TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Parlamentarna Grupa ds Komunikacji Rowerowej - pierwsze posiedzenie.
Rafał Muszczynko - Opublikowano: 16.03.2008 20:32:56
Parlamentarna Grupa ds Komunikacji Rowerowej - pierwsze posiedzenie.

Ze względu na ostatnią burzę polityczno-medialną na temat preambuły, sprawa przeszła zupełnie bez echa. Tym niemniej warto wspomnieć, że w czwartek 13 marca odbyło się pierwsze posiedzenie Parlamentarnej Grupy ds. Komunikacji Rowerowej. Na posiedzenie to posłowie zaprosili rowerzystów, aby wysłuchać ich problemów i wspólnie porozmawiać o rozwiązaniach.
Z powodu burzy sejmowej, wielu Posłów nie mogło poświęcić swojego czasu (równolegle trwała debata i obrady komisji) rowerzystom. Jak się jednak okazało wyszło to na dobre - spotkanie w grupie 5 Posłów i 9 osób ze strony rowerzystów było rzeczowe i nie przerodziło się w bezowocną burze, taką jak na sali obrad obok.
O godzinie 12.50 rowerzyści pojawili się pod Sejmem. Zjechali tu praktycznie z całego kraju - Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław - to tylko niektóre miasta, których reprezentacje, na rowerach oczywiście, zawitały do Sejmu. Największa była oczywiście grupa z Warszawy - około 20 osób na rowerach, starało się, pomimo wczesnej pory, zamanifestować swoją obecnością potrzebę zmian, a jednocześnie nie wymieszać się z grupą krzyczącą coś o zdradzie kraju i innych bzdurach, która prowadziła demonstrację obok.Około godziny 13.00 rowerzystów powitała Pani Ewa Wolak - przewodnicząca Parlamentarnej Grupy. Pojawiły się też media, które uwieczniły pierwszy w historii III (albo V, bo teraz nie wiadomo do końca) Rzeczypospolitej najazd Rowerzystów na budynek przy ulicy Wiejskiej. Do tego najazd udany, bowiem nie zakończony, jak w przypadku Górników, na kordonie Policji i barierkach wokoło Sejmu.

Nieco później, bo o godzinie 16.00, zaczęło się właściwe spotkanie. Ze strony rowerzystów głos zabrał Marcin Hyła - przedstawiciel sieci Miasta dla Rowerów. Opowiedział po krótce o największych problemach prawnych, z jakimi borykają się rowerzyści i projektanci infrastruktury rowerowej w Polsce. Problemach zarówno zmniejszających bezpieczeństwo rowerzystów (jak zielone strzałki), uniemożliwiających projektowanie porządnej infrastruktury rowerowej (złe rozporządzenia), jak i sprawach czysto formalnych (jak dopuszczenie możliwości przewozu dzieci w przyczepkach). Lista była długa i, niestety, wciąż otwarta.Po Marcinie Hyle głos zabrał Aleksander Buczyński z Zielonego Mazowsza. Opowiadał o problemach dotyczących turystyki rowerowej w Polsce. O monopolu PTTK za znakowanie szlaków rowerowych, o braku właściwego podejścia do tematu turystyki rowerowej, o 50 milionach złotych, które są przeznaczone na budowę i znakowanie szlaków rowerowych na Wschodzie kraju, a które ze względu na złe przepisy najpewniej zostaną zmarnowane.

Ostatnią prezentację przeprowadził Maciej Zimowski - właściciel firmy organizującej turystykę rowerową, który opowiadał o problemach tej branży związanych ze złą infrastrukturą i przepisami w Polsce.Po prezentacjach nastąpiła dyskusja. Posłowie dopytywali o szczegóły problemów poruszonych przez Rowerzystów, a ci wyjaśniali gdzie i dlaczego potrzebne są zmiany.

Spotkanie zakończyło się około godziny 18. Oczywiście jest to dopiero początek długiej drogi do zmiany niekorzystnych przepisów. Jednak deklaracja pomocy przez Posłów i zainteresowanie tematem pozwala sądzić, że nie tylko początek tej współpracy będzie udany. Pozostaje zatem czekać na pierwsze sukcesy grupy - pole do działania jest spore, bo zaszłości i złych przepisów nie brakuje.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Rowery
Sejm
PoRD
Warszawa
Miasta dla Rowerów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....