TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Płock rozbuduje sieć tras rowerowych
PAP - Opublikowano: 06.04.2017 20:47:20
Płock rozbuduje sieć tras rowerowych

Do 2018 r. Płock planuje budowę ok. 20 km ścieżek rowerowych, głównie przy wsparciu funduszy unijnych. Trasy mają powstać w ramach trzech projektów. W pierwszym, o wartości 15 mln zł, na 13 km dróg rowerowych miasto otrzymało już 11,4 mln zł z UE.

Jak poinformował PAP Hubert Woźniak z płockiego Urzędu Miasta, dzięki realizacji całego planu w 2018 r. długość ścieżek i szlaków rowerowych wydłuży się tam do ok. 80 km.

"W ramach projektu, na który otrzymaliśmy 11,4 mln zł dofinansowania unijnego, powstanie w sumie pięć odcinków dróg rowerowych o łącznej długości 13 km" ? powiedział PAP Woźniak. Dodał, że przetargi na budowę tych tras będą ogłaszane przez Miejski Zarząd Dróg w kwietniu oraz w maju. "Jednym z realizowanych zadań będzie budowa głównej magistrali rowerowej z centrum miasta na peryferie, do osiedla Zielony Jar. To inwestycja planowana do 2018 r." ? zaznaczył Woźniak.

Projekt "Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka" otrzymał wsparcie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-20 w zakresie przedsięwzięć związanych z ograniczaniem zanieczyszczeń powietrza i rozwojem mobilności miejskiej. Drogi rowerowe powstaną zarówno w lewobrzeżnej części Płocka ? Radziwie, jak i w prawobrzeżnej, w tym na odcinku od mostu przez Wisłę im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego do ul. Tumskiej, jednego z głównych pasaży w centrum miasta.

"Oprócz tego, na budowę ścieżek rowerowych aplikujemy o środki unijne w ramach innego, większego projektu, dotyczące mobilności miejskiej, którego głównym elementem jest zakup autobusów niskoemisyjnych i nowoczesnych wiat przystankowych. Jednocześnie budowę tras rowerowych, ale już z własnych środków, planuje Miejski Zarząd Dróg" ? zapowiedział Woźniak. Dodał, iż kolejna dwa przedsięwzięcia zakładają budowę do 2018 r. dodatkowych ok. 7 km ścieżek dla rowerów.

"Zbliżamy się wiec powoli do posiadania w Płocku ok. 80 km ścieżek i szlaków rowerowych" ? podkreślił Woźniak. Przypomniał, że budowa ścieżek rowerowych na terenie Płocka została wcześniej wpisana do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (RIT), czyli autorskiego projektu samorządu Mazowsza, zaakceptowanego przez Komisję Europejską, którego celem jest równomierny rozwój całego województwa poprzez inwestycje o znaczeniu subregionalnym.

Pod koniec 2014 r. porozumienie w sprawie RIT (wtedy projekt określany był jako Regionalny Instrument Terytorialny) podpisały władze Płocka oraz 11 okolicznych samorządów, w tym powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego, a także gmin Słupno, Radzanowo, Stara Biała, Nowy Duninów i Łąck oraz miasta: Gąbina, Sierpc i Wyszogród. W zakresie RIT planowanych jest kilkanaście inwestycji strategicznych oraz mniejszych przedsięwzięć, w tym rewitalizacja nabrzeża Wisły w Płocku, a także budowa ścieżek rowerowych wokół Jeziora Zdworskiego, największego naturalnego zbiornika wodnego na Mazowszu.

W 2011 r. powstał "Program zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta Płocka do końca 2033 r." W tym czasie było tam ok. 15 km tych tras. W ciągu kolejnych trzech lat ich długość się podwoiła. W 2015 r. ścieżek i szlaków rowerowych było już ponad 45 km. Obecnie sieć dróg dla rowerów, w tym biegnąca przez most na Wiśle im. Solidarności, łączy położone po obu stronach rzeki części miasta, dzięki czemu można dojechać do ścieżki rowerowej na terenie sąsiedniej gminy Łąck i położonych tam jezior, w tym do miejscowości Grabina, Sendeń, Łąck i Zdwórz. (PAP)

mb/ amac/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Płock
drogi rowerowe
UE
fundusze unijne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....