TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Podsumowanie promocji trasy Green Velo
MR.GOV.PL - Opublikowano: 21.12.2015 21:22:58 4 komentarze
Podsumowanie promocji trasy Green Velo

18 grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt promocji trasy Green Velo. Spotkaniu towarzyszyło uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie powołania przez marszałków województw Polski Wschodniej klastra, który będzie zarządzać ponadregionalną trasą dla rowerzystów - informuje Ministerstwo Rozwoju.


Trasa o długości ponad 2 tys. km, biegnąca przez pięć województw: lubelskie (414 km), podkarpackie (459 km), podlaskie (603 km), świętokrzyskie (211 km) i warmińsko-mazurskie (394 km), to największe w Polsce i wyjątkowe w skali Europy przedsięwzięcie z zakresu turystyki rowerowej. Szlak Green Velo prowadzi m.in. przez miejsca cenne przyrodniczo i bogate w zabytki. Obejmuje także ważne węzły komunikacyjne i przesiadkowe.


"Dzięki ponad 270 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej powstał zupełnie nowy, markowy produkt turystyczny. Jestem przekonany, że dzięki Green Velo zwiększy się liczba turystów w Polsce Wschodniej, co przełoży się na wzrost popytu na usługi świadczone głównie przez małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora turystki i na tworzenie miejsc pracy" ? powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podczas konferencji podsumowującej projekt promocji trasy Green Velo, która odbyła się 18 grudnia w Warszawie.


"Wschodni Szlak Rowerowy będzie ważnym impulsem dla dalszego rozwoju gospodarczego makroregionu, wykorzystującym jego unikalny potencjał przyrodniczy"? dodał.

Spotkaniu towarzyszyło uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie powołania przez marszałków województw Polski Wschodniej klastra, który będzie zarządzać ponadregionalną trasą dla rowerzystów.


"Utworzenie Green Velo to dotychczas największe rowerowe przedsięwzięcie w Polsce, w którego realizację zaangażowanych jest blisko 200 podmiotów" ? zaznaczył wiceminister Hamryszczak.

Jego infrastrukturalna część (pięć projektów realizowanych przez samorządy województw Polski Wschodniej) objęła m.in. modernizację istniejących tras rowerowych i budowę nowych odcinków, utworzenie sieci miejsc postojowych (Miejsca Obsługi Rowerzystów) i odpowiednie oznakowanie całej trasy (na potrzeby utworzenia szlaku opracowano nowe, specjalne znaki drogowe).

Prace nad utworzeniem szlaku dobiegają końca. W województwie lubelskim sfinalizowano i odebrano wszystkie roboty związane z budową i oznakowaniem trasy. W warmińsko-mazurskiem zakończono już prace i aktualnie trwa etap odbioru ostatnich odcinków. Natomiast w województwach podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim prowadzone są ostatnie prace inwestycyjne i równolegle odbierane są gotowe odcinki.

"Kluczowe w stworzeniu i popularyzacji unikalnego produktu turystycznego Green Velo było przeprowadzenie kompleksowych działań promocyjnych" ? zaznaczył wiceminister Hamryszczak.

Projekt ?Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej ? promocja? objął m.in. kampanię w telewizji, radiu, prasie i Internecie, promocję szlaku na krajowych i międzynarodowych targach (m.in. Targi EXPO Mediolan i Międzynarodowe Targi Turystyczne TT WARSAW), organizację wydarzeń promujących turystykę rowerową i szlak Green Velo oraz wizyt studyjnych dla dziennikarzy krajowych i zagranicznych. Wydano także mapy, ulotki, foldery i przewodniki dla rowerowych turystów.

Ważnym elementem projektu było utworzenie portalu Wschodniego Szlaku Rowerowego, którego podstawową częścią jest interaktywna mapa trasy, pozwalająca użytkownikom na przeglądanie wybranych odcinków i propozycji wycieczek oraz planowanie własnych. Mapa uwzględnia nie tylko główny przebieg Green Velo, ale również inne ścieżki znajdujące się w korytarzu trasy, które stanowią uzupełnienie głównego szlaku np. w postaci dojazdu do znajdujących się w pobliżu atrakcji turystycznych. Na portalu można sprawdzić także bazę Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, tj. miejsca noclegowe, atrakcje turystyczne, punkty obsługowe, z usług których turyści będą mogli skorzystać podczas podróży.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ministerstwo Rozwoju
Green Velo
promocja
trasy rowerowe
turystyka rowerowa
 • Ogór – 21.12.2015

  'Wydano także mapy, [...] przewodniki...' Gdzież te mapy?! Od pewnego czasu próbuję kupić jakąkolwiek mapę, w największych kartograficznych księgarniach nic nie wiedzą! Przypadkiem udało mi się upolować fragment na ogólno-turystycznej 50tce. Na stronie GreenVelo też nic nie znalazłem. To ma być promocja?!

 • ale – 23.12.2015

  Powiem szczerze, że to trochę działa na niekorzyść przedsięwzięcia. Gdyby mapy były bardziej dostępne, na pewno zadziałałoby to na plus inwestycji.

 • Ygrek – 23.12.2015

  Widziałam spot ostatnio w telewizji. Mimo wielu negatywnych opinii, jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu wykonania. Najss!

 • bonio – 28.12.2015

  Szlak przedstawiony w tv wygląda super ale mapa też by się przydała. Pozdrawiam i czekam ma mapy szlaku :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....