TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Opole Bike powróciło ? większe o 3 stacje i 24 nowe rowery miejskie
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 02.03.2017 18:33:11
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Zimowanie rowerów publicznych w Opolu dobiegło końca. Kilka minut po północy wypożyczalnie zostały aktywowane, a mieszkańcy ponownie zyskali możliwość korzystania ze swojego samoobsługowego systemu. W tym roku użytkownikom nie zabraknie powodów do zadowolenia. Operator Opole Bike, firma Nextbike Polska, przeprowadził montaż trzech nowych stacji, które zostały uruchomione razem z całym systemem. 

Rowerzyści miejscy w Opolu dotychczas mogli korzystać z sieci wypożyczalni, obejmującej 16 stacji i 164 standardowe jednoślady oraz 10 rowerów "Opole Bike Family", które zostały włączone do systemu w czerwcu ubiegłego roku. Za sprawą decyzji władz miasta system powiększył się o 3 nowe lokalizacje:

  • Katowicka
  • Solidarności
  • 1 Maja (przy ul. Rejtana)

Równocześnie flota rowerowa Opole Bike została zasilona o 24 nowe jednoślady. To oznacza, że od dziś użytkownicy mają do dyspozycji 19 punktów wypożyczeń, 188 rowerów tradycyjnych oraz 10 rowerów cargo, które na mocy nowej umowy pozostają w Opolu na czas kolejnego sezonu. ? Cieszę się, że mój pomysł tak dobrze przyjął się w Opolu. Popularność wypożyczalni jest tego dowodem. Dlatego konsekwentnie rozwijamy infrastrukturę rowerową i zachęcamy do korzystania z jednośladów.  Same z tego korzyści ? dla zdrowia mieszkańców i jakości powietrza w Opolu. Kolejne stacje rowerowe to jeszcze większa zachęta do tego, by z samochodu przesiąść się na rower ? podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola , życząc słonecznego, udanego sezonu. 

? Latem ubiegłego roku, Opole, jako prawdopodobnie pierwsze miasto na świecie, wdrożyło rowery o charakterze familijno-bagażowym, a teraz podjęło decyzję o rozbudowie sieci. To dobry krok w kierunku zwiększenia wydajności systemu ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. Start sezonu nastąpił dzisiaj w nocy (z 28 lutego na 1 marca). Rowery miejskie powróciły na ulice po przerwie zimowej, która rozpoczęła się z początkiem grudnia. W tym czasie Nextbike Polska, przeprowadził gruntowny przegląd oraz konserwację infrastruktury systemu, jak również dokonał niezbędnych napraw.

Oprócz nowych lokalizacji, ponownie dostępne są wszystkie punkty wypożyczeń, z których opolanie korzystali w ubiegłym sezonie: Chabrów ? Agawa, Spychalskiego ? Wrocławska, Kampus ? Prószkowska, Politechnika ? Sosnkowskiego, Dworzec Głowny PKP, Uniwersytet ? Oleska, Uniwersytet ? Ozimska, Ozimska ? Piotrkowska, Sosnkowskiego ? Skaut, Niemodlinska ? Spychalskiego, Pętla Autobusowa ? Dambonia, Plac Wolnosci, Wyspa Pasieka, Rondo, Niemodlińska/Hallera oraz CH Karolinka (stacja sponsorska).

W 2016 roku w Opolu miało miejsce 59 018 wypożyczeń oraz 2 689 rejestracji nowych użytkowników. W całej historii Opole Bike (inauguracja: 15.06.2012), 17 638 zarejestrowanych rowerzystów skorzystało z wypożyczalni 293 649 razy. 

? Opole to doskonały przykład sukcesu wdrożenia systemu rowerowego w mieście liczącym 100 ? 150 tysięcy mieszkańców. Pięć sezonów funkcjonowania Opole Bike pokazało, że ekologiczna komunikacja miejska jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla tych największych metropolii ? tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz. 

Operator systemu przypomina, że konto użytkownika Opole Bike jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wypożyczeń tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W związku z rozpoczęciem sezonu, warto więc zalogować się na koncie, sprawdzić jego stan i jeżeli jest taka potrzeba ? dokonać niezbędnego doładowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opole
Opole Bike
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....