TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Odrzańskie wrota do Trasy Pojezierzy Zachodnich - most w Siekierkach pięknieje. [FILM]
InfoBike.pl - Opublikowano: 31.07.2020 17:35:17
Odrzańskie wrota do Trasy Pojezierzy Zachodnich - most w Siekierkach pięknieje.

Most już pomalowany, pierwsze 90 metrów ścieżki rowerowej ułożone, przygotowywane jest rusztowanie do montażu tarasu widokowego. Postępuje modernizacja mostu Siekierki – Neurüdnitz, który będzie bramą do rowerowego pogranicza i wypoczynku na łonie unikalnej przyrody Pomorza Zachodniego. Jeszcze w wakacje mają ruszyć prace również po niemieckiej stronie.

Tona ciemnoszarej farby pokryła już każde z 9 przęseł mostu w Siekierkach, który jest obiektem westchnień rowerowych turystów. To nie jedyne zmiany, które nastąpiły w ostatnich tygodniach. Most zabezpieczono pod względem antykorozyjnym. Ułożono również pierwsze 90 metrów ścieżki rowerowej wykonanej z płyt kompozytowych. Każda ma 6 metrów długości, 2,3 metra szerokości i waży aż 950 kg. Na ostatnim, 9 przęśle przygotowywane jest rusztowanie do montażu blisko 30 tonowego tarasu widokowego, który powstaje na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej. Konstrukcja niedługo będzie transportowana. Dodatkowo na terenie tzw. wyspy mineralnej przygotowane jest 50% ścieżki rowerowej bez wierzchniej warstwy asfaltu. Od początku grudnia ubiegłego roku, gdy prace ruszyły, odnowiony zostały także zabytkowe przyczółki starego mostu. Następne etapy prac obejmie dalszy montaż płyt kompozytowych oraz montaż tarasu widokowego. Wykonawcą jest zachodniopomorska firma INTOP Skarbimierzyce w konsorcjum z INTOP Warszawa. Autorem projektu jest szczecińska pracownia architektoniczna MXL4.

- Turystyka rowerowa coraz mocniej zyskuje na znaczeniu, a okres pandemii wręcz zwrócił naszą uwagę w kierunku swobodnego podróżowania i bliższego kontaktu z naturą. Taki właśnie pomysł mieliśmy na modernizację mostu w Siekierkach. To obiekt, który będzie przyciągał turystów spragnionych przygody i przyrody. Cieszę się, że inwestycja postępuje i że ma w tym udział lokalna firma. Nie wstrzymujemy naszych inwestycji publicznych. Uważamy, że wciąż powinny one być kołem zamachowym gospodarki - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Na liczącym 660 metrów obiekcie powstanie nie tylko trasa rowerowa, ale i miejsca odpoczynku dla turystów oraz specjalna platforma widokowa. Dolina Dolnej Odry to obszar, gdzie występuje ponad 170 gatunków ptaków, m.in. bieliki czy puchacz Bubo-Bubo. W ocenie przyrodników to ostatni tak cenny obszar w Europie. Inwestycję w imieniu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego prowadzi Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt zadania to blisko 12 mln zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie z programu INTERREG Va. Za inwestycję po niemieckiej stronie mostu odpowiada Urząd Gminy Barnim-Oderbruch, który zapowiada że prace mogą ruszyć jeszcze w sierpniu br. Zadanie obejmie odnowienie powłok antykorozyjnych wraz z malowaniem mostu, wykonanie ścieżki rowerowej w technologii płyt kompozytowych oraz wykonanie ciągów pieszych. Całość prac zakończy się w przyszłym roku.
W pobliżu modernizowanego mostu w Nowym Objezierzu zainstalowano liczniki, które wskazały dwukrotny wzrost przejazdów w maju br. w stosunku do roku ubiegłego. Ruch na poziomie 3 tysięcy przejazdów miesięcznie utrzymywał się tam również w czerwcu. Obiekt został także zaprezentowany w kampanii promującej Pomorze Zachodnie #BezpiecznieJakwDomu .

Odrzańskie wrota do Trasy Pojezierzy Zachodnich

Most Siekierki - Neurüdnitz połączy Trasę Pojezierzy Zachodnich z systemem niemieckich tras rowerowych w Brandenburgii. Na Pomorzu Zachodnim liczy ponad 420 km i prowadzi przez malownicze obszary pojezierzy Myśliborskiego, Choszczeńskiego, Ińskiego, Drawskiego i Szczecineckiego. Trasa ma dwie odnogi. Południowa, prowadzi od Siekierek do Białego Boru. Już dziś, od mostu można dojechać nową, liczącą 36 km trasą do Trzcińska-Zdrój. Dalej, szlak wiedzie do Myśliborza, Barlinka i Choszczna. 

Część odcinków jest gotowa, część wymaga oznakowania, część jest projektowana. ZZDW w Koszalinie ogłosi jeszcze w tym roku przetargi na budowę brakujących odcinków pomiędzy Trzcińskiem-Zdrój a Barlinkiem. Jeśli terminy zostaną dochowane, to w przyszłym roku w bardzo komfortowych warunkach powinniśmy móc dojechać na rowerze aż do Choszczna. Obecnie na finiszu jest bowiem realizacja odcinków Sulimierz – Mostkowo (2,9km), Pełczyce – Płotno (5 km), przejście przez Barlinek, a także szlaku z Pełczyc pod Choszczno (14 km). Trasa Pojezierzy Zachodnich prowadzi do Ińska, gdzie łączy się z odnogą "szczecińską". Dalej przebiega przez Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Czaplinek do Szczecinka i w gminie Biały Bór dochodzi do granicy z województwem pomorskim. Aktualny stan prac można śledzić pod adresem www.trasyrowerowe.wzp.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
drog
most Siekierki
Trasa Pojezierzy Zachodnich

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....