TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Parlamentarna Grupa ds Komunikacji Rowerowej - pierwsze posiedzenie.
Rafał Muszczynko - Opublikowano: 16.03.2008 20:32:56
Parlamentarna Grupa ds Komunikacji Rowerowej - pierwsze posiedzenie.

Ze względu na ostatnią burzę polityczno-medialną na temat preambuły, sprawa przeszła zupełnie bez echa. Tym niemniej warto wspomnieć, że w czwartek 13 marca odbyło się pierwsze posiedzenie Parlamentarnej Grupy ds. Komunikacji Rowerowej. Na posiedzenie to posłowie zaprosili rowerzystów, aby wysłuchać ich problemów i wspólnie porozmawiać o rozwiązaniach.
Z powodu burzy sejmowej, wielu Posłów nie mogło poświęcić swojego czasu (równolegle trwała debata i obrady komisji) rowerzystom. Jak się jednak okazało wyszło to na dobre - spotkanie w grupie 5 Posłów i 9 osób ze strony rowerzystów było rzeczowe i nie przerodziło się w bezowocną burze, taką jak na sali obrad obok.
O godzinie 12.50 rowerzyści pojawili się pod Sejmem. Zjechali tu praktycznie z całego kraju - Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław - to tylko niektóre miasta, których reprezentacje, na rowerach oczywiście, zawitały do Sejmu. Największa była oczywiście grupa z Warszawy - około 20 osób na rowerach, starało się, pomimo wczesnej pory, zamanifestować swoją obecnością potrzebę zmian, a jednocześnie nie wymieszać się z grupą krzyczącą coś o zdradzie kraju i innych bzdurach, która prowadziła demonstrację obok.Około godziny 13.00 rowerzystów powitała Pani Ewa Wolak - przewodnicząca Parlamentarnej Grupy. Pojawiły się też media, które uwieczniły pierwszy w historii III (albo V, bo teraz nie wiadomo do końca) Rzeczypospolitej najazd Rowerzystów na budynek przy ulicy Wiejskiej. Do tego najazd udany, bowiem nie zakończony, jak w przypadku Górników, na kordonie Policji i barierkach wokoło Sejmu.

Nieco później, bo o godzinie 16.00, zaczęło się właściwe spotkanie. Ze strony rowerzystów głos zabrał Marcin Hyła - przedstawiciel sieci Miasta dla Rowerów. Opowiedział po krótce o największych problemach prawnych, z jakimi borykają się rowerzyści i projektanci infrastruktury rowerowej w Polsce. Problemach zarówno zmniejszających bezpieczeństwo rowerzystów (jak zielone strzałki), uniemożliwiających projektowanie porządnej infrastruktury rowerowej (złe rozporządzenia), jak i sprawach czysto formalnych (jak dopuszczenie możliwości przewozu dzieci w przyczepkach). Lista była długa i, niestety, wciąż otwarta.Po Marcinie Hyle głos zabrał Aleksander Buczyński z Zielonego Mazowsza. Opowiadał o problemach dotyczących turystyki rowerowej w Polsce. O monopolu PTTK za znakowanie szlaków rowerowych, o braku właściwego podejścia do tematu turystyki rowerowej, o 50 milionach złotych, które są przeznaczone na budowę i znakowanie szlaków rowerowych na Wschodzie kraju, a które ze względu na złe przepisy najpewniej zostaną zmarnowane.

Ostatnią prezentację przeprowadził Maciej Zimowski - właściciel firmy organizującej turystykę rowerową, który opowiadał o problemach tej branży związanych ze złą infrastrukturą i przepisami w Polsce.Po prezentacjach nastąpiła dyskusja. Posłowie dopytywali o szczegóły problemów poruszonych przez Rowerzystów, a ci wyjaśniali gdzie i dlaczego potrzebne są zmiany.

Spotkanie zakończyło się około godziny 18. Oczywiście jest to dopiero początek długiej drogi do zmiany niekorzystnych przepisów. Jednak deklaracja pomocy przez Posłów i zainteresowanie tematem pozwala sądzić, że nie tylko początek tej współpracy będzie udany. Pozostaje zatem czekać na pierwsze sukcesy grupy - pole do działania jest spore, bo zaszłości i złych przepisów nie brakuje.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Rowery
Sejm
PoRD
Warszawa
Miasta dla Rowerów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....