TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

O rowerach przy śniadaniu w Lublinie
INFOBIKE - Opublikowano: 19.09.2016 19:42:43
O rowerach przy śniadaniu w Lublinie

Pierwsze spotkanie lubelskich środowisk rowerowych odbyło się we czwartek 15 września w Urzędzie Miasta Lublina. Celem spotkania było zapoznanie się przedstawicieli różnych organizacji skupionych wokół tematyki rowerowej.

Spotkanie odbyło się w siedzibie referatu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i partycypacji społecznej Urzędu Miasta Lublin.

Celem spotkania było zapoznanie się przedstawicieli stowarzyszeń, zrzeszeń, klubów sportowych, fundacji oraz grup nieformalnych działających na rzecz rozwoju ruchu rowerowego. Podczas spotkania grupy opowiedziały o swoich działaniach, a później odbyła się dyskusja ? informuje Urząd Miasta Lublina.

W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby reprezentujące Lubelski Klub Turystyki Kolarskiej WELOCYPED, Stowarzyszenie "Gang Poszukiwaczy Szczęścia", Poczta Polska S.A., Fundacja Sempre A Frente, Fundacja TEAM Teatrikon, Lubelskie Towarzystwo Kolarskie, Rowerowy Lublin, Lubelska Masa Krytyczna, Bike Polo Lublin, Porozumienie Rowerowe, Fundacja Tu Obok, Miasto dla Ludzi, Klub Rowerowy Maksimum, Mapa Infrastruktury Rowerowej Lublina i okolic, Okręgowy Związek Kolarski Lublin, Lubelskie Towarzystwo Cyklistów, Lubelskie Towarzystwo Retro Cyklistów, Porozumienie Rowerowe oraz Zespołu Mobilności Aktywnej Urzędu Miasta Lublin.

Śniadanie rowerowe rozpoczęło się przedstawieniem obecnych i planowanych działań Urzędu Miasta Lublin w zakresie tworzenia infrastruktury rowerowej, edukacji, promocji i wsparcia dla organizacji pozarządowych. Głównym tematem który pojawił się w dyskusji było bezpieczeństwo rowerzystów, edukacja uczestników ruchu i ograniczanie niebezpiecznych zachowań na drodze. Uczestnicy przedstawili szereg niebezpiecznych sytuacji z którymi spotykali się na ulicach Lublina wraz z propozycjami działań. Należały do nich m.in. rozpoczęcie współpracy z ośrodkami szkolenia jazdy dla kierowców, w tym umożliwienie kursantom odbycia szkoleń z jazdy rowerem po mieście oraz szkolenia dla kierowców komunikacji miejskiej. Z uwagi na to, że zmiana systemu edukacji wymaga działań na poziomie centralnym (podręczniki, nieefektywna karta rowerowa, ograniczenia w szkoleniach praktycznych), skupiono się na wzmocnieniu realizowanych obecnie kampanii w Lublinie w tym Rowerowej Szkoły i zajęciach teoretycznych i praktycznych organizowanych przy wsparciu finansowym UM Lublin od 2013 roku. Strony zgodziły się, że obecne kampanie skupiające się jedynie na tematyce odblasków, kasków i przejść dla pieszych nie stanowią rozwiązania problemu bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.

Rowerzyści zgłosili również szereg propozycji związanych z działaniami ułatwiającymi ruch rowerowy w mieście, w tym skrótami rowerowymi, brakującymi odcinkami tras i parkingami rowerowymi. Podniesiono problem długiego oczekiwania na światło zielone lub konieczność dwukrotnego postoju przy przejeździe na drugą stronę ulic dwujezdniowych.

W ramach działań promocyjnych i podniesienia frekwencji dotychczasowych wydarzeń organizowanych przez różne grupy, ustalono że wszystkie cykliczne wydarzenia będą zgrupowane w jeden roczny kalendarz. W celu promowania różnych dziedzin ruchu rowerowego, tj. komunikacja, turystyka i rekreacja, sport i wyścigi, kolarstwo i kolarstwo historyczne i inne, zaproponowane zostało, by poszczególne grupy organizowały otwarte spotkania w formie wycieczki rowerowej lub zajęć szkolnych dla osób zainteresowanych tymi zagadnieniami, np. bezpieczeństwo w ruchu, techniki jazdy, pakowanie na wycieczkę lub wyprawę rowerową, podstawowe naprawy, historii roweru i inne.

Trwające ponad 3,5 h spotkanie pokazało potrzebę regularnych spotkań i wzmacniania współpracy między różnymi grupami. Ustalono, że będą się one odbywały raz na kwartał, kolejne jeszcze w grudniu br.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Urząd Miasta Lublina
organizacje rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....