TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Oświęcimski Rower Aglomeracyjny - od maja 2020 r.
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 15.07.2019 10:30:49
Oświęcimski Rower Aglomeracyjny - od maja 2020 r.

W maju przyszłego ruszy projekt "Oświęcimski Rower Aglomeracyjny". Mieszkańcy i turyści będą mogli wypożyczyć bicykle i swobodne podróżować po regionie docierając do ciekawych miejsc, także tych związanych z historią – podał magistrat w Oświęcimiu.

-"Przetarg na operatora roweru aglomeracyjnego zostanie ogłoszony we wrześniu br. System ma ruszyć w maju 2020 r. Partnerem miasta jest gmina Oświęcim. Oba samorządy przygotowują nową atrakcję w ramach powołanej niedawno Aglomeracji Oświęcimskiej" – poinformowała rzecznik urzędu miejskiego Katarzyna Kwiecień.

Dla mieszkańców i turystów

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut wyraził nadzieję, że rower miejski przypadnie do gustu oświęcimianom i turystom. "Każde rozwiązanie, które pozwoli wybrać rower zamiast samochodu, jest krokiem w dobrą stronę" – dodał.

Prezydent powiedział, że Oświęcim będzie pierwszym miastem w zachodniej części Małopolski, które zdecydowało się na rower miejski. "Projekt jest pilotażowy. Jeśli spodoba się mieszkańcom, będzie rozwijany o kolejne stacje w naszym mieście" – zaznaczył.

Kwiecień poinformowała, że jednoślady będzie można wypożyczać na specjalnie przygotowanych stacjach w siedmiu punktach miasta oraz dwóch w gminie Oświęcim.

9 stacji

-"Każda będzie składać się z terminala oraz dziesięciu stojaków i elektrozamków. Na starówce rowery staną na rynku głównym i bulwarach, na osiedlu Chemików przy Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz krytej pływalni, a na osiedlu Zasole przy dworcu PKP i w parku. Będzie je można wypożyczyć również w parku Pojednania Narodów na Kamieńcu. W gminie Oświęcim stacje planowane są przy Centrum Obsługi Turystów nieopodal byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau i w Harmężach przy Centrum św. Maksymiliana" – powiedziała Kwiecień.

Do wypożyczenia roweru konieczna będzie rejestracja w systemie i zasilenie konta, z którego finansowana będzie opłata. System przewiduje też kilka bezpłatnych minut startowych.

Aglomeracja oświęcimska to jeden z pierwszych w województwie małopolskim projektów dotyczących współpracy dwóch oddzielnych, a zarazem sąsiadujących samorządów. Prezydent Janusz Chwierut i wójt Mirosław Smolarek podpisali deklarację jej utworzenia w marcu br. Precyzuje ona obszary wspólnych działań. To m.in. ochrona zdrowia, komunikacja, ekologia, kultura i sport.

Aglomerację Oświęcimską, która nie stanowi odrębnego podmiotu w rozumieniu prawa, zamieszkuje 57 tys. mieszkańców. Jej obszar liczy 100 km kw. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Oświęcim
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....