TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Pierwszy tydzień z Łódzkim Rowerem Publicznym
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 08.03.2017 20:52:49
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W ubiegłym roku Łódzki Rower Publiczny zanotował najlepszy debiut w historii samoobsługowych systemów rowerowych w Polsce. Teraz przyszedł wreszcie czas na pierwszy pełny sezon, podczas którego rowery miejskie w Łodzi są dostępne od początku marca do końca listopada.

W ciągu siedmiu dni, jakie upłynęły od inauguracji, użytkownicy dokonali już ponad 28 tysięcy wypożyczeń. Równocześnie wczoraj na łódzkiej mapie stacji pojawił się nowy punkt, "Dworzec Łódź Fabryczna / Knychalskiego", który zastąpił dotychczasową lokalizację "Północna / Dwernickiego ? Szpital MSWiA". 

Od 1 marca, kiedy wystartował nowy sezon Łódzkiego Roweru Publicznego, odnotowano dotychczas 28 094 wynajmy. Równocześnie do grona użytkowników rowerów miejskich w Łodzi dołączyło 1 429 osób. Co szczególnie istotne dla użytkowników, wczoraj zmieniły się lokalizacje trzech wypożyczalni Łódzkiego Roweru Publicznego. Stacja  "Parkowa / Inżynierska" została przestawiona o zaledwie kilka metrów, "Zachodnia ? Manufaktura" trafiła na drugą stronę ulicy, natomiast punkt wypożyczeń "Północna / Dwernickiego ? Szpital MSWiA" przeniesiono w całkowicie nowe miejsce ? przy Dworcu Łódź Fabryczna. Oficjalna nazwa tej wypożyczalni to od wtorku: "Dworzec Łódź Fabryczna / Knychalskiego". 

? Zeszłoroczna inauguracyjna rowerów miejskich w Łodzi okazała się wielkim sukcesem, ale prawdziwy sprawdzian popularności systemu dopiero przed nami. Przed pięcioma dniami rozpoczęliśmy pierwszy sezon, w którym Łódzki Rower Miejski jest dostępny w pełnej, dziewięciomiesięcznej formule. Wyniki, jakie dotychczas odnotowujemy są bardzo obiecujące, jednak doświadczenie podpowiada nam, że łódzcy rowerzyści dopiero pokażą nam, na co ich stać ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego.

Z niecierpliwością czekamy także na kolejne informacje, dotyczące rozbudowy systemu. Pierwsze zapowiedzi pozwalają wierzyć, że ten rozwój będzie prowadzony w sposób rozsądny i z zachowaniem dotychczasowych parametrów, co z pewnością zaowocowałoby dołączeniem Łódzkiego Roweru Publicznego do ścisłego europejskiego topu ? dodaje. W tym roku, podobnie jak na zakończenie sezonu 2016, Łódzki Rower Publiczny obejmuje 101 stacji (w tym jedna ufundowana przez Centrum Handlowe Port Łódź oraz sklep IKEA) i 1 010 rowerów. Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu, w ciągu najbliższych miesięcy ta liczba może zostać podwojona. Nowe lokalizacje miałyby pojawić się m.in. na Widzewie Wschodzie, Teofilowie, Górniaku i Radogoszczu.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....