TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Odśnieżanie dróg rowerowych w Radomiu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 18.01.2018 21:03:26
Zdj. Bractwo Rowerowe

Z odśnieżaniem infrastruktury rowerowej w Polsce jest różnie. Bractwo Rowerowe sprawdziło jak to wygląda w Radomiu. Czy służby zajmujące się odśnieżaniem dróg rowerowych robią co do nich należy?

Bractwo Rowerowe – stowarzyszenie dbające o ruch rowerowy i pieszy w Radomiu – zwróciło się do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikcji z prośbą o udostępnienie informacji, które odcinki infrastruktury dla rowerów (drogi dla rowerów, ciągi pieszo-rowerowe, pasy dla rowerów, kontrapasy, łączniki rowerowe) objęte są zimowym utrzymaniem.

Stowarzyszenie zapytało również o udostępnienie informacji jaka jest liczba kilometrów i ulic objętych pracami oraz o podanie informacji nt. czasu reakcji firm zajmujących się odśnieżaniem oraz standardów.

Z odpowiedzi MZDiK wynika, że "utrzymaniu MZDiK w Radomiu znajduje się 55,8 km ścieżek rowerowych i 16,8 km kontrapasów. Firmy zajmujące się odśnieżaniem, podejmują prace w czasie od 25 do 45 minut od chwili wezwania."

Bractwo zajrzało również na stronę BIPu MZDiK. W "Przetargu nieograniczonego nr 93.2017 na utrzymanie letnie i zimowe pasów drogowych miasta Radomia w latach 2017-2019" znajdują się takie informacje:

... W okresie występowania warunków zimowych zakres prac obejmuje: - odśnieżanie,

- uprzątnięcie błota pośniegowego,

- posypywanie materiałem uszorstniającym,

- likwidacja oblodzenia.

...

W czasie występowania warunków zimowych stan nawierzchni ciągów pieszych wraz z pochylniami i schodami, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych powinien pozwolić na bezpieczne korzystanie z nich przez użytkowników. Powierzchnie powinny być odśnieżone, posypane piaskiem lub innymi materiałami szorstkimi żeby zapobiec śliskości, błoto pośniegowe winno być uprzątnięte. W przypadku wystąpienia oblodzenia należy w celu jego likwidacji zastosować środki chemiczne lub mechaniczne.

...

Przejścia dla pieszych, pochylnie i schody, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe położone na długości obsługiwanych ciągów powinny być oczyszczone ze śniegu i lodu na całej szerokości. W otoczeniu przejścia dla pieszych nie może zalegać śnieg wyżej niż pół metra. Jeżeli śniegu jest więcej należy go usunąć poza obręb skrzyżowania. Na schodach oraz stromych przejściach nie może zalegać warstwa ubitego śniegu ani lodu. Schody, pochylnie i przejścia dla pieszych powinny być odśnieżone do czarnej nawierzchni i uszorstnione. W przypadku wystąpienia oblodzenia należy w celu jego likwidacji zastosować środki chemiczne lub mechaniczne.

...

O rozpoczęciu akcji zima decyduje Zamawiający. Od chwili powołania akcji przez Zamawiającego, Wykonawca w czasie zaoferowanym w ofercie, jednak nie dłuższym niż 45 minut wyjeżdża do odśnieżania. W przypadku wystąpienia ciągłych opadów śniegu w dzień Wykonawca odśnieża ciągi piesze wraz z pochylniami i schodami, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe w sposób ciągły zmieniając tylko osoby obsługujące sprzęt do odśnieżania.

...

Weryfikacja w praktyce

Bractwo Rowerowe sprawdziło jak wygląda odśnieżanie infrastruktury rowerowej w praktyce i opublikowało zdjęcia dróg rowerowych. Zdjęcia zrobiono ok. Godz. 16:00 kilka godzin poustaniu opadów śniegu.

Zdjęcie przestawia niedawno wybudowany łącznik na ul. Traugutta na wprost okien MZDiK.

Zdjęcie zrobione 400 m dalej, pokazuje łącznik na ul. Broni.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Bractwo Rowerowe
MZDiK
odśnieżanie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....