TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

PLK i 1404 nowe stojaki rowerowe w 2016 roku
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 10.11.2016 18:48:06 1 komentarz
Zdj. Materiały prasowe

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w 2016 roku zamontowały 1404 nowe stojaki rowerowe na 337 stacjach i przystankach. Na kolejowej mapie Polski jest już 5500 stojaków. Wygodne urządzenia, ustawiane na peronach, zapewniają łączenie podróży rowerem i pociągiem.

Tylko w 2016 roku PLK zamontowały 1404 stojaki rowerowe na 337 stacjach i przystankach. Najwięcej umieszczono w województwie podkarpackim - na 35 stacjach 173 stojaki, m.in. 10 nowych stojaków mają rowerzyści na przystanku Jelna, 7 w Krzemienicy, Sośnicy Jarosławskiej i Ostowiecku, 6 w Trzcianie i Rzeszowie.

Od 5 do 10 stojaków ustawiono na stacjach Tczew, Kościerzyna, Gdańsk Orunia, Hel, Nowa Wieś Lęborska. W sumie na Pomorzu rowerzyści mają do dyspozycji 101 stojaków na 15 stacjach. Natomiast cykliści korzystający z kolei na Mazowszu mogą zostawiać rowery przy 18 stacjach i przystankach, np.: Warszawa Gocławek, Warszawa Anin, Nasielsk czy Michalin.

Ponad 100 nowych stojaków zarządca infrastruktury zamontował w 35 lokalizacjach w województwie lubelskim, podobnie w województwie wielkopolskim. Natomiast Zajączkowo Lubawskie, Stare Juchy czy Orneta, to tylko niektóre z 30 stacji w województwie warmińsko-mazurskim, wyposażone w nowe stojaki. W sumie rowerzyści z tego regionu mają do dyspozycji ponad 80 nowych urządzeń.

Wygodna podróż, bezpieczniejszy rower

PLK wykorzystały takie stojaki, które pozwalają dobrze i wygodnie zamocować rower. Można go przypiąć tak, by był maksymalnie zabezpieczony przed kradzieżą. Stojaki rowerowe montowane są w miejscach oświetlonych, jak najbliżej peronów, Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo jednośladów oraz wygodę pasażerów.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pierwsze montaże rozpoczęły w 2014 roku. Lokalizacje wybierano na podstawie zgłoszeń rowerzystów, lokalnych stowarzyszeń i samorządów. Dzięki tej inicjatywie, dla pasażerów, którzy chcą dojechać do stacji rowerem i bezpiecznie go zostawić na peronie powstały dodatkowe możliwości podróży.

W kolejnych latach PLK uwzględniają ułatwienia dla rowerzystów, m.in. w ramach modernizacji stacji i przystanków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP
stojaki rowerowe
  • Orion – 15.11.2016

    w pobliżu aglomeracji powinny powstawać wiaty rowerowe i strzeżone parkingi rowerowe zapewniające 30% pasażerów wsiadających na stacji bezpieczne pozostawienie roweru. Koszty zarządzania takimi parkingami powinny być pokrywane z opłat za parkowanie samochodów przy stacjach na parkingach Park and Ride.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....