TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Olsztyn w rowerowym laboratorium
- Opublikowano: 07.03.2016 11:24:44
Olsztyn w rowerowym laboratorium

Olsztyn bierze udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym transportu rowerowego oraz rozwijaniu kultury rowerowej "BikeLab". Pierwsze spotkanie grupy odbyło się w Kłajpedzie.


Najważniejszymi celami projektu "BikeLab" jest wymiana doświadczeń, praca nad nowymi, optymalnymi rozwiązaniami dla transportu rowerowego oraz rozwijanie kultury rowerowej - to najważniejsze cele projektu "BikeLab". W "Rowerowym Laboratorium", poza Olsztynem, partnerami są litewska Kłajpeda i szwedzkie Växjö.


Jak informuje miasto Olsztyn wypracowane rozwiązania mają być najpierw wdrożone w tych trzech miastach, a później w całym rejonie Morza Bałtyckiego. Projekt uzyskał dofinansowanie Szwedzkiego Instytutu, co pozwala m.in. na sprawne zapoznanie się z rowerowymi funkcjonalnościami w Szwecji, na Litwie i w Polsce. Pierwsze spotkanie odbyło się w Kłajpedzie. Na początek przejażdżka ulicami tego miasta.


- Jej celem było poznanie stanu infrastruktury rowerowej i pokazanie konkretnych utrudnień, dla których należy znaleźć rozwiązanie - wyjaśnia asystentka prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych, Dorota dAystetten. - Jednym ze wskazanych utrudnień są fragmenty ulic o historycznej, brukowanej nawierzchni, która ma niewątpliwie duże walory estetyczne, ale jest niezbyt przyjazna rowerzystom ? dodaje.

Później spotkanie i warsztaty w tamtejszym Urzędzie Miasta. Co ciekawe - jednym z rozwiązań, które Litwini chcieliby jak najszybciej wprowadzić u siebie, jest stanowisko wzorowane na działającym w Olsztynie Oficerze Rowerowym ? czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Olsztyna.

Kolejne spotkanie uczestników projektu BikeLab odbędzie się w kwietniu w Olsztynie - informuje oficer rowerowy, Mirek Arczak. - Goście z Litwy i Szwecji zapoznają się z naszymi udogodnieniami dla rowerzystów, pomogą znaleźć rozwiązania dla naszych rowerowych bolączek oraz wspólnie wypracują kolejną porcję rowerowej wiedzy. Przy okazji z pewnością zwrócą uwagę na liczne walory turystyczne i rekreacyjne Olsztyna ? dodaje Arczak.


W skład olsztyńskiej delegacji wszedł też prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK Marian Jurak. Ostatnie spotkanie - w maju - odbędzie się w szwedzkim Växjö. Kolejne etapy projektu to włączenie kolejnych partnerów z rejonu Morza Bałtyckiego i wspólne decydowanie o optymalnych rowerowych rozwiązaniach, które będą miały szanse wdrożenia z wykorzystaniem finansowania z Unii Europejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
BikeLab
Rowerowe laboratorium
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....