TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Podsumowanie promocji trasy Green Velo
MR.GOV.PL - Opublikowano: 21.12.2015 21:22:58 4 komentarze
Podsumowanie promocji trasy Green Velo

18 grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt promocji trasy Green Velo. Spotkaniu towarzyszyło uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie powołania przez marszałków województw Polski Wschodniej klastra, który będzie zarządzać ponadregionalną trasą dla rowerzystów - informuje Ministerstwo Rozwoju.


Trasa o długości ponad 2 tys. km, biegnąca przez pięć województw: lubelskie (414 km), podkarpackie (459 km), podlaskie (603 km), świętokrzyskie (211 km) i warmińsko-mazurskie (394 km), to największe w Polsce i wyjątkowe w skali Europy przedsięwzięcie z zakresu turystyki rowerowej. Szlak Green Velo prowadzi m.in. przez miejsca cenne przyrodniczo i bogate w zabytki. Obejmuje także ważne węzły komunikacyjne i przesiadkowe.


"Dzięki ponad 270 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej powstał zupełnie nowy, markowy produkt turystyczny. Jestem przekonany, że dzięki Green Velo zwiększy się liczba turystów w Polsce Wschodniej, co przełoży się na wzrost popytu na usługi świadczone głównie przez małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora turystki i na tworzenie miejsc pracy" ? powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podczas konferencji podsumowującej projekt promocji trasy Green Velo, która odbyła się 18 grudnia w Warszawie.


"Wschodni Szlak Rowerowy będzie ważnym impulsem dla dalszego rozwoju gospodarczego makroregionu, wykorzystującym jego unikalny potencjał przyrodniczy"? dodał.

Spotkaniu towarzyszyło uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie powołania przez marszałków województw Polski Wschodniej klastra, który będzie zarządzać ponadregionalną trasą dla rowerzystów.


"Utworzenie Green Velo to dotychczas największe rowerowe przedsięwzięcie w Polsce, w którego realizację zaangażowanych jest blisko 200 podmiotów" ? zaznaczył wiceminister Hamryszczak.

Jego infrastrukturalna część (pięć projektów realizowanych przez samorządy województw Polski Wschodniej) objęła m.in. modernizację istniejących tras rowerowych i budowę nowych odcinków, utworzenie sieci miejsc postojowych (Miejsca Obsługi Rowerzystów) i odpowiednie oznakowanie całej trasy (na potrzeby utworzenia szlaku opracowano nowe, specjalne znaki drogowe).

Prace nad utworzeniem szlaku dobiegają końca. W województwie lubelskim sfinalizowano i odebrano wszystkie roboty związane z budową i oznakowaniem trasy. W warmińsko-mazurskiem zakończono już prace i aktualnie trwa etap odbioru ostatnich odcinków. Natomiast w województwach podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim prowadzone są ostatnie prace inwestycyjne i równolegle odbierane są gotowe odcinki.

"Kluczowe w stworzeniu i popularyzacji unikalnego produktu turystycznego Green Velo było przeprowadzenie kompleksowych działań promocyjnych" ? zaznaczył wiceminister Hamryszczak.

Projekt ?Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej ? promocja? objął m.in. kampanię w telewizji, radiu, prasie i Internecie, promocję szlaku na krajowych i międzynarodowych targach (m.in. Targi EXPO Mediolan i Międzynarodowe Targi Turystyczne TT WARSAW), organizację wydarzeń promujących turystykę rowerową i szlak Green Velo oraz wizyt studyjnych dla dziennikarzy krajowych i zagranicznych. Wydano także mapy, ulotki, foldery i przewodniki dla rowerowych turystów.

Ważnym elementem projektu było utworzenie portalu Wschodniego Szlaku Rowerowego, którego podstawową częścią jest interaktywna mapa trasy, pozwalająca użytkownikom na przeglądanie wybranych odcinków i propozycji wycieczek oraz planowanie własnych. Mapa uwzględnia nie tylko główny przebieg Green Velo, ale również inne ścieżki znajdujące się w korytarzu trasy, które stanowią uzupełnienie głównego szlaku np. w postaci dojazdu do znajdujących się w pobliżu atrakcji turystycznych. Na portalu można sprawdzić także bazę Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, tj. miejsca noclegowe, atrakcje turystyczne, punkty obsługowe, z usług których turyści będą mogli skorzystać podczas podróży.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ministerstwo Rozwoju
Green Velo
promocja
trasy rowerowe
turystyka rowerowa
 • Ogór – 21.12.2015

  'Wydano także mapy, [...] przewodniki...' Gdzież te mapy?! Od pewnego czasu próbuję kupić jakąkolwiek mapę, w największych kartograficznych księgarniach nic nie wiedzą! Przypadkiem udało mi się upolować fragment na ogólno-turystycznej 50tce. Na stronie GreenVelo też nic nie znalazłem. To ma być promocja?!

 • ale – 23.12.2015

  Powiem szczerze, że to trochę działa na niekorzyść przedsięwzięcia. Gdyby mapy były bardziej dostępne, na pewno zadziałałoby to na plus inwestycji.

 • Ygrek – 23.12.2015

  Widziałam spot ostatnio w telewizji. Mimo wielu negatywnych opinii, jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu wykonania. Najss!

 • bonio – 28.12.2015

  Szlak przedstawiony w tv wygląda super ale mapa też by się przydała. Pozdrawiam i czekam ma mapy szlaku :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....