TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Opole Bike kończy sezon z 60 tys. wypożyczeń
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.11.2018 19:02:54
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Niemal 60 tysięcy wypożyczeń i ponad 25 tysięcy użytkowników – to bilans kończącego się sezonu Opole Bike. To zarazem koniec obowiązującej od 2015 roku umowy z Nextbike Polska na prowadzenie systemu. Przez 4 sezony rowery zostały wypożyczone niemal 250 tysięcy razy.

Rowery Opole Bike będzie można wypożyczać do 30 listopada. O północy z piątku na sobotę system zostanie wyłączony, potem rowery zostaną zwiezione do magazynu, a stacje zdemontowane.

"Przez ostatnie lata miejskie rowery wypożyczano prawie 250 tysięcy razy. Cieszę się, że w stolicy naszego województwa coraz więcej z nas wybiera jednoślady. To nie tylko najtańszy środek lokomocji, ale także sposób na zdrowy tryb życia. Przemyślana polityka budowania nowych tras dla rowerzystów w Opolu bardzo się opłaca. Mieszkańcy polubili rower, a system ścieżek rowerowych w Opolu umożliwia bezpieczny i komfortowy przejazd przez całe miasto. To już nie tylko drogi rowerowe, ale również dopuszczenie ruchu rowerzystów pod prąd, stojaki i wiaty rowerowe oraz wypożyczalnie rowerów miejskich Nextbike z unikalnymi rowerami rodzinnymi cargo, które Opole wprowadziło jako pierwsze w Polsce" – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

"Opole Bike to jeden z pierwszych systemów Nextbike w Polsce. Rowery można było wypożyczać już w 2012 roku. Aktualna umowa obowiązuje od 2015 roku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przez cały jej czas opolskie rowery cieszą się niesłabnącą popularnością. Bardzo nam zależy, by kontynuować ten projekt. Czekamy teraz na decyzję miasta w tej sprawie. Jeśli przetarg zostanie rozpisany, z pewnością będziemy chcieli wziąć w nim udział" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

W tym roku opolanie wypożyczyli rowery niemal 60 tysięcy razy – tyle samo, co w sezonie 2017 i 2016 i tylko nieco mniej niż w rekordowym sezonie 2015. Najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był w tym roku maj – liczba przejazdów przekroczyła wtedy 10 tysięcy. Średni czas jednego wypożyczenia w tym sezonie wynosił 22 minuty i 33 sekundy.

Najpopularniejsze stacje Opole Bike 2018:
1. Plac Wolności
2. Politechnika – Sosnkowskiego
3. Uniwersytet – Oleska
4. Dworzec Główny PKP
5. RONDO

Najpopularniejsze trasy Opole Bike 2018:
1. Uniwersytet – Oleska do Politechnika – Sosnkowskiego
2. Politechnika – Sosnkowskiego do Uniwersytet – Oleska
3. Politechnika – Sosnkowskiego do Plac Wolności
4. Wyspa Pasieka do Plac Wolności
5. Plac Wolności do Wyspa Pasieka

Opole Bike to pierwszy, ale nie jedyny system rowerowy Nextbike w województwie. Od ubiegłego roku rowery można również wypożyczać w Kędzierzynie-Koźlu. Tylko w tym sezonie mieszkańcy skorzystali z systemu OK Bike ponad 15 tysięcy razy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opole
Opole Bike
Nextbike
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....