TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Płock ma 14,3 km nowych dróg rowerowych
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.12.2018 15:02:00
Zdj. Urząd Miasta Płock

W Płocku oddano do użytki 14,3 km nowych dróg rowerowych. Budowa nowej infrastruktury rowerowej była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków UE. Inwestycja kosztowała ponad 19,347 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło blisko 11,5 mln zł.

3 grudnia Andrzej Nowakowski - prezydent Płocka – powiedział podczas konferencji prasowej projekt pn. Budowa ścieżek rowerowych na terenie Płocka. Nowe drogi rowerowe wybudował Miejski Zarząd Dróg. Realizacja projektu "Budowa dróg rowerowych w Płocku" umożliwiła uruchomienie Płockiego Roweru Miejskiego. Z wypożyczalni skorzystano ponad 145 tysięcy razy w ciągu 4 miesięcy.

- W ramach tej inwestycji wybudowaliśmy pięć dróg rowerowych o łącznej długości 14,3 km. Całkowita wartość projektu to 19 347 803,36 zł, a dofinansowanie ze środków UE wyniosło 11 478 289,84 zł. Łącznie na terenie miasta Płocka dostępna jest już infrastruktura ścieżek i szlaków rowerowych o długości ponad 70 km - powiedział prezydent Andrzej Nowakowski

Budowa dróg rowerowych na terenie Płocka to projekt współfinansowany prze Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś Priorytetowa IV "Przejście na gospodarkę niskoemisyjną", Działanie 4.3 "Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza", Poddziałanie 4.3.1: "Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej".

Droga rowerowa R-1 w ciągu ulic Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza na odcinku od ul. Armii Krajowej do ulicy Bielskiej oraz odcinka 0,3 km umożliwiającego połączenie ścieżki R1 ze ścieżką R2 – łącznie 5,3 km. Koszt inwestycji – 9.032.613,00 PLN BRUTTO z czego 243 400,00 PLN. Prace zakończono – 20 lipca 2018 roku.

Droga rowerowa R-32 w ciągu ulicy Dobrzykowskiej na odcinku od ul. Wąskiej do granicy miasta – łącznie 5,5 km. W okresie od 1.06.2016 r. do 14.06.2017 r.

Droga rowerowa R-70 w ciągu ulicy Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej od ulicy Kolejowej do granicy miasta oraz od ulicy Portowej do lewobrzeżnego nadbrzeża Wisły – łącznie 2,2 km. Realizacja inwestycji polegała na przebudowie drogi krajowej nr 62 w km od 115+280 do km 115+395 ulicy Popłacińskiej, ul. Portowej i ul. Kolejowej.

Droga rowerowa R-62 w ciągu Alei Broniewskiego – łącznie 0,7 km oraz droga rowerowa R-21 w ciągu ulicy Mostowej, od mostu do ul. Tumskiej – łącznie 0,6 km. Umowę podpisano w dniu 24.05.2018 r. Wartość realizacji brutto: 2 014 494,00 zł. Termin realizacji remontu ścieżki do 15.10.2018 r., wymiana nawierzchni chodnika do 30.11.2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Płock
UE
drogi rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....