TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj w Lublinie
LUBLIN.EU - Opublikowano: 09.06.2016 23:26:22
Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj w Lublinie

W najbliższą sobotę 4 czerwca o godz. 17:00 na Placu Teatralnym w Lublinie, w obecności Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka i Burmistrza Miasta Münster Gerharda Jokscha odbędzie się uroczyste zakończenie Kampanii Rowerowy Maj i Konkursu wiedzy ?Wszystko o Münster?, organizowanych w ramach obchodów 25-lecia partnerstwa miast Lublina i Münster.

W Kampanii Rowerowy Maj aktywnie wzięło udział blisko 3000 uczniów i uczennic z 31 szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy w ciągu całego maja odbyli blisko 26 tysięcy dojazdów do szkoły na rowerze, rolkach czy hulajnogach. Dodatkowo, kilkuset uczniów zgłosiło swój udział w Konkursie wiedzy ?Wszystko o Münster?, przygotowanego przez Stowarzyszenie Obywatelskie Lublin- Münster. W ramach wydarzenia Prezydent Krzysztof Żuk i Burmistrz Miasta Münster Gerhard Joksch ogłoszą nazwiska sześciu laureatów nagrody specjalnej - wycieczki do partnerskiego miasta Münster - ufundowanej przez Prezydenta Lublina.

W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do ogólnopolskiej Kampanii Rowerowy Maj, do czego zachęcili nas partnerzy z Porozumienia Rowerowego. Połączenie tego wydarzenia z obchodami 25. rocznicy partnerstwa z Münster ? rowerową stolicą Niemiec, dało wspaniałe efekty w postaci tysięcy uczniów i uczennic, którzy regularnie docierali do szkoły w aktywny sposób. Szkoły obstawione dziesiątkami rowerów to najlepszy dowód, że warto jeszcze bardziej inwestować w ruch rowerowy i kontynuować Kampanię w przyszłym roku, na jeszcze większą skalę ? mówi Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

W rywalizacji na najbardziej rowerową szkołę w Lublinie zwycięska placówka wygra zadaszony parking rowerowy, ufundowany przez LPEC SA, a trzy kolejne szkoły dostaną klasyczne zespoły stojaków sfinansowanych przez Wikanę S.A. Nagrody grupowe i indywidualne dla najlepszych szkół i uczniów ufundowały także MOSiR Lublin, OSR Reland, Centrum Spotkania Kultur, Dom Słów, Galeria Labirynt.

Zakończeniem Kampanii Rowerowy Maj będzie przejazd rowerowy po Lublinie po trasie: Pl. Teatralny - Al.Racławickie - Lipowa - Okopowa - Narutowicza - Bernardyńska - Zamojska - Unii Lubelskiej ? Lubelskiego Lipca 80 - Cukrownicza - Krochmalna - Jana Pawła II - Filaretów - Głęboka - Sowińskiego ? Al. Racławickie ? Pl.Teatralny,który rozpocznie się bezpośrednio po ogłoszeniu wyników Kampanii. 

W 2016 roku Kampania Rowerowy Maj odbyła się w 9 miastach, tj. Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Zamościu, Gdyni, Sopocie, Tczewie i Elblągu. Pomysłodawcą Kampanii Rowerowy Maj jest Urząd Miejski w Gdańsku. W Lublinie koordynowało ją Towarzystwo dla Natury i Człowieka - Porozumienie Rowerowe przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Lublin.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Rowerowy Maj
przejazd rowerowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....