TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Od dziś działa Siemianowicki Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.04.2019 13:10:50
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Rozpoczął się pierwszy pełny sezon Siemianowickiego Roweru Miejskiego. Do użytku mieszkańców oddano 100 rowerów w 10 stacjach. Sezon SRM potrwa do końca listopada.

W poprzednim roku przez trzy miesiące trwał pilotażowy program Siemianowickiego Roweru Miejskiego. W systemie było wtedy 32 rowery, które wypożyczono 7,6 tys. razy. W systemie zarejestrowało się blisko 1,9 użytkowników.

"Ubiegłoroczny program pilotażowy udowodnił, że mieszkańcy Siemianowic Śląskich chętnie wykorzystują rower nie tylko rekreacyjnie, ale i przy codziennych dojazdach. Cieszymy się, że rowery Nextbike wracają na ulice miasta, że uruchamiamy w pełni funkcjonalny system rowerowy. Dodatkowo od tego sezonu wprowadzamy możliwość poruszania się na standardowych rowerach Nextbike pomiędzy poszczególnymi miastami Metropolii" – mówiMarek Pogorzelskiz Nextbike Polska.

Spójny system w wielu miastach

W tym sezonie Siemianowicki Rower Miejski swym zasięgiem obejmie również Chorzów, Katowice, Sosnowiec, Tychy, a wkrótce i Zabrze. Dzięki współpracy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Nextbike Polska rowery standardowe wypożyczone w tych miastach można bez dodatkowej opłaty zwracać na stacjach w Siemianowicach Śląskich i odwrotnie – rowerami standardowymi z Siemianowic Śląskich dojechać np. do Chorzowa – informuje firma Nextbike Polska.

"Ubiegłoroczny pilotaż potwierdził, że Siemianowicki Rower Miejski jest potrzebny wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza seniorom. Stąd nowy sezon rozpoczynamy właśnie z seniorami, których oswajamy z aplikacją na smartfony oraz z samą stacją wypożyczeń jednośladów. Mentorami szkolącymi seniorów są wolontariusze z siemianowickich szkół średnich" – mówiPiotr Kochanek, rzecznik siemianowickiego magistratu.

Więcej stacji i różne typy rowerów

Siemianowickie rowery miejskie można wypożyczać na stacjachOsiedle Bańgów,Park Pszczelnik,Centrum(przy skrzyżowaniu Śląskiej i Jana Pawła II),Centrum II(na Mysłowickiej w pobliżu Jana Kilińskiego),Plac Alfreda,Grunwaldzka,Osiedle Młodych,Michałkowice,JagiełłyiTuwim. Dostępnych na nich jest 85 rowerów standardów, 10 rowerów dziecięcych, 3 tandemy i 2 rowery familijne typu cargo.

Konta użytkowników pozostają ważne, przed pierwszym wypożyczeniem powinni się jednak upewnić, czy są one aktywne, tj. czy znajduje się na nich minimum 10 złotych, i czy zaakceptowany został nowy regulamin systemu. Nowi użytkownicy mogą założyć konto na stronieSiemianowickiRowerMiejski.pllub poprzez aplikację Nextbike. Otrzymają wtedy sześciocyfrowy kod PIN, który jest niezbędny do wypożyczenia roweru. Można to zrobić poprzez terminal lub aplikację mobilną Nextbike – wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – od złotówki za pierwszą godzinę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemianowice
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....