obszarze zabudowanym i żeby traktowali odblaski jako element ubioru, jak portfel. Wychodzą z domu i sprawdzają - mam telefon, mam portfel, to trzecią rzeczą do sprawdzenia niech będzie element odblaskowy" - podkreślił Kobryś. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
kontrole
rowerzyści

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....