TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Otwarto 36-kilometrową trasę rowerową z Torunia do Chełmży
PAP rau/ as/ - Opublikowano: 23.06.2015 09:14:33 1 komentarz
Otwarto 36-kilometrową trasę rowerową z Torunia do Chełmży

Nowa 36-kilometrowa trasa rowerowa z Torunia do Chełmży, z odgałęzieniem do Kamionek Małych, została w niedzielę oddana do użytku. To już trzecia droga zrealizowana przez powiat toruński w partnerstwie z samorządami wojewódzkim i gminnymi. 

"Mieszkańcy regionu kujawsko-pomorskiego mogą korzystać z coraz większej liczby dróg dla cyklistów, które powstają na Kujawach i Pomorzu dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej. Władze powiatu toruńskiego i bydgoskiego to nasi regionalni liderzy w budowie tras dla miłośników dwóch kółek" - podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Oddzielona od szosy droga rowerowa biegnie z Torunia przez Łysomice, Zakrzewko, Tylice i Sławkowo, Mirakowo, Zalesie, Sławkowo i Pluskowęsy do Chełmży. W Sławkowie odchodzi fragment trasy, którym można dojechać nad jezioro Kamionkowskie w Kamionkach Małych.

Inwestycję, która kosztowała 16 mln zł, zrealizowało Starostwo Powiatowe w Toruniu w partnerstwie z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego oraz gminami Chełmża i Łysomice. Wcześniej w powiecie toruńskim powstały dwie trasy rowerowe: Toruń - Unisław długości 22 km i Toruń - Osiek długości 12,6 km.

W zeszłym roku w ramach programu, którego liderem był powiat bydgoski, powstało 22 kilometrów ścieżek rowerowych w Bydgoszczy, Dąbrowie Chełmińskiej, Unisławiu, Sicienku i Koronowie. Wraz z istniejącymi trasami stworzyły jeden 100-kilometrowy szlak rowerowy, który wiedzie przez Bydgoszcz i Toruń, a także przez powiaty bydgoski, toruński i chełmiński.

Ścieżki rowerowe w Kujawsko-pomorskiem powstają przy wsparciu środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna długość nowo zbudowanych ścieżek i wyznaczonych na zwykłych drogach w całym regionie, po zrealizowaniu trwających jeszcze inwestycji, sięgnie 700 kilometrów. (PAP)

 


 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Chełmż
trasa rowerowa
  • FRanek – 23.06.2015

    Cieszy inicjatywa, martwi błędny projekt i wykonanie. Rzeczywiście jechać można i to jedyny plus tej inwestycji. Są odcinki porządne, ale nie brakuje takich, które nie mogą być nazwane drogą rowerową. No, chyba, że zbudowano "ścieżkę". Oto mamy odcinki o szerokości 1.5 m zamiast 2.0 m, żelazne bariery ustawione w świetle drogi tuż za zakrętem przed skrzyżowaniem z szosą - rzekomo dla bezpieczeństwa rowerzystów. Są pasy P-10 za miast przejazdów P-11 w ciągu drogi rowerowej, jest nawierzchnia "naturalna", bo leśnictwo nie zgodziło się na asfalt - kruszy się po przeschnięciu i zapada, ale nic to. Poza tym droga zaczyna się (kończy) na granicy powiatu i miasta, jest przeszkoda w postaci jednotorowej linii kolejowej. MZD wyznakował (porządnie!) dojazd ze wschodniej części miasta do ddr łączący ją z miejskimi drogami rowerowymi, ale dojazd z dzielnic centralnych i wschodnich już kłopotliwy. Miejska droga rowerowa kończy się na wysokości tej powiatowej, ale nie ma żadnego połączenia między nimi, chyba że ktoś zaryzykuje "przeskoczenie" ruchliwej DK 91 (dawna 1) i toru kolejowego. Zainteresowanym polecam wątek "droga rowerowa do Chełmży" na FORUM Rowerowego Torunia - tamże zdjęcia, mapki i komentarze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....