TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

O radomskim transporcie rowerowym dyskutowano w Katowicach
MZDIK.PL - Opublikowano: 01.06.2015 18:27:55
Fot. Bractwo Rowerowe

Doświadczenia Radomia oraz innych polskich miast na temat transportu rowerowego były tematem seminarium pod tytułem "Mobilny Śląsk" w Katowicach. Samorządowców z całej Polski zainteresowały wdrożone niedawno w naszym mieście udogodnienia dla rowerzystów. Przedstawiliśmy je tam w specjalnie przygotowanej na tę okazję prezentacji ? informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Jak należy projektować i budować bezpieczne oraz wygodne drogi rowerowe? Dlaczego do układania ich nawierzchni nie powinno się stosować kostki brukowej? Czemu w strefach TEMPO 30 nie trzeba wyznaczać osobnych ścieżek dla rowerzystów? Czym zajmują się tak zwani oficerowie rowerowi? O tym i o wielu innych różnych aspektach transportu rowerowego dyskutowano podczas trzeciej edycji Regionalnego Seminarium "Mobilny Śląsk", która odbyła się 27 maja w Katowicach. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli samorządów lokalnych - między innymi z Krakowa, Szczecina, Katowic, Bielska-Białej oraz z Radomia.

Gospodarze seminarium podkreślili, że Radom to pierwsze miasto w Polsce, w którym na niemal wszystkich ulicach jednokierunkowych dopuszczono ruch rowerów "pod prąd". Przygotowana przez nas prezentacja wzbudziła spore zainteresowanie. Szef naszego Działu Inżynierii Ruchu Bogusław Jończyk opowiadał o praktycznych sprawach związanych z projektowaniem i budową dróg rowerowych oraz wprowadzaniem udogodnień dla miłośników dwóch kółek. Nie jest wszak tajemnicą, że niektóre z wdrożonych przez nas rozwiązań budziły i budzą nadal sprzeciwy części kierowców. Uczestników seminarium żywo interesowały ponadto nasze konsultacje społeczne związane z projektami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pytano nas między innymi o szczegóły konsultacji dotyczących wprowadzenia strefy TEMPO 30 w północnej części naszego Śródmieścia. Organizatorem katowickiego seminarium było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP wraz ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów.

- Transport rowerowy w Radomiu (prezentacja) - kliknij tutaj, aby otworzyć plik PDF w nowym oknie

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
MZDiK
Katowice
transport rowerowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....