TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Olsztyn: Park Podzamcze bardziej przyjazny rowerzystom
OLSZTYN.EU - Opublikowano: 08.01.2016 18:42:34 1 komentarz
Fot. Olsztyn.eu

W grudniu 2015 roku oddano do użytku drugą część zmodernizowanego Parku Podzamcze. Po modernizacji rowerzyści zyskali formalną możliwość jazdy po parku po ciągach pieszo-rowerowych. Ustawiono również stojaki rowerowe.


Jak informuje oficjalna strona internetowa Olsztyna pierwsza część Parku Podzamcze- między kolejowymi mostami a ul. Nowowiejskiego - została zmodernizowana i oddana do użytku nieco ponad trzy lata temu. Teraz olsztynianie zyskali kolejny, pokaźny teren - od Nowowiejskiego wzdłuż Łyny aż do ul. Staszica.


Ze zrealizowanych prac cieszą się też rowerzyści, bowiem to teren niezwykle ciekawy turystycznie i rekreacyjnie. Obejmuje bowiem malownicze okolice Zamku Kapituły Warmińskiej i innych olsztyńskich zabytków oraz otacza długi odcinek wijącej się tutaj rzeki Łyny, przez którą przerzucono 3 drewniane kładki prezentujące się zupełnie inaczej niż przed rozpoczęciem prac.


Prorowerowe zmiany

Z punktu widzenia ruchu rowerowego zaszły tu spore pozytywne zmiany. Przede wszystkim rowerzyści otrzymali formalne zezwolenie na jazdę po Parku, a pod ich kołami znalazła się odpowiednia nawierzchnia, będąca kompromisem pomiędzy historycznym charakterem Parku a wygodą użytkowania. Użyto w tym celu ciętej kostki kamiennej ? czytamy na stronie internetowej Olsztyna.


Rowerzyści powinni jednak pamiętać, że na terenie całego Parku ustanowiono ciąg pieszo-rowerowy (na co wskazują odpowiednie znaki stojące przy wszystkich wjazdach do Parku), zatem są obowiązani zachowywać bezpieczną prędkość i zawsze ustępować miejsca spacerowiczom. Całkowity zakaz przejazdu obowiązuje z kolei na kładkach nad Łyną, które są zbyt wąskie, aby bezpiecznie pomieścić pieszych i rowerzystów.


Na terenie całego Parku ustawiono dziesiątki nowych elementów małej architektury, a wśród nich stojaki rowerowe, o które postulowało środowisko olsztyńskich cyklistów podczas konsultacji społecznych w 2011 r. Nowością spotykaną przy parkowych alejkach są elementy Systemu Informacji Miejskiej (SIM) utrzymane w kolorystyce przyporządkowanej strefie historycznej- tablice z mapą oraz drogowskazy wskazujące orientacyjną odległość w minutach marszu.


- Z perspektywy rozbudowy miejskiej sieci rowerowej jest to istotna realizacja, która ma spore znaczenie dla wzbogacenia rowerowej rekreacji - mówi olsztyński Oficer Rowerowy, Mirosław Arczak. - Powstał tu bowiem fragment łącznika pomiędzy Parkiem Centralnym, Starym Miastem a Lasem Miejskim. Patrząc na to jeszcze ogólniej, jest to cenny odcinek popularnie zwanej "Łynostrady", która powiedzie tutaj po terenach bardzo znaczących dla atrakcyjności Olsztyna.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Park Podzamcze
stojaki rowerowe
  • FRanek – 08.01.2016

    Nie ma jak kostka. Plomby będą dzwonić w paszczach rowerzystów. Dla porównania w toruńskich parkach od zawsze można jeździć rowerem, w największym (najstarszy publiczny park na ziemiach polskich) na Bydgoskim Przedmieściu główne aleje otrzymały nową nawierzchnię asfaltową (cieszą się rolkarze i dzieci w wózkach), zaś aleja biegnąca u podnóża zadrzewionej części parku ma nową nawierzchnię tzw. naturalną, ładnie położoną i ubitą. Biegnie wzdłuż tzw. Martwej Wisły dzielącej część zadrzewioną od błoni z placami zabaw, boiskami i miejscami piknikowymi ("grilowiskami"), Główna aleja opatrzona jest znakiem B-1 z tabliczką "nie dotyczy rowerów" i używana jest na codzień jako wygodny dojazd do kompleksu działek ogrodniczych. W kilku parkach oznakowano niektóre aleje C-13/C-16 i nikt nikomu nie przeszkadza. Niemniej wpuszczanie rowerzystów do parków to zdrowy objaw, ponieważ tu i ówdzie (chodzi o miasta) są rugowani z takich miejsc.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....