TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Od soboty BiKeRy wracają na ulice
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 27.03.2017 20:43:30
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

BiKeR, czyli Białostocka Komunikacja Rowerowa, nowy sezon rozpocznie w nowej odsłonie. W tym roku użytkownicy będą mieli do dyspozycji 540 rowerów, w tym 20 rowerów typu tandem oraz 20 rowerów dziecięcych. Za system nadal odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, która podpisała z miastem umowę do 2019 roku.

"System BiKeR działa od 2014 roku. Białystok to pierwsze polskie miasto, które zintegrowało system wypożyczania roweru z systemem komunikacji wprowadzając zniżki dla posiadaczy karty BKM. Jednocześnie BiKeR to pierwszy w Polsce zintegrowany system, który obejmuje nie tylko sam Białystok, ale również Choroszcz i gminę Juchnowiec Kościelny. Jako operator z dumą obserwujemy rozwój i rosnącą popularność systemu BiKeR" ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska S.A. "Od tego roku możemy oddać użytkownikom nowe stacje i nowe rowery. Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji, Białostocka Komunikacja Rowerowa cieszyć się będzie jeszcze większą popularnością wśród użytkowników."

Od tego sezonu system został rozbudowany o cztery nowe stacje: Popiełuszki/Słonecznikowa, Słonimska/Urząd Miejski, Jana Pawła II/Sikorskiego i Sokólska. Stacja przy ulicy Sokólskiej powstanie zamiast planowanej wcześniej stacji przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Powodem zmiany lokalizacji jest przebudowa drogi. Łącznie po Białymstoku w systemie BiKeR będzie jeździło 500 standardowych rowerów, 20 tandemów i 20 rowerów dziecięcych. BiKeRki można wypożyczyć na stacjach Rynek Kościuszki, Podleśna/Filharmonia, Piłsudskiego/Sienkiewicza, Mickiewicza/Podleśna.

To niejedyne zmiany lokalizacji stacji. Na czas budowy Trasy Niepodległości stacja zlokalizowana w ubiegłym sezonie przy ul. Wrocławskiej zostanie ustawiona przy skrzyżowaniu ul. ks. Jerzego Popiełuszki i gen. Władysława Sikorskiego (bliżej ul. Armii Krajowej), a stacja Armii Krajowej (sąsiedztwo pętli autobusowej linii nr 20) zostanie ustawiona przy ul. Powstańców.

System BiKeR cieszy się w Białymstoku wielką popularnością. W ubiegłym roku rowery wypożyczono przeszło 450 tysięcy razy. Białystok znalazł się wśród miast nominowanych do nagrody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2016. Miasto doceniono m.in. za inwestycje w komunikację publiczną, nowe ścieżki rowerowe i umożliwienie posiadaczom biletów okresowych na karcie BKM korzystania z systemu BiKeR bez żadnych opłat przez całe 30 minut! Ten i inne elementy cennika w tym roku nie zmieniają się. Pierwsze pół godziny wypożyczenia roweru jest dla posiadaczy biletów zakodowanych na karcie BKM w pełni bezpłatne. Czas od 31 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Druga godzina ? 2 zł, a trzecia i każda następna ? po 4 zł. Ceny są nieco wyższe dla osób nieposiadających karty BKM. Bezpłatne jest pierwsze 20 minut wypożyczenia, czas od 21 do 60 minuty kosztuje 1 zł, druga godzina ? 3 zł, a trzecia i każda następna ? po 5 zł. Z Białostockiej Komunikacji Rowerowej może skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik, który ma na swoim koncie w systemie minimum 10 zł. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej bikerbialystok.pl. Od kwietnia pomocy przy tych czynnościach udzielą pracownicy Punktów Obsługi Klienta BKM na ul. Lipowej 16 i Składowej 11.

Samo wypożyczenie roweru również jest bardzo łatwe. Można to zrobić za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony lub korzystając z zamontowanego przy każdej stacji dotykowego terminala. Wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR obejmie swym zasięgiem nie tylko miasto Białystok, ale również po dwie stacje w Choroszczy i Kleosinie (gmina Juchnowiec Kościelny). BiKeR jest systemem kompatybilnym z systemami Nextbike m.in. w Warszawie (Veturilo), Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Katowicach i Gliwicach oraz na całym świecie. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z rowerów na 4 kontynentach w 18 państwach i aż 142 miastach!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
BiKeR
rower miejski
Nextbike Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....