TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Otwarto po remoncie Dworzec Zachodni PKP
PAP - Opublikowano: 14.06.2017 00:12:58 1 komentarz
Zdj. PKP SA

3 mln zł kosztowała modernizacja jednego z dwóch dworców kolejowych w Olsztynie - Dworca Zachodniego. Stacja zyskała nowoczesny wygląd, udogodnienia dla niepełnosprawnych oraz miejsca postojowe dla samochodów i stanowiska dla rowerów.

Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit powiedział we wtorek podczas otwarcia dworca po generalnym remoncie, że jeszcze kilka lat temu pojęcie wykluczenia komunikacyjnego Warmii i Mazur wydawało się stanem niezmiennym. "Dzięki pieniądzom rządowym i finansowaniu unijnemu możemy zmieniać rzeczywistość, po prostu budować infrastrukturę i tworzyć warunki rozwoju"- podkreślił wiceminister Szmit.

Przypomniał, że 2012 r. jako poseł i członek komisji infrastruktury pytał ówczesnego ministra infrastruktury i rozwoju o powody planowanego zamknięcia na Dworcu Zachodnim w Olsztynie kasy biletowej. "Wówczas dostałem odpowiedź, że utrzymanie kasy się nie opłaca. Czasy się zmieniły, zmieniły się uwarunkowania polityczne i okazało się, że można i potrzebny jest Dworzec Zachodni" - podkreślił wiceminister Szmit.

Zapowiedział uruchomienie dodatkowych przystanków kolejowych w Olsztynie. Po modernizacji linii kolejowej Olsztyn - Działdowo powstaną przystanki Olsztyn - Dajtki oraz Olsztyn Śródmieście, natomiast po remoncie linii Gutkowo - Braniewo udostępniony zostanie kolejny przystanek między Gutkowem a Olsztynem. "Można będzie wówczas pomyśleć o kolei wewnątrzolsztyńskiej, wewnątrzmiejskiej i ten pomysł staje się bardziej realny dzięki decyzjom, które dziś zapadają"- ocenił Szmit.

Dworzec Zachodni został w pełni zmodernizowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odnowiono elewację i wnętrza dworca, wymieniono okna i drzwi oraz wszystkie instalacje. Zmodernizowany obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych. Znacznym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych jest pochylnia łącząca budynek dworca z miastem i miejscami postojowymi. Z myślą o osobach niewidomych zainstalowane zostały ścieżki prowadzące oraz tyflograficzne mapy obiektu. Niedosłyszący mogą skorzystać z pętli indukcyjnych ułatwiających zrozumienie komunikatów głosowych.

Na dworcu dostępna jest jedna kasa biletowa, poczekalnia wewnętrzna wraz z wydzieloną przestrzenią dla opiekuna z dzieckiem, a także zadaszona poczekalnia zewnętrzna. Pod zadaszeniem dworca przygotowano również 9 nowych stojaków dla rowerów oraz samoobsługową stację napraw, która jest do dyspozycji rowerzystów przez całą dobę. Odnowiono także teren przyległy do dworca. Posadzono ponad 40 drzew i niemal 1000 krzewów. Zamontowano nowe ławki i siedziska dla podróżnych, a w sąsiedztwie budynku powstało 11 miejsc postojowych, w tym 1 miejsce dla osób niepełnosprawnych.

PKP S.A. zapowiadają modernizację kolejnych dworców kolejowych na Warmii i Mazurach. Trwają przygotowania do remontu dworca Olsztyn Główny, ponadto prowadzone są prace projektowe dla nowego dworca w Nidzicy oraz modernizacji dworców w Olsztynku, Szczytnie i Suszu. (PAP)

ali/ je/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Dworzec Zachodni
parking rowerowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....