TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Pół miliona wypożyczeń rowerów miejskich w Szczecinie
PAP - Opublikowano: 01.12.2017 17:08:34
Zdj. Bike_S

Ponad 525 tys. razy wypożyczono w 2017 r. rowery miejskie w Szczecinie. Od początku istnienia systemu roweru miejskiego "Bike_S" w stolicy Pomorza Zachodniego, przez cztery lata, rowery wypożyczono łącznie ponad 1,8 mln razy.

Jak informuje spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne w Szczecinie od marca do listopada br. ponad 525 tys. razy wypożyczono rowery miejskie. "Ok. 90 proc. wypożyczeń jest bezpłatnych i mieści się limicie 20 minut" - wyjaśnił rzecznik "Bike_S" Wojciech Jachim.

Szczeciński system roweru miejskiego w 2017 r. został rozbudowany o 4 nowe stacje: przy Bibliotece Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, przy ul. Duńskiej, na skrzyżowaniu ulic Emilii Sczanieckiej i Emilii Plater oraz na wyspie Łasztownia przy marinie.

W całym Szczecinie funkcjonuje obecnie 87 stacji z 742 rowerami. W systemie umożliwiającym wypożyczanie zarejestrowanych jest blisko 43,6 tys. osób, to o 7,9 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

"Koszty utrzymania szczecińskiego roweru miejskiego wyniosły w tym roku 2 mln zł, podczas gdy wpływy z opłat to niecałe 230 tys. zł" - poinformował Jachim.

Zimowa przerwa w funkcjonowaniu roweru miejskiego zacznie się w najbliższy piątek. Piąty sezon wypożyczalni rowerowych ruszy natomiast 1 marca 2018 r.

Od sierpnia 2014 r., kiedy uruchomiono szczeciński rower miejski do listopada br. zanotowano łącznie ponad 1,8 mln wypożyczeń. W pierwszym sezonie rowery miejskie wypożyczono 202 tys. razy, w drugim 541 tys., a w ubiegłorocznym ponad 565 tys.

Szczeciński rower miejski w 2013 r. wybrali do realizacji mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt tego przedsięwzięcia to niemal 2,7 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Bike_S
wypożyczalnia rowerów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....