TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

O edukacji rowerowej w Lublinie na konferencji w Sejmie
LUBLIN.EU - Opublikowano: 20.03.2015 10:25:54
O edukacji rowerowej w Lublinie na konferencji w Sejmie

Dwie rowerowe prezentacje dotyczące edukacji rowerowej w Lublinie zostały zaprezentowane 17 marca w Sejmie RP podczas konferencji ?Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze?

Podczas konferencji zostały przedstawione dwie prezentacje z Lublina, który jest stawiany za wzór i uznawany za lidera nowoczesnej praktycznej edukacji rowerowej w Polsce ?czytamy w relacji na oficjalnej stronie internetowej Lublina.Konferencja zorganizowana została w ramach projektu Rowerowa Szkoła ?zintegrowanego programu edukacyjnego na rzecz promocji komunikacji rowerowej oraz kształtowania proekologicznych zachowań komunikacyjnych wśród dzieci i młodzieży w miastach, realizowanego przez stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Jednym z nadrzędnych celów spotkania jest próba wypracowania rozwiązań, które pozwolą na unowocześnienie programu szkolenia rowerzystów na poziomie krajowym, co ma niebagatelne znaczenie wobec wzrastającego ruchu rowerowego w miastach i niskiego poziomu wiedzy samych rowerzystów.Konferencję otworzyli i przywitali zgromadzonych gości Pani Poseł Ewa Wolak, przewodnicząca Parlamentarnej Grupy Rowerowej oraz Cezary Grochowski ze stowarzyszenia Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej. Łącznie wzięło w niej udział ponad 120 uczestników, reprezentujących ośrodki zajmujące się edukacją, szkoleniem i bezpieczeństwem z całej Polski.Wśród prezentacji, których celem było pokazanie zdobytych doświadczeń w zakresie edukacji rowerowej, obecne były dwa tematy z Lublina. Prezentację Lublin rowerem. Kampania na rzecz zrównoważonych zachowań transportowych przedstawił Michał Wolny z Towarzystwa dla Natury i Człowieka ?Porozumienia Rowerowego, natomiast o Praktycznej edukacji rowerowej na ulicach miasta ?doświadczeniach z Lublina mówił Aleksander Wiącek, Asystent Prezydenta Miasta Lublin ds. polityki rowerowej.Bogaty program edukacji rowerowej, wspieranej finansowo przez Urząd Miasta Lublin, pozwolił w 2014 roku na przeprowadzenie łącznie 90 godzin zajęć w normalnym ruchu drogowym, w których wzięło udział ponad 440 osób. W 2015 roku planowane są kolejne serie zajęć z edukacji rowerowej, zarówno teoretycznej jak i praktycznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sejm
konferencja
Lublin
edukacja rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....