TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

O rowerach przy śniadaniu w Lublinie
INFOBIKE - Opublikowano: 19.09.2016 19:42:43
O rowerach przy śniadaniu w Lublinie

Pierwsze spotkanie lubelskich środowisk rowerowych odbyło się we czwartek 15 września w Urzędzie Miasta Lublina. Celem spotkania było zapoznanie się przedstawicieli różnych organizacji skupionych wokół tematyki rowerowej.

Spotkanie odbyło się w siedzibie referatu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i partycypacji społecznej Urzędu Miasta Lublin.

Celem spotkania było zapoznanie się przedstawicieli stowarzyszeń, zrzeszeń, klubów sportowych, fundacji oraz grup nieformalnych działających na rzecz rozwoju ruchu rowerowego. Podczas spotkania grupy opowiedziały o swoich działaniach, a później odbyła się dyskusja ? informuje Urząd Miasta Lublina.

W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby reprezentujące Lubelski Klub Turystyki Kolarskiej WELOCYPED, Stowarzyszenie "Gang Poszukiwaczy Szczęścia", Poczta Polska S.A., Fundacja Sempre A Frente, Fundacja TEAM Teatrikon, Lubelskie Towarzystwo Kolarskie, Rowerowy Lublin, Lubelska Masa Krytyczna, Bike Polo Lublin, Porozumienie Rowerowe, Fundacja Tu Obok, Miasto dla Ludzi, Klub Rowerowy Maksimum, Mapa Infrastruktury Rowerowej Lublina i okolic, Okręgowy Związek Kolarski Lublin, Lubelskie Towarzystwo Cyklistów, Lubelskie Towarzystwo Retro Cyklistów, Porozumienie Rowerowe oraz Zespołu Mobilności Aktywnej Urzędu Miasta Lublin.

Śniadanie rowerowe rozpoczęło się przedstawieniem obecnych i planowanych działań Urzędu Miasta Lublin w zakresie tworzenia infrastruktury rowerowej, edukacji, promocji i wsparcia dla organizacji pozarządowych. Głównym tematem który pojawił się w dyskusji było bezpieczeństwo rowerzystów, edukacja uczestników ruchu i ograniczanie niebezpiecznych zachowań na drodze. Uczestnicy przedstawili szereg niebezpiecznych sytuacji z którymi spotykali się na ulicach Lublina wraz z propozycjami działań. Należały do nich m.in. rozpoczęcie współpracy z ośrodkami szkolenia jazdy dla kierowców, w tym umożliwienie kursantom odbycia szkoleń z jazdy rowerem po mieście oraz szkolenia dla kierowców komunikacji miejskiej. Z uwagi na to, że zmiana systemu edukacji wymaga działań na poziomie centralnym (podręczniki, nieefektywna karta rowerowa, ograniczenia w szkoleniach praktycznych), skupiono się na wzmocnieniu realizowanych obecnie kampanii w Lublinie w tym Rowerowej Szkoły i zajęciach teoretycznych i praktycznych organizowanych przy wsparciu finansowym UM Lublin od 2013 roku. Strony zgodziły się, że obecne kampanie skupiające się jedynie na tematyce odblasków, kasków i przejść dla pieszych nie stanowią rozwiązania problemu bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.

Rowerzyści zgłosili również szereg propozycji związanych z działaniami ułatwiającymi ruch rowerowy w mieście, w tym skrótami rowerowymi, brakującymi odcinkami tras i parkingami rowerowymi. Podniesiono problem długiego oczekiwania na światło zielone lub konieczność dwukrotnego postoju przy przejeździe na drugą stronę ulic dwujezdniowych.

W ramach działań promocyjnych i podniesienia frekwencji dotychczasowych wydarzeń organizowanych przez różne grupy, ustalono że wszystkie cykliczne wydarzenia będą zgrupowane w jeden roczny kalendarz. W celu promowania różnych dziedzin ruchu rowerowego, tj. komunikacja, turystyka i rekreacja, sport i wyścigi, kolarstwo i kolarstwo historyczne i inne, zaproponowane zostało, by poszczególne grupy organizowały otwarte spotkania w formie wycieczki rowerowej lub zajęć szkolnych dla osób zainteresowanych tymi zagadnieniami, np. bezpieczeństwo w ruchu, techniki jazdy, pakowanie na wycieczkę lub wyprawę rowerową, podstawowe naprawy, historii roweru i inne.

Trwające ponad 3,5 h spotkanie pokazało potrzebę regularnych spotkań i wzmacniania współpracy między różnymi grupami. Ustalono, że będą się one odbywały raz na kwartał, kolejne jeszcze w grudniu br.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Urząd Miasta Lublina
organizacje rowerowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....